Zavrieť

Porady

delenie majetku po rozvode

Dobrý deň. Chcel by som vás požiadať o nasledovnú radu: S manželkou sme sa zosobášili pred 4 rokmi. Priatelili sme sa spolu 10 rokov a ja som kúpil starší rodinný dom a celý som ho na vlastné náklady (a finančnú pomoc mojich rodičov) zrekonštruoval. Pred svadbou sme sa nastahovali. Na liste vlastníctva som vedený iba ja ako vlastník nehnutelnosti. Manželka tu má iba trvalý pobyt. Pred svadbou som neuzavrel žiadnu predmanželskú zmluvu. Manželka sa nevie stále rozhodnúť, či ma ešte má rada alebo nemá. Chcem sa spýtať či by mala nárok na dom, ak by sa so mnou rozviedla? Nemôže sa stať to, že by to ešte so mnou nejaký ten rok vydržala a potom by mala nárok na dom? Deti nemáme. Veľmi pekne ďakujem.
Usporiadat
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
no brávoo, gratulujem a držím palčeky, nemboj to delenie tiež nebude nič hrozného.
ale sa ti hádam uľavilo, ako to povedala Mária, súhlasím s ňou, aj mne sa po rozvode uľavilo, a ľutovala som, že som to nespravila skôr, hmm až po 25 rokoch ...blbá jedna blbaňa.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Ďakujem, hej uľavilo sa mi, Mária mala pravdu...len mám trochu strach z toho, čo ma čaká, lebo právnik mi nedával veľké šance, že dom získam a môžem bývalého vyplatiť! Čo sa mi vidí dosť nespravodlivé na to, že si užíva náš spoločný dom sám 13 rokov. Myslela som, že on doteraz, tak teraz by som si ho mohla užiť ja. Logicky sa mi videlo, že by som mala mať viac nárok naň ja...a ono to vyzerá, že má väčší nárok naň on!!!
A to ty až po 25 rokoch???? Ja myslela, že široko-ďaleko nieje nik taký čudák ako ja...tak niesom sama, to ma teší...Tak držte palce, budem potrebovať...
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Iwett Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa pochváliť, aj s Vašim povzbudením po 15 rokoch som sa teda odhodlala, a rozviedla...takže ma čaká delenie majetku...keby aj to bolo také ľahké ako rozvod!
No ty si šikuľa! Dva mesiace ti stačili na rozvod? Mne to trvalo takmer dva roky. Lenže deti boli maloleté ...
3 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Išlo to veru veľmi rýchlo, za 10 minút bolo po rozvode.. som ani neverila... ale keď sú deti plnoleté a nežijeme 13 rokov, tak nebolo o čom. Ale hlavne ďakujem, za názory, ktoré mi pomohli tak rýchlo sa rozhodnúť.
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

chcem sa opýtať na jednu vec:Pre spoluvlastníctvo, najmä k stavbe, platia závery, že pre posúdenie vzniku podielu spoluvlastníctva k domu, alebo inej stavbe je rozhodujúca dohoda uzavretá medzi prípad. osobami o založení spoluvlastníckych vzťahoch, ktorá nemusí byť údajne písomná , uzavretá v dobe, ktorá predchádza časovo vznik stavby ako veci. Akým spôsobom dokazuje takýto "spoluvlastník" existenciu - ústnej dohody-
pred súdom? To by ma veľmi zaujímalo. Ďakujem
Naposledy upravil deha : 09.11.12 at 12:32
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať