Zavrieť

Porady

energia zadarmo

Ponúkam k dispozícii fakty, aby si každý sám mohol prepočítať skutočnosť, že je možné zostrojiť agregát na výrobu ekologicky čistej elektrickej energie a to prakticky v akomkoľvek potrebnom množstve. Stačí spojiť a vhodne upraviť dve už v bežnej praxi fungujúce zariadenia a to: veternú elektráreň a aerodynamický tunel. Tu sú parametre:
Veterná turbína Millesa Foxa- priemer 14,6 m - rýchlosť vzduchu 80 až 100 km/h - výkon 3 MW
Zaberá plochu : 7,3 x 7,3 = 53,29 x 3,14 = 167,33 metrov štvorcových

Vzduchový kanál Alfreda Eifella - priemer 2m - rýchlosť vzduchu 108 km/h - príkon 50 kW
Zaberá plochu : 1 x 1 = 1 x 3,14 = 3,14 metrov štvorcových

Keď chceme pokryť celú plochu veternej turbíny Millesa Foxa takýmito vzduchovými kanálmi, aby sme dostali na celej ploche rýchlosť vzduchu 108 km/h tak si jednoducho vypočítame plochu veternej elektrárne a vydelíme ju plochou vzduchového kanálu. To znamená 167,33 : 3,14 = 53,29. Toto je počet vzduchových kanálov potrebný na pokrytie celej plochy, ktorú zaberajú lopatky veternej turbíny a výsledok je celkový príkon : 53,29 x 50 = 2664,5 kW a to je 2,6645 MW

Rozdiel medzi výkonom a príkonom je teda 0,3355 MW a to sme sa ešte nedostali k optimalizovaniu celého výpočtu, napríklad použitím moderných vzduchových kanálov, v ktorých rýchlosť vzduchu dosahuje rýchlosť až 300 km/h pričom koeficient medzi rýchlosťou vetra a jeho premeny na el energiu je tretia mocnina pri stopercentnom zrýchlení. Tu dosiahneme výsledok príkon 3 MW / aerodynamický tunel monopostu Williams / a výsledný výkon spojenia s veternou turbínou Millesa Foxa by bol 27 MW a to znamená zisk 24 MW ekologicky čistej elektrickej energie.
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

A prosim ta co v tych Eifellovych kanaloch nahana ten vzduch na rychlost 100 resp. 300 km/h ??
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
To je super. Môžem sa prísť pozrieť ako to funguje?
0 0
Generalissimus Generalissimus

Generalissimus je offline (nepripojený) Generalissimus

To je síce pekné, tiež sme sa na výške pýtali profesora energetiky či si môžme takýto jednoduchý zdroj energie postaviť na streche (resp. klasickú veternú vrtulu) a tri krát hádaj čo nám odpovedal.

Môžte, ale keď Vám na to prídu...
To by tu bolo 30 výrobcov elektrickej energie a nie len jeden, ak by všetko bolo také jednoduché a legálne. Pokuty za také niečo sa pohybujú pekne vysoko

dodatok: Už keď by som sa vydal takouto cestou výroby ilegálnej el. energie zvolil by som premenu energie z blízkeho vodného toku nejakej rieky ak by bola na mojom pozemku, je to nenápadnejšie a účinnejšie ako veterná energia
Naposledy upravil Generalissimus : 09.09.09 at 17:52 Dôvod: dodatok
0 0
romano051 romano051

romano051 je offline (nepripojený) romano051

Generalissimus Pozri príspevok
To je síce pekné, tiež sme sa na výške pýtali profesora energetiky či si môžme takýto jednoduchý zdroj energie postaviť na streche (resp. klasickú veternú vrtulu) a tri krát hádaj čo nám odpovedal.

