Zavrieť

Porady

čo všetko do nákladov?

poprosím Vás ešte o odpoveď na otázku. čo všetko si je možné dať do nákladov pri podnikaní na voľnú živnosť? Leasing, telefón..........? Keď si kúpim napr. notebook v hotovosti, tú sumu si dávam do nákladov len raz?
poprípade pošlite linku kde sa totu už riešilo vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    VieraM je offline (nepripojený) VieraM

    VieraM
    Zjednodusene povedane do nakladov ide vsetko co potrebujes a vyuzivas pri
    svojom podnikani a co si dokazes obhajit. Tato tema je tu rozoberana velmi casto treba sa v nich prehrabat. Notebook ak je do 30000.- ide do nakladov ale zrejme jeho cena bude ovela viac, takze zaradis do 1.odpisovej skupiny a budes odpisovat 4 roky.

    dany.b je offline (nepripojený) dany.b

    dany.b
    aha. takže sú aj nejaké odpisové skupiny? no tak to sa músím opítať priateľky. robilaa účtovníčku, ale v s.r.o.tak toto mi presne nevedela povedať. ale teraz ju už nejdem budiť. fuha to je už tolko:-)

    dany.b je offline (nepripojený) dany.b

    dany.b
    takže do nákladov si môžem dať aj PHM(benzín)? viem že jeden známi si teraz spravil živnosť a vraj si PHM do nákladov nemôže dávať. jak je to teda???

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Asi by som Ti poradila, aby si zveril vedenie uctovnictva do ruk odbornikom, budes to mat istejsie

    dany.b je offline (nepripojený) dany.b

    dany.b
    koľko stojí cca také vedenie účtovníctva? (volná živnosť, popri zamestnaní, nie veľke pohiby)

    VieraM je offline (nepripojený) VieraM

    VieraM
    Je to trochu komplikovane, pretoze by som musela vediet v com podnikas. To co si moze dat jeden do nakladov nemoze druhy, kazdy potrebuje nieco ine na podnikanie. Ak potrebujes jazdit autom tak samozrejme si davas do nakladov
    bud PHM ak auto zaradis do majetku a ak nie tak cestovne nahrady /t.j. PHM
    plus pausalne nahrady/ Najlepsie ak si das niekomu robit uctovnictvo a to ti
    poradi kazda uctovnicka co vsetko si mozes uplatnit podla tvojej cinnosti. Je to velmi individualne.

    dany.b je offline (nepripojený) dany.b

    dany.b
    OPRAVA PRACOVNÝCH STROJOV - keď má len toto ako živnosť podľa toho vieme že PHM do nákladov nedáva. moje podnikanie - creativ-design-studio. tvorba webdesignu, okolo internetu ,sprostrekovanie obchodu, vydavatelská činnosť.
    Naposledy upravil dany.b : 17.08.05 at 20:32 Dôvod: oprava

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    dany.b
    takže do nákladov si môžem dať aj PHM(benzín)? viem že jeden známi si teraz spravil živnosť a vraj si PHM do nákladov nemôže dávať. jak je to teda???
    Dany, na to aby si si mohol davat PHM do nakladov, musim pouzivat auto na podnikanie (alebo sukromne - v tom pripade PHM+pausal, alebo firemne - v TP budes mat ICO) a musis mat zaplatenu Dan z motorovych vozidiel, a samozrejme viest Knihu jazd....

    VieraM je offline (nepripojený) VieraM

    VieraM
    dany.b
    OPRAVA PRACOVNÝCH STROJOV - keď má len toto ako živnosť podľa toho vieme že PHM do nákladov nedáva. moje podnikanie - creativ-design-studio. tvorba webdesignu, okolo internetu ,sprostrekovanie obchodu, vydavatelská činnosť.
    Nevidim dovod preco by si nemohol dat PHM alebo cestovne nahrady do nakladov, predsa musis ist nieco vybavit ci niekoho sluzobne navstivit. Vsetko zalezi na tebe ako si to obhajis. Musis viest evidenciu - knihu jazd.

    dany.b je offline (nepripojený) dany.b

    dany.b
    [PHP]
    VieraM
    Nevidim dovod preco by si nemohol dat PHM alebo cestovne nahrady do nakladov, predsa musis ist nieco vybavit ci niekoho sluzobne navstivit. Vsetko zalezi na tebe ako si to obhajis. Musis viest evidenciu - knihu jazd.
    takže to či si ty dáš PHM do nákladov alebo nie záleží len na tom či si to budeš vedieť obhájiť? - správne som pochopil ?

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    VieraM
    Nevidim dovod preco by si nemohol dat PHM alebo cestovne nahrady do nakladov, predsa musis ist nieco vybavit ci niekoho sluzobne navstivit. Vsetko zalezi na tebe ako si to obhajis. Musis viest evidenciu - knihu jazd.
    Ale hlavne podat DP k dani z motorovych vozidiel a zaplatit tuto dan
    Naposledy upravil Daska : 17.08.05 at 20:47 Dôvod: oprava

    VieraM je offline (nepripojený) VieraM

    VieraM
    V podstate ano, obhajit si musis tu sluzobnu cestu. A ked navstivim na druhom konci republiky potencialneho zakaznika ci klienta, jednam s nim o moznosti nejakeho xy podnikania a nakoniec z toho nic nie je lebo sme sa nedohodli.
    Moze mi takyto argument niekto vyvratit ze to nebola sluzobna cesta ? Ako sa hovori snaha bola - skutek utek.

    dany.b je offline (nepripojený) dany.b

    dany.b
    baby zatial vďaka, teraz však už idem radšej podnikať cestu , z ktorej daň hádam nebudem platiť, cestujem do ríše snov:-() dobrú noc

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Tvoja otázka - čo všetko do nákladov- je položená veľmi obšírne. Pozri si najprv min. paragraf 19 o Dani z príjmov, ktorý hovorí o tom, čo sú daňové výdavky, a potom sa pýtaj konkrétne podľa svojej činnosti, lebo takto môžeš dostať nekompletné a nsprávne informácie.

    http://www.porada.sk/downloads.php?do=cat&id=4
    chcela by som vás poprosiť či by ste mi nemohli napísať odpisové skupiny a v ktorej kolko treba odpisovať a približne aký majetok

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    protekčná Pozri príspevok
    chcela by som vás poprosiť či by ste mi nemohli napísať odpisové skupiny a v ktorej kolko treba odpisovať a približne aký majetok
    To je neuskutočniteľná prosba,. museli by sme Ti tu prepisovať zákon a jeho prílohy. Takže pozri zákonm § 22 -29 a prílohy ku zákonu, kde sú odpisové skupiny a čo tam patrí....
    http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...-1-2007-a.html

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    protekčná Pozri príspevok
    chcela by som vás poprosiť či by ste mi nemohli napísať odpisové skupiny a v ktorej kolko treba odpisovať a približne aký majetok
    odpisové skupiny pozri tu :
    § 26
    Postup pri odpisovaní hmotného majetku
    Na začiatok(1) V prvom roku odpisovania zaradí daňovník hmotný majetok v triedení podľa Klasifikácie produkcie a klasifikácie stavieb120) do odpisových skupín uvedených v prílohe. Doba odpisovania je:Odpisová skupina Doba odpisovania1OS - 4 roky,2 OS - 6 rokov,3 OS - 12 rokov,4 OS - 20 rokov.

    Zaradenie majetku do odpisových skupín tvorí prílohu zákona o daniach z príjmov, ktorý nájdeš na lište PORADy /je to veľký súbor - nebudem ho pridávať /

    -------
    Veronika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.