Zavrieť

Porady

ako dostať potkana?

Ešte v jari sme vymurovali za kotercami vonkajšie búdky. Sú murované. Majú betonový základ. Majú ešte vnútorné steny a vyberateľnú vnútornú priečku. podlaha je drevená. Pre lepšiu izoláciu sme použili polystyrén. Zistili sme, že sa do týchto medzipriestorov (múr-vn.stena) dostali potkany. Narátal som ich tam aj zo 10. No neviem ako by som ich mohol dostať von. Ak by som dal otravu a uzavrel by som to, najskôr by tam asi smrdelo. A pre psov by to asi bola výzva ako sa k nim dostať. Otázka: ako ich dostať von bez toho aby som to pracne všetko zase rozoberal a bil ich hlava nehlava. ...... Máte niekto skúsenosti s týmto?????

V´daka
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ono79 Pozri príspevok
Ešte v jari sme vymurovali za kotercami vonkajšie búdky. Sú murované. Majú betonový základ. Majú ešte vnútorné steny a vyberateľnú vnútornú priečku. podlaha je drevená. Pre lepšiu izoláciu sme použili polystyrén. Zistili sme, že sa do týchto medzipriestorov (múr-vn.stena) dostali potkany. Narátal som ich tam aj zo 10. No neviem ako by som ich mohol dostať von. Ak by som dal otravu a uzavrel by som to, najskôr by tam asi smrdelo. A pre psov by to asi bola výzva ako sa k nim dostať. Otázka: ako ich dostať von bez toho aby som to pracne všetko zase rozoberal a bil ich hlava nehlava. ...... Máte niekto skúsenosti s týmto?????

V´daka
- zaobstarať si dobrú mačku
- nastražiť mechanické pasce na potkany
-...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Píšeš, že máš psov ... tí ich neulovia?
Náš hafan by ani nespal pokým by ich cítil a neulovil.
1 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Nie každý pes je dobrý potkanár, máme vlčiaka a tomu by sa mohli prechádzať okolo čumáku ani by sa za nimi neobzrel, naopak po mačke ide ako zbláznení. potkan sa nedá len tak ľahko vysťahovať, treba ho troviť, alebo chytať do pascí. Máme za záhradou družstvo tak ich trovíme celý rok.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Potkan je inteligentnejší ako si myslíš. Do pasce ho chytiť je veľmi ťažké (možno tak mladého chytíš) a pokiaľ majú inú - vyskúšanú potravu, tak aj otravou je dosť zložité ich dostať. Vydržia bez potravy aj niekoľko týždňov. Takže je to dosť dlhodobá záležitosť. Dobrý pes pomôže viac ako otrava alebo pasca.
0 0
ono79 ono79

ono79 je offline (nepripojený) ono79

tie pasce by aj boli riešením, ale tým že ide zima tak som chcel začať už používať. A ešte mi ich treba dokončiť, možno pridám zajtra aj foto. Tak ešte striežky a potom už by to bolo aj ukončené. ale neviem či tie (napr. lepidlo na myši) či to ten fiškus neprekukne. Ale vyskúšam. Nie je nejaké zariadenie napr. na plcha a myši sú vysokofrekvenčné bzučiaky.... alebo niečo iné?
A čo syrne knôty? A teplo?

Ale dík
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
ono79 Pozri príspevok
tie pasce by aj boli riešením, ale tým že ide zima tak som chcel začať už používať. A ešte mi ich treba dokončiť, možno pridám zajtra aj foto. Tak ešte striežky a potom už by to bolo aj ukončené. ale neviem či tie (napr. lepidlo na myši) či to ten fiškus neprekukne. Ale vyskúšam. Nie je nejaké zariadenie napr. na plcha a myši sú vysokofrekvenčné bzučiaky.... alebo niečo iné?
A čo syrne knôty? A teplo?

Ale dík
Sytné knôty nepomôžu proti potkanovi. Možno tak proti krtkovi alebo hrabošovi hej. A elektronické plašiče sú zbytočná investícia. Vyskúšaj najprv tie klasické otravy(namorené zrno, prípadne tie sáčky s náplňou podobajúcou sa červenej plastelíne), ktoré sa používajú. Prípadne sa vyskúšaj spýtať v nejakej deratizačnej firme, majú "silnejšie" prípravky, ako sa predávajú v drogérií.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Je to síce trošku náročnejšie na čas , poprípade na peniaze , ale čo tak zaobstarať si vzduchovku ..?