Môžte, ale keď Vám na to prídu...
To by tu bolo 30 výrobcov elektrickej energie a nie len jeden, ak by všetko bolo také jednoduché a legálne. Pokuty za také niečo sa pohybujú pekne vysoko

dodatok: Už keď by som sa vydal takouto cestou výroby ilegálnej el. energie zvolil by som premenu energie z blízkeho vodného toku nejakej rieky ak by bola na mojom pozemku, je to nenápadnejšie a účinnejšie ako veterná energia
Čo je na tom nelegálne? Čo je na tom, by ma celkom zaujimal zakon ktorý takéto niečo vymedzuje,zakazuje...
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Konkrétne Zákon o energetike.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jele Pozri príspevok
Ponúkam k dispozícii fakty, aby si každý sám mohol prepočítať skutočnosť, že je možné zostrojiť agregát na výrobu ekologicky čistej elektrickej energie a to prakticky v akomkoľvek potrebnom množstve. Stačí spojiť a vhodne upraviť dve už v bežnej praxi fungujúce zariadenia a to: veternú elektráreň a aerodynamický tunel. Tu sú parametre:
Veterná turbína Millesa Foxa- priemer 14,6 m - rýchlosť vzduchu 80 až 100 km/h - výkon 3 MW
Zaberá plochu : 7,3 x 7,3 = 53,29 x 3,14 = 167,33 metrov štvorcových

Vzduchový kanál Alfreda Eifella - priemer 2m - rýchlosť vzduchu 108 km/h - príkon 50 kW
Zaberá plochu : 1 x 1 = 1 x 3,14 = 3,14 metrov štvorcových

Keď chceme pokryť celú plochu veternej turbíny Millesa Foxa takýmito vzduchovými kanálmi, aby sme dostali na celej ploche rýchlosť vzduchu 108 km/h tak si jednoducho vypočítame plochu veternej elektrárne a vydelíme ju plochou vzduchového kanálu. To znamená 167,33 : 3,14 = 53,29. Toto je počet vzduchových kanálov potrebný na pokrytie celej plochy, ktorú zaberajú lopatky veternej turbíny a výsledok je celkový príkon : 53,29 x 50 = 2664,5 kW a to je 2,6645 MW

Rozdiel medzi výkonom a príkonom je teda 0,3355 MW a to sme sa ešte nedostali k optimalizovaniu celého výpočtu, napríklad použitím moderných vzduchových kanálov, v ktorých rýchlosť vzduchu dosahuje rýchlosť až 300 km/h pričom koeficient medzi rýchlosťou vetra a jeho premeny na el energiu je tretia mocnina pri stopercentnom zrýchlení. Tu dosiahneme výsledok príkon 3 MW / aerodynamický tunel monopostu Williams / a výsledný výkon spojenia s veternou turbínou Millesa Foxa by bol 27 MW a to znamená zisk 24 MW ekologicky čistej elektrickej energie.
Príspevok je pekne rozpísaný ....trt mu ale rozumiem , lebo som strojár a nie energetik ......to len na okraj ....

Mňa zároveň nezaujímajú fakty , ktoré si mám vypočítať , ale fakt , koľko na tom trhnem , usporím ...

Zaujímajú ma ale fakty ekonomického rázu , t.j. :
- náklady
- návratnosť investícií

P.S.:
Energia zadarmo ..?????
To sa inak nazýva Perpetum mobile , no nie ....?
http://images.google.sk/images?clien...title&resnum=4
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Si rodený génius. Pravda, musím priznať, že som o takom niečom ešte nepočul, a ani tomu nerozumiem. Nevadí, energiu od Teba nekúpim, leda ak by tak nejakú kladnú, ktorá nesvieti a nehreje, len posilňuje psychickú pohodu.
Nič si nerob z toho, že Ti nikto nerozumie. Aj väčších géniov svet nechápal. Ak ma pamäť neklame, uznania sa nedočkal žiadny z propagátorov perpeta-mobile. Čo sa to dnes učí na školách? Takúto fantasmagóriu môže nejaký profesor vysokej školy rozvíjať s poslucháčmi?
Ak som tomu aspoň trocha porozumel, tak si matematicky vypočítal, že na plochu kruhu priemeru 14,6 m poukladáš 53,29 kusov kruhov s priemerom 1 meter? Skús si na stôl položiť niekoľko mincí. Celková plocha bude o dosť väčšia ako jednoduchý súčet plôch mincí. Kruhy predsa nenatlačíš vedľa seba na celú plochu, nie sú to štvorce ani obdĺžniky. To by ale vlastne znamenalo ešte väčší zisk ako si vypočítal.
A ešte jedna maličkosť. Postupovať pri výpočte plochy kruhu ak poznáme priemer, tak, že si vypočítaš jeho polomer svedčí o úrovni inteligencie riešiteľa. Len pre kontrolu. Poznáš vzorec pre taký výpočet?
A úplne na koniec, som presvedčený, že akýkoľvek spôsob získavania energie nemôže byť protizákonný, jedine snáď čierny odber z energetickej siete.
0 0
Generalissimus Generalissimus

Generalissimus je offline (nepripojený) Generalissimus

dad111 Pozri príspevok
A úplne na koniec, som presvedčený, že akýkoľvek spôsob získavania energie nemôže byť protizákonný, jedine snáď čierny odber z energetickej siete.

Asi som sa zle vyjdril samozrejme že je možné si tento príjem el. energie zlegálniť, ale myslím že rôzne povolenia a pečiatky potrebné na prevádzku ťa víjdu viac ako na 3 životy míňania takéhoto malého zdroja energie (doma zhotovená vtrula na streche).
0 0
Don133 Don133

Don133 je offline (nepripojený) Don133

vedel by si dat aspon načrt, čo si tak pekne rozpisal ?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Myslim, ze onedlho bude podliehat specialnamu povoleniu aj odber slnecnej energie.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misomiso Pozri príspevok
Myslim, ze onedlho bude podliehat specialnamu povoleniu aj odber slnecnej energie.
Máš úplnú pravdu, ale až to bude, ty budeš prvý, čo bude schopný zaplatiť aj pokutu za čierny odber.

S pobavením som si prečítal tvoju tému jele, ale najzábavnejšie bolo čítať „múdre hlúposti“ prispievajúcich poraďákov s dôrazom na poraďákov (misomiso, marinkaj, Braňo).


Ale aj Buchač: ....trt mu ale rozumiem , lebo som strojár a nie energetik...to ako že strojár sa rozumie len bicyklom, fúrikom a lopatám ?

Ďalší expert:....Generalissimus....asi ing. tiež sme sa na výške pýtali profesora...asi tiež vzdelaného, možno v CCCP.

Prosím vás poraďáci, napíšte že to bol aj z vašej strany len žart a zistite si čo tomu stroju chýba. (učte sa !) alebo mlčte

Čistá energia

Jale vám píše :Ponúkam k dispozícii fakty, aby si každý sám mohol prepočítať skutočnosť.

Viete čo autor nezahrnul do svojich faktov, na čo vo svojej teórii zabudol?
Tá sústava bude energeticky stratová.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
jar88 Pozri príspevok
Máš úplnú pravdu, ale až to bude, ty budeš prvý, čo bude schopný zaplatiť aj pokutu za čierny odber.

S pobavením som si prečítal tvoju tému jele, ale najzábavnejšie bolo čítať „múdre hlúposti“ prispievajúcich poraďákov s dôrazom na poraďákov (misomiso, marinkaj, Braňo).


Ale aj Buchač: ....trt mu ale rozumiem , lebo som strojár a nie energetik...to ako že strojár sa rozumie len bicyklom, fúrikom a lopatám ?

Ďalší expert:....Generalissimus....asi ing. tiež sme sa na výške pýtali profesora...asi tiež vzdelaného, možno v CCCP.

Prosím vás poraďáci, napíšte že to bol aj z vašej strany len žart a zistite si čo tomu stroju chýba. (učte sa !) alebo mlčte

Čistá energia

Jale vám píše :Ponúkam k dispozícii fakty, aby si každý sám mohol prepočítať skutočnosť.

Viete čo autor nezahrnul do svojich faktov, na čo vo svojej teórii zabudol?
Tá sústava bude energeticky stratová.
Tak to sa teda nechám poučiť, ako si z tých "údajov" vypočítal, že to bude stratové. Môžeš použiť aj vyššiu matematiku. Inak mi uniká logika tvojho príspevku. Ty so zadávateľom súhlasíš alebo nie?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

marjankaj Pozri príspevok
Tak to sa teda nechám poučiť, ako si z tých "údajov" vypočítal, že to bude stratové. Môžeš použiť aj vyššiu matematiku. Inak mi uniká logika tvojho príspevku. Ty so zadávateľom súhlasíš alebo nie?
To snáď nemyslíš vážne, či s tým zadávateľom súhlasím.
Posledný riadok je nečitateľný či čo?!
Ty tomu veríš?
Ak áno, tak prečo? Má to logiku?
Tomu jeho zadaniu chýba začiatok a koniec. Chýba mu jedna veličina pred tutbínou a jedna za tunelom. Chápeš?
0 0
patrixo patrixo

