Zavrieť

Porady

Vyska materskej

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu ohladne vysky mojej materskej.
nastup na MD 2.11.2009, TP cca. 14.12.2009. Mam TPP, od 15.6.2007 som zamestnana u jedneho zamestnavatela,
270 dni NP za posledne 2 roky splnam zo zamestnania a nikdy som si neplatila DNP.
RO pre vypocet materskej bude rok 2008 a hruba mzda je 790e.
Je mozne este zvysit materske na max, ak by som sa prihlasila na DNP par dni pred nastupom na matersku z min VZ? a materska by sa mi potom pocitala ako sucet NP zo zamestnania + z DNP minima (len 55% zo sumy 295,5)?
Citala som nieco take, ze od 1.1.2008 plati, ze staci mat podmienku 270 dni NP splnenu z povinneho nemocenskeho poistenia ako zamestnanec a ak mi chyba do max VZ len ciastka menej ako min VZ na tu mi vznikne narok z DNP hned po prihlaseni sa na DNP z minima.
Prosim poradte, ci sa to tak da alebo nie. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    ayshka Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu ohladne vysky mojej materskej.
    nastup na MD 2.11.2009, TP cca. 14.12.2009. Mam TPP, od 15.6.2007 som zamestnana u jedneho zamestnavatela,
    270 dni NP za posledne 2 roky splnam zo zamestnania a nikdy som si neplatila DNP.
    RO pre vypocet materskej bude rok 2008 a hruba mzda je 790e.
    Je mozne este zvysit materske na max, ak by som sa prihlasila na DNP par dni pred nastupom na matersku z min VZ? a materska by sa mi potom pocitala ako sucet NP zo zamestnania + z DNP minima (len 55% zo sumy 295,5)?
    Citala som nieco take, ze od 1.1.2008 plati, ze staci mat podmienku 270 dni NP splnenu z povinneho nemocenskeho poistenia ako zamestnanec a ak mi chyba do max VZ len ciastka menej ako min VZ na tu mi vznikne narok z DNP hned po prihlaseni sa na DNP z minima.
    Prosim poradte, ci sa to tak da alebo nie. Dakujem.
    Naklikni a čítaj: materská 2009 a materská 2010 všetko do podrobna to tam máš napísané.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.