Zavrieť

Porady

Statny prispevok pre mladych

Chceme si zobrat hypoteku a nie su mi celkom jasne tie podmienky. Pise sa tam okrem ineho ze mesacny prijem ma byt najviac vo výške 1,3 násobku priemernej mesačnej nominálnej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve. Problem je v tom, ze prenajimame jeden byt a z toho mame tiez nejaky prijem a neviem ci sa aj toto zaratava do tej podmienky alebo len staly prijem od mojho zamestnavatela. S tym prenajmom tu podmienku pre statny prispevok nesplname, slecna v banke nevedela poradit co sa to tam zaratava.
Neviete poradit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Mám pocit, že štátny príspevok dostanú len tí čo nevlastnia žiadnu nehnuteľnosť. Vy jednu vlastníte lebo píšeš, že prenajímate. Tak by ste podľa mňa nemali mať nárok na štátny príspevok pre mladých pri vybavovaní hypoteky.

    sotko je offline (nepripojený) sotko

    sotko
    no neviem, v podmienkach som nevidel nikde napisane, ze nemozem vlastnit inu nehnutelnost

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    sotko Pozri príspevok
    no neviem, v podmienkach som nevidel nikde napisane, ze nemozem vlastnit inu nehnutelnost
    Je pravda, že to už tak nesledujem. Ale kamoška vlastnila nehnuteľnosť, chcela kúpiť dalšiu a nedali jej ten príspevok. Ale to bolo hned na začiatku takže sa to mohlo zmeniť.

    Čo sa týka príjmu z prenájmu, tak ak robíš DP a tento príjem priznávaš. Tak by si ho mal uviesť pri žiadosti o hypoteku. Môj názor.

    Banky si info o ludoch overujú na všetkých možných aj nemožných inštitúciach.

    Statny prispevok pre mladych

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.