patrixo je offline (nepripojený) patrixo

patrixo :)
To bola nádherná hlúposť čo som sa tu dočítal, jedna vec, druhá vec, ten co tu povedal ze je strojar, ale tomu nerozumie, tak byt nim, isiel by som vratit skolne... lebo fakt ho asi v tej skole nic nenaucili. Ale to je problem kazdej jednej technickej skoly na slovensku. Najprv by tam mali ucit zakladne veci ako fyzika, matika, fyzikalna chemia... a potom sa venovat technickym vedam. Ono tie predmety tam su, ale oni to tam neucia. oni to tam doslova odflaknu, prejde semester pride skuskove obdobie, studenti dostanu suhrn otazok, ktore sa mozu vyskytnut na skuske. za tyzden sa nadrvia naspamat otazky, vzorce a odvodzovačky bez toho aby tomu vobec rozumeli. Popripade pouziju tahak. Pridu na skusku dostanu par otazok, zalovia v pamati ci uz internej alebo externej vo forme tahaku a bum. skuska spravena. o tyzden sa ich clovek spyta no to uz nic nevedia. a potom tu mame strojara, ktory tomu trt rozumie, pritom by mal aj ked je to z oblasti energetiky... mimochodom na strojarine na STU su myslim ze tri katedry zaoberajuce sa energetikou.


ta myslienka toho "autora" spociva asi v tom, ze dodame energiu na vytvorenie prudenia vzduchu v tuneli, resp v patdesatich troch tuneloch. cize premenime mechanicku energiu duchadla na mechanicku energiu pohybu vzduchu. Vzduch privedieme na turbinu a ta nam vykona pracu. Lenze autor tejto pochybnej myslienky nevie, ze ak by nedoslo k stratam, tak by sme dostali tolko joulikov za sekundu, kolko sme ich dodali duchadlu. A kedze vzduch nie je idealny plyn, dochadza k stratam (lepsie povedane k premene kinetickej energie na tepelnu) pri treni vzduchu o lopatky duchadla, treni vzduchu "o seba sameho", o steny tunela, o lopatky turbiny, dalsie straty na loziskach duchadla a turbiny, pri vyrobe elektriny v plyvom elektromagnetickych javov atd... no a autor prezentoval nazor ze dam do krabicky jedno jablcko, zahrkam krabickou a vypadnu mi dve jablcka.

jednoducho jak energia tak hmota sa neda vyrobit z nicoho. da sa len premienat z jednej formy na druhu.

myslel som, ze ludia uz prekonali bájky o perpetuum mobile a o alchymistickej vyrobe zlata zo zeleza.... A mimochodom.. neviem odkial si nabral tie udaje o tej turbine...
ale vykon vzdusneho prudu, ktorý prechádza za jednotku času plochou S kolmou na prúd vzduchu s hustotou ro, je: Po=1/2 * ro * v^3 * S
cize ak mame vietor o rychlosti 100 km/h cize Po=1/2* 1,2 kg/m3 *((100/3,6)m/s)^3 * pi * 14,6m^2 /4=2,153 MW. a turbina podla zakona zachovania energie nemoze vyrobit viac energie "ako sa jej na lopatky dostane". A podla druheho zakona termodynamiky moze vytvorit len menej ako 2,153 MW. Podla Betzovej vety, Ideálna – bezstratová veterná turbína môže premeniť maximálne 16/27 výkonu vzdušného prúdu na výkon mechanický. cize 2,153MW *16/27=1,276MW a keďže bezstratová turbina neexistuje, tak to bude este menej... no.. je mi luto ale perpetuum mobile sa dnes nekona
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

patrixo Pozri príspevok
To bola nádherná hlúposť čo som sa tu dočítal, jedna vec, druhá vec, ten co tu povedal ze je strojar, ale tomu nerozumie, tak byt nim, isiel by som vratit skolne... lebo fakt ho asi v tej skole nic nenaucili. Ale to je problem kazdej jednej technickej skoly na slovensku. Najprv by tam mali ucit zakladne veci ako fyzika, matika, fyzikalna chemia... a potom sa venovat technickym vedam. Ono tie predmety tam su, ale oni to tam neucia.
jednoducho jak energia tak hmota sa neda vyrobit z nicoho. da sa len premienat z jednej formy na druhu.

myslel som, ze ludia uz prekonali bájky o perpetuum mobile a o alchymistickej vyrobe zlata zo zeleza.... A mimochodom.. neviem odkial si nabral tie udaje o tej turbine...
.. je mi luto ale perpetuum mobile sa dnes nekona
Vďaka za príspevok patrixo, lebo už som sa cítil na tomto svete opustený. Nadobúdal som už pocit, že to normálne pomaly, ale isto vymiera a hlúposť zaplavuje celú spoločnosť. Niečo podobné, ako vo filme nekonečný príbeh s ničotou.

