Zavrieť

Porady

Ako nahrať záznam z HDD kamery na DVD spolu s údajmi (dátum a čas)o zázname.

Mám HDD kameru JVC GZ-MG330AE a pri prenose záznamu (napálení) na DVD mi napáli len obraz + zvuk, ale bez informácii o zázname (dátum, čas, názov udalosti). Používam originál program na to určený - "PowerCinema NE for Everio", zakúpený spolu s kamerou. Ako na to?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    ten dátum, čas a názov by mal byť vložený priamo v obraze?
    predpokladám ak je to digitálna kamera tieto údaje nevkladá priamo do video stopy ale ich len "zobrazuje" pri prehrávaní z kamery na tv...
    je pravdepodobné že pri nahrávaní táto kamera vytvára dva súbory, jeden s audio+video a druhý "informačný" súbor" kde sú tieto zobrazované info uložené...
    harleydavidson
    mpca Pozri príspevok
    ten dátum, čas a názov by mal byť vložený priamo v obraze?
    predpokladám ak je to digitálna kamera tieto údaje nevkladá priamo do video stopy ale ich len "zobrazuje" pri prehrávaní z kamery na tv...
    je pravdepodobné že pri nahrávaní táto kamera vytvára dva súbory, jeden s audio+video a druhý "informačný" súbor" kde sú tieto zobrazované info uložené...
    Keď stiahnem dáta do PC, tak do jednej zložky uloží súbor audio a video a do druhej zložky uloží súbor s info. Ale pri napálení na DVD sa súbor s info na disk "nedostane". A to používam originál soft.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    harleydavidson Pozri príspevok
    Keď stiahnem dáta do PC, tak do jednej zložky uloží súbor audio a video a do druhej zložky uloží súbor s info. Ale pri napálení na DVD sa súbor s info na disk "nedostane". A to používam originál soft.
    A nebude niekde v nastaveniach kamery, aby vkladalo dátum a čas priamo do obrazu?

    Napr. vo foťáku si môžem nastaviť, aby mi na fotku do pravého dolného rohu vložilo dátum, čas, oba údaje alebo nič.

    dad111 je offline (nepripojený) dad111

    Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac dad111
    Vložiť tam všetky takéto informácie ako priehľadné titulky.
    harleydavidson
    Chobot Pozri príspevok
    A nebude niekde v nastaveniach kamery, aby vkladalo dátum a čas priamo do obrazu?

    Napr. vo foťáku si môžem nastaviť, aby mi na fotku do pravého dolného rohu vložilo dátum, čas, oba údaje alebo nič.
    Počas záznamu mám kameru nastavenú tak, aby tieto informácie boli zobrazené na displey (počas nahrávania sa dajú vypnúť a zapnúť podľa potreby). No ale pri napálení na DVD už nie sú.
    Naposledy upravil harleydavidson : 20.09.09 at 09:02
    harleydavidson
    dad111 Pozri príspevok
    Vložiť tam všetky takéto informácie ako priehľadné titulky.
    Ale ako??? Originál program mi neponúka takúto možnosť. Neviem kde robím chybu, lebo súbor s info vytvorí, ale neviem ho preniesť spolu s obrazom a zvukom na DVD.

    dad111 je offline (nepripojený) dad111

    Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac dad111
    harleydavidson Pozri príspevok
    Ale ako??? Originál program mi neponúka takúto možnosť. Neviem kde robím chybu, lebo súbor s info vytvorí, ale neviem ho preniesť spolu s obrazom a zvukom na DVD.
    Nepoznám Tvoj program. Ja používam editačný program od COREL. Je ich viacej druhov, PINNACLE, SONY VEGAS a iné. Aj na PORADE sa to už tuším preberalo. Ak zo záznamu robíš niečo ako film, nie len jednoducho nahrávaš na DVD, tak si predsa väčšinou robíš nejaké úvodné titulky, vkladáš fotky, striháš záznam, vytváraš akési menu. A presne v tej editácii je aj os pre vkladanie titulkov. Titulok si napíšeš ako text a pomocou SW vložíš, zvolíš si dobu trvania ak treba aj na celý film. Na prehrávači potom jednoducho môžeš pomocou diaľkového ovládača titulky vypnúť kedykoľvek. Je to to isté ako film s titulkami. Keď chceš pozeráš s nimi alebo vypneš. Možno ten Tvoj soft je len jednoduchá verzia. Pokús sa stiahnuť si nejakú skúšobnú na mesiac a potom sa rozhodni.
    harleydavidson
    dad111 Pozri príspevok
    Nepoznám Tvoj program. Ja používam editačný program od COREL. Je ich viacej druhov, PINNACLE, SONY VEGAS a iné. Aj na PORADE sa to už tuším preberalo. Ak zo záznamu robíš niečo ako film, nie len jednoducho nahrávaš na DVD, tak si predsa väčšinou robíš nejaké úvodné titulky, vkladáš fotky, striháš záznam, vytváraš akési menu. A presne v tej editácii je aj os pre vkladanie titulkov. Titulok si napíšeš ako text a pomocou SW vložíš, zvolíš si dobu trvania ak treba aj na celý film. Na prehrávači potom jednoducho môžeš pomocou diaľkového ovládača titulky vypnúť kedykoľvek. Je to to isté ako film s titulkami. Keď chceš pozeráš s nimi alebo vypneš. Možno ten Tvoj soft je len jednoduchá verzia. Pokús sa stiahnuť si nejakú skúšobnú na mesiac a potom sa rozhodni.

    OK, skúsim iný program, vieš mi odporučiť niečo konkrétne?
    ďakujem všetkým za typy

    dad111 je offline (nepripojený) dad111

    Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac dad111
    harleydavidson Pozri príspevok
    OK, skúsim iný program, vieš mi odporučiť niečo konkrétne?
    ďakujem všetkým za typy
    Ťažko je byť konkrétny. Ja používam ULEAD VS 11, skúšal som aj tie dva, poznám takých čo ich majú radšej. Skús počítať na takýchto fórach http://www.tvfreak.cz/forum/index.php pohľadaj si aj češtinu do SW, napríklad tu
    http://cestiny.idnes.cz/ možno tam bude aj do Tvojho SW a ten to dokáže. Ale ak to bolo ku kamere tak je to skutočne len na ukážku, s tým neurobíš dobré video. Len pozor. jedna vec je video vytvoriť a druhá vec je z toho potom urobiť dobré DVD. Aj tu môžeš zažiť sklamanie. Pri napaľovaní hotového videa zistíš, že po mesiaci práce Tvoj SW napáli len nejaké CD, nie DVD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.