Zavrieť

Porady

zásoby získané likvidáciou DHM

Akým spôsobom účtovať vyradenie dlhodobého hmotného majetku (ešte neodpísaného), jeho následné prevzatie na účet 112 - materiál na sklade a následný predaj. V akom ocenení prijmem materiál získaný rozmontovaním DHM na sklad? Bude súčasťou tohto ocenenia aj suma, ktorú naša firma zaplatila dodávateľskej organizácii za demontáž spomínaného majetku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    vyradenie odpis v zostatkovej cene 551/082 a vyradenie v NC 082/022
    ocenenie súčiastok - ťažko povedať, malo by sa vyjsť z pôvodnej ceny komponetov, alebo použiť porovnateľné ceny na trhu a ku každému pomernou časťou pripočítať náklady na demontáž, lebo to súvisí s "obstaraním" materiálu na sklade. zaúčtuješ aktiváciou výzisk 112/62x.

    janči je offline (nepripojený) janči

    janči
    Ďakujem za názor. Účtovanie 551/082 a 082/022 je v podstate jasné. O aktivácii som tiež rozmýšľal, ale skôr sa mi vidí účtovať 112/648 v ocenení úžitkovej hodnoty (ROC). Následný predaj by som zúčtoval 542/112 a 311/642, úhradu samozrejme 221/311. Súhlas?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    janči
    Ďakujem za názor. Účtovanie 551/082 a 082/022 je v podstate jasné. O aktivácii som tiež rozmýšľal, ale skôr sa mi vidí účtovať 112/648 v ocenení úžitkovej hodnoty (ROC). Následný predaj by som zúčtoval 542/112 a 311/642, úhradu samozrejme 221/311. Súhlas?
    ja by som aj suhlôasila, ale najmä pozrela do Cenigovej, ale teraz nahaňam iné - želanie k svadbe, pozri srandičky a pomôž. dííííík.

    janči je offline (nepripojený) janči

    janči
    Cenigová je dobrá, častokrát ju používam, ale v danom prípade aplikuje účtovný zápis pre materiál (ocenený v úžitkovej hodnote) získaný pri vyradení ešte neodpísaného DHM účtovný zápis 112/08x. Tomu akosi nerozumiem. Dokážeš mi to vysvetliť?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    janči
    Cenigová je dobrá, častokrát ju používam, ale v danom prípade aplikuje účtovný zápis pre materiál (ocenený v úžitkovej hodnote) získaný pri vyradení ešte neodpísaného DHM účtovný zápis 112/08x. Tomu akosi nerozumiem. Dokážeš mi to vysvetliť?
    oceňuje získaný materiál zostatkovou cenou vyradeného HIM. Rozumiem tomu tak, má to logiku. Ale ak je IM plne odpísaný a súčiastky sú použitelné, predajné, tak potom ich oceneni nulou logiku nemá. Neviem, neviem,....

    zásoby získané likvidáciou DHM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.