Ešte je tam jedna sila s ktorou náš učeň nepočíta a to je situácia pred turbínou a za turbínou (za tunelom). Pred turbínou je znížený tlak, lebo okolitý vzduch stojí a na to spotrebuje tiež energiu. Za tunelom, alebo za turbínou je rovnako stojaci vzduch a zákonite za ňou stúpa tlak a na prekonanie toho tlaku spotrebuje ďalšiu energiu.

Jednoducho odkedy sa na základných školách učia nmožiny, odvtedy zostávajú decka blbé a strácajú logické myslenie. Šľak ma ide z toho trafiť.

Najhoršie na tom je, že to isté platí aj v ekonomike a v politike. Je tu doba internetu a ľudia sú stále sprostejší a sprostejší. Nechápem, ako je to možné, veď na internete je skoro všetko, ale na ľudí sa lepia len sprostosti.
0 0
Generalissimus Generalissimus

Generalissimus je offline (nepripojený) Generalissimus

jar88 Pozri príspevok
Máš úplnú pravdu, ale až to bude, ty budeš prvý, čo bude schopný zaplatiť aj pokutu za čierny odber.

S pobavením som si prečítal tvoju tému jele, ale najzábavnejšie bolo čítať „múdre hlúposti“ prispievajúcich poraďákov s dôrazom na poraďákov (misomiso, marinkaj, Braňo).


Ale aj Buchač: ....trt mu ale rozumiem , lebo som strojár a nie energetik...to ako že strojár sa rozumie len bicyklom, fúrikom a lopatám ?

Ďalší expert:....Generalissimus....asi ing. tiež sme sa na výške pýtali profesora...asi tiež vzdelaného, možno v CCCP.

Prosím vás poraďáci, napíšte že to bol aj z vašej strany len žart a zistite si čo tomu stroju chýba. (učte sa !) alebo mlčte

Čistá energia

Jale vám píše :Ponúkam k dispozícii fakty, aby si každý sám mohol prepočítať skutočnosť.

Viete čo autor nezahrnul do svojich faktov, na čo vo svojej teórii zabudol?
Tá sústava bude energeticky stratová.

Ahoj osamotený génius na porade,

na to že tu popísal hlúposti a že to v žiadnom prípade fungovať nemôže tak ako to napísal reagovali všetci ironicky, asi máš o pár koliesok navyše alebo nevieš čo je to perpetum mobile o ktorom sa tu písalo.

Ja som vo svojich príspevkoch spomenul trochu iné zariadenia ktoré reálne vedia fungovať a dôsledky ich zhotovenia na peňaženku...

To že tento konkrétny stroj fungovať nebude (tebe by určite fungoval) tu pochopili hneď všetci, tak čítaj pozorne z tej výšky čo ťa nadnáša z tej tvojej MÚDROSTI
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Generalissimus Pozri príspevok
Ahoj osamotený génius na porade,

na to že tu popísal hlúposti a že to v žiadnom prípade fungovať nemôže tak ako to napísal reagovali všetci ironicky, asi máš o pár koliesok navyše alebo nevieš čo je to perpetum mobile o ktorom sa tu písalo.

Ja som vo svojich príspevkoch spomenul trochu iné zariadenia ktoré reálne vedia fungovať a dôsledky ich zhotovenia na peňaženku...

To že tento konkrétny stroj fungovať nebude (tebe by určite fungoval) tu pochopili hneď všetci, tak čítaj pozorne z tej výšky čo ťa nadnáša z tej tvojej MÚDROSTI
No Generalissimus v žiadnom tvojom príspevku som nenašiel štipku irónie. Tvoj odpor bol len v tom, že ak ti to povolia a náklady na povolenia a jednoducho povedané len samé "múdre sprostosti".
Najsmutnejšie na tom je to tvoje terajšie úbohé obhajovanie sa. Len si potvrdil, čo som o tvojom myslení napísal. Trafená hus.
Ostatní trafení sa už asi neozvú.
0 0
Generalissimus Generalissimus

Generalissimus je offline (nepripojený) Generalissimus

asi budeš mať pravdu

som tu registrovany kratko no poradu čítam už dlhšie, až teraz som si pomenul kde som videl tvoj nick pri akých témach. Vo väčšine osočuješ iných aký sú hlúpy ako ty vieš všetko najlepšie.

