Zavrieť

Porady

Jedálny kupón...

Dobry den,
viem, ze o stravných lístkoch sa tu vela popisalo, ale aj tak som z toho trocha vedla . Chcem sa spytat, ked som FO a zamestnavam cca 5 ludi a chcem si objednat nejake stravné listky z urcitej firmy, ako by som mala postupovat, resp. ich pocet dopredu atd. ,
ALE, zamestnancom ich chcem davat bez strhania na vyplate. Cize by som za nich prakticky zaplatila celu sumu, a vo vyplatnej paske by sa ani nic nezmenilo a toto by dostavali ako na ruku. Tak ma zaujima, ci sa to dá aj tak, a ako si mozem uplatnit potom prijatu fakturu z firmy, ktora mi posle lístky.

Troska od veci, ale som zvedava.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Asi hovoríme o gastrolístkoch. ... budem pokračovať za tohto predpokladu.
    To, či je ZĽ FO alebo PO je nepodstatné. S dodávateľmi týchto lístkov treba uzavrieť zmluvu o dodaní. (Mám skúsenosť, že obch. zástupcovia prídu aj do sídla firmy.) Ja objednávam približne pre každého ZC na 3 mesiace dopredu. Ale tu sa informuj od dodávateľa, lebo tiež majú nejaké poplatky v závislosti od objednávky.
    Čo sa týka nárokov, do daňových nákladov si môžeš dať 55% z hodnoty lístka, maximálne 1,98 € (55% z 3,60). Ak im nechceš strhávať z výplaty, tak zvyšnú časť buď vyplatíš zo sociálneho fondu, ak tam budeš mať dosť prostriedkov. Ak nie, neostáva ti nič iné, ako preplácať od ZCov. Resp. zvyšná časť bude nedaňový výdavok. Nemusíš cez výplatnú pásku, ale môžeš prijať príslušnú časť do pokladne.
    Prijatá faktúra od dodávateľa je klasická faktúra, ako každá iná.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.