Zavrieť

Porady

Ako prihlásiť pohľadávky pri vstupe dlžníka do likvidácie

prosím Vás viete mi niekto poradiť?
prišlo mi oznámenie o vstupe do likvidácie firmy.Ako známeho veriteľa ma vyzývajú aby som si prihlásil svoje pohľadávky. V Obchodnom vestníku a to na adrese sídla spoločnosti.
Obchodný vestník si viem nájsť na internete, ale kde sa to tam prihlasuje to neviem. A čo všetko k tomu treba aby to bolo kompletné.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Pohľadávku treba prihlásiť u likvidátora nie v Obchodnom vestníku (OV).
    Likvidátor má v zmysle ustanovenia § 73 Obchodného zákonníka povinnosť zverejniť, že spoločnosť vstúpila do likvidácie s výzvou, aby veritelia spoločnosti a iné osoby a orgány, ktoré sú tým dotknuté, prihlásili svoje pohľadávky, prípadne iné práva v lehote, ktorá nesmie byť kratšia než tri mesiace.
    Publikačná povinnosť vyplýva likvidátorovi z ustanovenia § 769 Obchodného zákonníka a OV je jediným oficiálnym prostriedkom ako to urobiť podľa zákona a splniť si oznamovaciu povinnosť voči všetkým subjektom, ktorých pohľadávka nie je zistiteľná z účtovnej evidencie spoločnosti.
    Ak je Tvoja pohľadávka v účtovnej evidencii spoločnosti, ktorá vstupuje do likvidácie, potom Ti ako známemu veriteľovi príde oznámenie priamo od likvidátora a žiadna lehota na prihlásenie nie je nutná a ani žiadny úkon z Tvojej strany.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    PietroSX4 Pozri príspevok
    prosím Vás viete mi niekto poradiť?
    prišlo mi oznámenie o vstupe do likvidácie firmy.Ako známeho veriteľa ma vyzývajú aby som si prihlásil svoje pohľadávky. V Obchodnom vestníku a to na adrese sídla spoločnosti.
    Obchodný vestník si viem nájsť na internete, ale kde sa to tam prihlasuje to neviem. A čo všetko k tomu treba aby to bolo kompletné.
    Ďakujem
    Skús pozrieť....
    http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?...D=7844&LngID=0

    http://209.85.135.132/search?q=cache...&ct=clnk&gl=sk

    Ako prihlásiť pohľadávky pri vstupe dlžníka do likvidácie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.