Som proste taká povaha, že sa ozvem keď vidím že niekto spapal celú múdrosť sveta a ešte sa tu tým prezentuje a uráža konkrétnych ľudí.
Tí čo sú tu dlhšie už asi pochopili, že s tebou to zmysel nemá na niečo reagovať a práve som to pochopil aj ja

Takže toto bol môj posledný príspevok čo sa tvojej osoby týka, nech sa ti darí a neber ten internet tak vážne


dodatok: patrixovi by som dal ocenenie no žial zatiaľ nemôžem, má úplnú pravdu. Ty keď vypotíš podobný podrobný príspevok a nie len múdre reči, potom ťa budem brať vážne.
Naposledy upravil Generalissimus : 12.09.09 at 09:31 Dôvod: dodatok
0 0
patrixo patrixo

patrixo je offline (nepripojený) patrixo

patrixo :)
jar88 Pozri príspevok
Vďaka za príspevok patrixo, lebo už som sa cítil na tomto svete opustený. Nadobúdal som už pocit, že to normálne pomaly, ale isto vymiera a hlúposť zaplavuje celú spoločnosť. Niečo podobné, ako vo filme nekonečný príbeh s ničotou.

Ešte je tam jedna sila s ktorou náš učeň nepočíta a to je situácia pred turbínou a za turbínou (za tunelom). Pred turbínou je znížený tlak, lebo okolitý vzduch stojí a na to spotrebuje tiež energiu. Za tunelom, alebo za turbínou je rovnako stojaci vzduch a zákonite za ňou stúpa tlak a na prekonanie toho tlaku spotrebuje ďalšiu energiu.

Jednoducho odkedy sa na základných školách učia nmožiny, odvtedy zostávajú decka blbé a strácajú logické myslenie. Šľak ma ide z toho trafiť.

Najhoršie na tom je, že to isté platí aj v ekonomike a v politike. Je tu doba internetu a ľudia sú stále sprostejší a sprostejší. Nechápem, ako je to možné, veď na internete je skoro všetko, ale na ľudí sa lepia len sprostosti.
Absolutne suhlasim s tym tlakom... aj s tym nasim slavnym skolstvom...
No ten tlakovy rozdiel by sa dal do urcitej miery eliminovat, ak by sa urobil uzavrety cyklus... tunel v tvare kruhu, kde by bolo zaradene duchadlo a za nim turbina...tym by bol vsetok vzduch v systeme v pohybe. Tak som uvazoval aby neboli straty pri prekonani rozdielu tlaku (ten tlak sa aj tak bude menit, ale nebude to az taka strata ako keby ten system bol otvoreny).. bola by to sice aj tak absolutna blbost...
Naposledy upravil patrixo : 12.09.09 at 10:07
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
jar88 Pozri príspevok
No Generalissimus v žiadnom tvojom príspevku som nenašiel štipku irónie. Tvoj odpor bol len v tom, že ak ti to povolia a náklady na povolenia a jednoducho povedané len samé "múdre sprostosti".
Najsmutnejšie na tom je to tvoje terajšie úbohé obhajovanie sa. Len si potvrdil, čo som o tvojom myslení napísal. Trafená hus.
Ostatní trafení sa už asi neozvú.
A k čomu sa treba vyjadriť. Čo napísal JELE je "sprostosť" a ak mu to ty "žerieš", tak to radšej už ani nekomentujem. Myslím, že ostatní si myslia to isté.

Všetci vedia, že to čo popísal JELE nejde urobiť. Ale vždy sa môže nájsť jeden "blbec", ktorý to nevie a ten to urobí. Ak by to malo fungovať, tak nech si to dá patentovať a má "vystaráno". Ani jeden vynálezca nedával do "placu" svoje nápady, ale si ich chránil.

T.A. Edison, keď vymýšľal žiarovku, nedával všetkým návod, ako to urobiť. Sám urobil veľa pokusov, kým na to prišiel.
Naposledy upravil marjankaj : 12.09.09 at 18:44
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať