Zavrieť

Porady

SZCO a zamestnanec - odvod ZP

Dobry den, snazila som sa nieco vyhladat, ale nic som nenasla k mojmu pripadu.
Na jednej www stranke som nasla informaciu, ze ked je osoba v pracovnom pomere a popritom ma zivnost, aj napriek tomu, ze odvody do ZP robi zamestnavatel, si musi aj ako SZCO platit odvody 910,- ?? Je to pravda??
SZCO som od 9/2004 a ked som podavala danove priznanie, bola som aj v ZP a tam mi vypocitali ako preddavok na poistne 0,-, pretoze som nemala ziadny prijem.
Zmenilo sa nieco odvtedy, zeby som mala platit aj ako zamestnanec aj ako SZCO poistne do ZP??
Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Téry je offline (nepripojený) Téry

    Téry
    Zlu informaciu si nasla.
    Tvoj preddavok ako SZCO je 0 Sk,
    a tak to bude prinajmenej az do juna 2006.

    xywy je offline (nepripojený) xywy

    xywy
    Ahoj,

    tak zmenit sa nezmenilo .. akurat je to tak .. kedze sa podava na zuctovanie zdrav. poistenia .. platit nemusis nic ako som sa informoval vo VZP (som presne ten isty pripad ako Ty). Ja platim max. odvody z TPP ale pri RZZP sa to rozpocita pomerovo: kolko si zarobila na zivnost, kolko na TPP ... daju do pomeru a vratie Tebe (i Tv. zamestnavatelovi) prislusnu ciastku a tu si ako SZCO doplatis spat do ZP. Takto mi to bolo vysvetlene a takto to aj kamarat tento rok podaval. Ja som este nemusel kedze SZCO som az od tohoto roka ..

    SZCO a zamestnanec - odvod ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.