Ceny sa pohybujú od - inzeráty :

http://www.google.sk/search?hl=sk&cl...da%C5%A5&meta=

alebo - nové
http://www.merkuria.net/index.php?ma...index&cPath=45

Inak , ak skončíš so škodnou , využiješ na fasa relax.....
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
buchač Pozri príspevok
Je to síce trošku náročnejšie na čas , poprípade na peniaze , ale čo tak zaobstarať si vzduchovku ..?

Ceny sa pohybujú od - inzeráty :

http://www.google.sk/search?hl=sk&cl...da%C5%A5&meta=

alebo - nové
http://www.merkuria.net/index.php?ma...index&cPath=45

Inak , ak skončíš so škodnou , využiješ na fasa relax.....
Skúšal si to už niekedy? Ja hej a nie je to sranda. Potkan je viac-menej večerné a nočné zviera. Takže nestačí iba vzduchovka, ale i baterka. Tou ho však dokážeš iba vyrušiť a v noci ho netrafíš. A keď ho trafíš, nič nie je vyhraté. Vraví sa, že potkan prežije i nukleárny útok. A niečo na tom je. Zopár som ich trafil, ale iba jedného som odniesol na lopate, pretože sekundoval pri tom i pes, ktorého stihol ešte dokúsať.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
ale neviem či tie (napr. lepidlo na myši) či to ten fiškus neprekukne.
aj prekukne - ale aj keby nie, potkan si radšej odhryzne nohu, ako by mal zostať prilepený, pri kladení rôznych otráv pozor, aby sa k nej nedostali psy, ale takúto návnadu oni registrujú, pretože na takéto zámery /ochutnávky / potkani vysielajú najslabšieho jedinca - a ten keď neprežije tak návnade sa zďaleka vyhýbajú, väčšinou pojedajú jedlo priamo z misky - to čo pes nezje - lebo väčšina psov si skutočne potkana ani myši nevšíma
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

My máme dvoch kocúrov, chytajú spoločne. Bývame tak, že nad záhradou sú lúky a polia. Odkedy máme tých dvoch, s hlodavcami nie je problém. Je však pravdou, že nie každá mačka si na potkana trúfne. Dobrí sú aj psy, napr. jazvečíky. Vlčiaky a veľké rasy veľmi nie. A najlepší je Pražský potkaniar - je to taký mini psík a neuveriteľne rýchlo a šikovne si s tou háveďou poradí. Držím palce, viem, čo to je zbaviť sa tých hnusných potvor (myslím potkanov, nie psov a mačky).
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Martin Mocko Pozri príspevok
Skúšal si to už niekedy? Ja hej a nie je to sranda. Potkan je viac-menej večerné a nočné zviera. Takže nestačí iba vzduchovka, ale i baterka. Tou ho však dokážeš iba vyrušiť a v noci ho netrafíš. A keď ho trafíš, nič nie je vyhraté. Vraví sa, že potkan prežije i nukleárny útok. A niečo na tom je. Zopár som ich trafil, ale iba jedného som odniesol na lopate, pretože sekundoval pri tom i pes, ktorého stihol ešte dokúsať.
Áno ....lenže tu sa nesmieme pohybovať v intenciách , či ho trafíš , tu sa musíš pýtať sám seba , že ...." kua , kde vyhodím zabitého potkana ..? "

Keď by bolo málo , použijem malorážku ....s patričnou výbavou ....

Dávam na správnu mieru , t.j. Nukleárny útok neprežije , ale prežije viac menej následky , hlavne ožiarenie ...
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Gabhus Pozri príspevok
My máme dvoch kocúrov, chytajú spoločne. Bývame tak, že nad záhradou sú lúky a polia. Odkedy máme tých dvoch, s hlodavcami nie je problém. Je však pravdou, že nie každá mačka si na potkana trúfne. Dobrí sú aj psy, napr. jazvečíky. Vlčiaky a veľké rasy veľmi nie. A najlepší je Pražský potkaniar - je to taký mini psík a neuveriteľne rýchlo a šikovne si s tou háveďou poradí. Držím palce, viem, čo to je zbaviť sa tých hnusných potvor (myslím potkanov, nie psov a mačky).
Ja mám Anglického Pointera - je to stavač, stredná rasa a potkana si nenechá ujsť. Ale asi je to tým, že je to poľovný pes. Niekedy mám pocit, že na myši a potkany máme psa a nie mačky
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ono79 Pozri príspevok
Ešte v jari sme vymurovali za kotercami vonkajšie búdky. Sú murované. Majú betonový základ. Majú ešte vnútorné steny a vyberateľnú vnútornú priečku. podlaha je drevená. Pre lepšiu izoláciu sme použili polystyrén. Zistili sme, že sa do týchto medzipriestorov (múr-vn.stena) dostali potkany. Narátal som ich tam aj zo 10. No neviem ako by som ich mohol dostať von. Ak by som dal otravu a uzavrel by som to, najskôr by tam asi smrdelo. A pre psov by to asi bola výzva ako sa k nim dostať. Otázka: ako ich dostať von bez toho aby som to pracne všetko zase rozoberal a bil ich hlava nehlava. ...... Máte niekto skúsenosti s týmto?????

V´daka
Jeden známy zase chytal potkany nasledovným spôsobom (je to trochu kruté, preto slabšie povahy nech tento príspevok preskočia):

Vo firme mali unimobunku, kam potkany chodievali. Pohybovali sa niekde medzi stenami a robili šarapatu v zariadení. Kamarát si zistil, kadiaľ chodievajú a tam umiestnil na rybárskom oceľovom lanku (používa sa na chytanie šťúk) niekoľko desiatok trojháčikov, na ktoré sem tam napichol malý kúsok slaniny či klobásy. Nebolo to len jedno lanko, ale systém viacerých lánk. ZA chvíľu bolo počuť vreskot zachyteného potkana, čím viac sa trepoce, tým viac sa do háčikov zachytáva. Potom len stačilo prísť a doraziť ho lokálne.

Osobne túto metódu síce neschvaľujem, ak v krajnom prípade, ak sa ich chceš skutočne zbaviť, je účinná.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

No zrovna sa jeden chytil je síce malý, ale aj väčšie kusy sa nám chytili...
P9161271.jpg  
P9161273.jpg  
1/1
0 0
jozefsk jozefsk

jozefsk je offline (nepripojený) jozefsk

...takže ak sám : originál nástrahu nasypať do medzipriestoru kde sa pohybujú potkany a po 7 dňoch zopakovať ,medzitým nekŕmiť,
dochnú tak od 5 dňa po konzumácii nástrahy ...smradu sa netreba báť - keďže ako každý potrebujú piť a to im ty nedáš (dúfam ),pôjdu teda mimo .Je malá šanca ,že zdochnu priamo tam ...
...alebo zavolaj profesionalnu firmu (ak nevieš napíš mi priamo a ja ťa usmerním podľa regionu )

Tie brutálne metódy by som nerobil ...potkan nemôže za to ,že mu zavadziame ...
0 0
ono79 ono79

ono79 je offline (nepripojený) ono79

Tak som pridal aj foto ako sa to vlastne všetko zbehlo. na tom obrazku č. 2 na tej vnútornej strane, tak odtiaľ vyliezajú tie..... A tie naše baby malá Baboo a jej matka Evita, tak tie sa hrajú spolu a nemajú čas na nejaké potkany.... Včera som im tam dal pamlsky také ružové voňavé, tak uvidíme. Ale asi to nechám nateraz tak a nebudem uzatvárať to. Tie striežky urobím a potom v jari keď to budeme otvárať potom to asi poriešim. Možno sa to porieši samo.... Uvidíme...

Ale Ďakujem za všetky vaše návrhy,
koterec3.jpg  
koterec4.jpg  
koterec_I_pristresok2.jpg  
baboo_evita.jpg  
koterec2.jpg  

1/1
0 0
rotvik1965 rotvik1965

rotvik1965 je offline (nepripojený) rotvik1965

Koterec pre nemeckeho ovciaka ma byt vo vzduchu tak 0,5m. Do konstrukcie vlozene drevene dosky. podlaha drevena. to preto aby sa potkany nemali dovod tam zdrziavat. Vsak NO nepotrebuje take teplo. Tam sa Ti narobia len blchy.
dobry na zabijanie potkanov je bulterier.
zrat psom davat v jednu hodinu a nechať tam zradlo 30min. Potom zradlo zobrat.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

my máme kocúra a jazvečíka-fenku.
kocúr sa lenivo vyvaľuje a jazvečíčka pozbiera myši, potkany ba aj žaby všade, kde ju "gazda" zoberie. Či už idú na ryby, do vinice alebo aj ked bola "na vohľadoch" - aj tam sa činila ako záhradný lovec
(akurát, ked som videla, ako gniavi do seba žabu - nebolo mi všetko jedno...)
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
memfist Pozri príspevok
Kúp 5-7 perličiek - tak škriekajú, že sa potkan odsťahuje.
Ka Mil
...susedovci kedysi chovali prasiatko (ošípaná) spolu s morským prasiatkom...neviem , ako môže morča odpudzovať potkanov
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

alla66 Pozri príspevok
...susedovci kedysi chovali prasiatko (ošípaná) spolu s morským prasiatkom...neviem , ako môže morča odpudzovať potkanov
Keď sa morské prasa cíti byť v ohrození, tak vydáva prenikavý piskľavý zvuk. Možno tak.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať