Zavrieť

Porady

aky komin???

zdravim vas vsetkych budovatelov... Mam vazny problem na stavbe, chcem robit komin, v planoch mam pisany dvojkomin 14-20 vyska 9.5 metra, a asi tusite kolko taky komin stoji....

je nejaka lacnejsia verzia,ktoru by som nerad- nie ze praskne, ako kolegovi prespor, pripadne robit iba jednokomin na krb a kotol na plyn tie co maju len tu ruru vyvedenu von? da sa nieco urobit s tym plynovym kominom.? ako je to s tymi plynovymi?
Usporiadat
radEg radEg

radEg je offline (nepripojený) radEg

alltracboy Pozri príspevok
dnes vacsina kominov je robena v podstate rovnakym systemom- zatmelene vlozky, izolacia, obal. Kazdy sa snazi okopcit schiedel, tak by ma zajimalo, preco by mal byt napriklad prespor horsi ako schiedel. Pripadne preco sa vravi ze schiedel uni je super a solid je smejd? myslim ze 90% ludi by tie kominy od seba ani nerozoznala ak by tam neboli napisy

Tiež som nevedel aký je rozdiel medzi UNI a Solid. Zavolal som preto priamo do schiedelu a spýtal sa na to.

Solid okrem iných vecí je robený tak že vydrží teplotu cca 1100 C.
UNI je robený tak že vydrží teplotu cca 1250 C.

Pri bežnej prevádzke krbu je úplne jedno aký tam je komín. Problém však môže nastať pri vyhorení sadzí. Pri vyhorení sadzí môže teplota prekročiť 1200 C a preto by Solid mohol prasknúť. Samozrejme vyhorenie sadzí môže prísť alebo aj nie. Pri správnej údržbe komína pravidelnom čistení atd... by sa to stať nemalo ale ako sa poznám ... radšej som objednal UNI )

Okrem týchto teplôt je pri UNI sledovaných viacero veličín ktoré musí spĺňať. Solid má menej náročné hodnotenie.

Tie stupne si úplne presne nepamätám ale je to približne ako píšem. Aspoň tak ma poučil týpek zo Schiedelu.
Naposledy upravil radEg : 28.07.10 at 13:36
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Súhlasím s predchádzajúcim príspevkom, tiež som si to zisťoval a info mám rovnaké.

Ak niekto nechce Schiedel, tak nech nekupuje, nech si kúpi Prespor, Qatro, Leier, atď. Je to vec vkusu.

Aj peňazí, ale na niektorých veciach sa neoplatí šetriť.

Toľko môj názor.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Inak to museli inzinieri zo Schiedelu dobre silno rozmyslat, aby ten Solid urobili tak zly, aby "tesne" nevydrzal vyahorenie sadzi
0 0
dudlo78 dudlo78

dudlo78 je offline (nepripojený) dudlo78

Nie je to tak, ze by SOLID nevydrzal vyhorenie sadzi, on ho uplne v pohode vydrzi, mozno aj niekolkonasobne...

Ide o to ze na vyrobu UNI Plus sa pouziva vyberovy samot a tento komin v laboratornych testoch vydrzi viacej.
Testy sa vraj robia tak, ze sa samotova vlozka zohreje nad 1200 st. Celzia a potom sa necha ochladit a zase sa zohreje a pod....

tento prosces sa opakuje zo 10 x. UNI to musi vydrzat.
SOLID vraj vydrzi v priemere zo 4 cykly.

No a niektore konkurencne vlozky vraj nevydrzia ani jeden cyklus, nakolko sa vraj vypaluju pri nizsich teplotach. Neviem presne ktore.
0 0
dudlo78 dudlo78

dudlo78 je offline (nepripojený) dudlo78

No a ako tu niekto pisal, je pravda ze kominy sa coraz viac podobaju, a maju prakticky rovnaku, casom overenu skladbu (cest vynimkam ako sypany Perlit, ci tehlova tvarnica ) - to su nie zrovna vhodne pokusy).
Podla mna ide dost aj o to, aku ma firma tradiciu, meno, zastupenie, zazemie. Ide hodne o to, co je tu pravdepodobnost, ci sa budem mat s pripadnym problemom po 20 rokoch na koho obratit? Ci je to JOZKO FERKO, ktory tu o 3 roky nemusi byt a s nim zmizne aj moja zaruka, alebo je to nadnarodna spolocnost, ktora ma vyse 60-rocnu historiu a jej produkty su skutocne preverene casom, a zaruka nie je delkarovana len na papiery.

No a SERVIS, to je nakladna vec, cize ked ma Schiedel bezpolatny servis, u mna boduje... zameranie, zaskolenie pri motazi, poradenstvo ohladom orintacie komina, dvierok, sopucha, dimezie, vysky,... pripaden riesenie problemov, dostupnost komponentov, kompatibilita,... kominova kamera, na preskumanie prieduchu z vnutra... skala technicky pracovnikov po celom SVK.
Kto iny Vam toto vie ponuknut??? a pritom vyborna cena, porovnatelna s konkurenciou, castokrat aj lacenjsia? hmm?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

radEg Pozri príspevok
Tiež som nevedel aký je rozdiel medzi UNI a Solid. Zavolal som preto priamo do schiedelu a spýtal sa na to.

Solid okrem iných vecí je robený tak že vydrží teplotu cca 1100 C.
UNI je robený tak že vydrží teplotu cca 1250 C.

Pri bežnej prevádzke krbu je úplne jedno aký tam je komín. Problém však môže nastať pri vyhorení sadzí. Pri vyhorení sadzí môže teplota prekročiť 1200 C a preto by Solid mohol prasknúť. Samozrejme vyhorenie sadzí môže prísť alebo aj nie. Pri správnej údržbe komína pravidelnom čistení atd... by sa to stať nemalo ale ako sa poznám ... radšej som objednal UNI )

Okrem týchto teplôt je pri UNI sledovaných viacero veličín ktoré musí spĺňať. Solid má menej náročné hodnotenie.

Tie stupne si úplne presne nepamätám ale je to približne ako píšem. Aspoň tak ma poučil týpek zo Schiedelu.
na starom dome mame tehlovy komin a nepocul som ze by niekto vravel ze tam vyhoreli sadze. a ze sa v nom teda kurilo stale. Staci ho cistit
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

alltracboy Pozri príspevok
na starom dome mame tehlovy komin a nepocul som ze by niekto vravel ze tam vyhoreli sadze. a ze sa v nom teda kurilo stale. Staci ho cistit
24.12. 2009 v rodicovskom dome nam horelo v tehlovom. Netreba kurit kadejakym bordelom + cistit a nestane sa to. Dalsi pripad v dedine, vyhorel novy komin znacku a podrobnosti neviem , ale stava sa
0 0
matusstefan matusstefan

matusstefan je offline (nepripojený) matusstefan

dudlo78 Pozri príspevok
No a ako tu niekto pisal, je pravda ze kominy sa coraz viac podobaju, a maju prakticky rovnaku, casom overenu skladbu (cest vynimkam ako sypany Perlit, ci tehlova tvarnica ) - to su nie zrovna vhodne pokusy).
Podla mna ide dost aj o to, aku ma firma tradiciu, meno, zastupenie, zazemie. Ide hodne o to, co je tu pravdepodobnost, ci sa budem mat s pripadnym problemom po 20 rokoch na koho obratit? Ci je to JOZKO FERKO, ktory tu o 3 roky nemusi byt a s nim zmizne aj moja zaruka, alebo je to nadnarodna spolocnost, ktora ma vyse 60-rocnu historiu a jej produkty su skutocne preverene casom, a zaruka nie je delkarovana len na papiery.

No a SERVIS, to je nakladna vec, cize ked ma Schiedel bezpolatny servis, u mna boduje... zameranie, zaskolenie pri motazi, poradenstvo ohladom orintacie komina, dvierok, sopucha, dimezie, vysky,... pripaden riesenie problemov, dostupnost komponentov, kompatibilita,... kominova kamera, na preskumanie prieduchu z vnutra... skala technicky pracovnikov po celom SVK.
Kto iny Vam toto vie ponuknut??? a pritom vyborna cena, porovnatelna s konkurenciou, castokrat aj lacenjsia? hmm?


K tomu servisu a ku skale technickych pracovnikom by som len dodal tolko, ze ja som pracoval v autosalone aj s autorizovanym servisom, no a z 10-15 opravarov tam boli vyuceni autoopravari len 2. Ostatni tam boli maliari, zamocnici, ba dokonca aj so zakladnym vzdelanim.


Co sa tyka znacky komina, pozor si treba davat na to ake komponenty clovek dostane ku kominu. Dolezita je hrubka samotovej vlozky. Ak si to dobre pamatam, tak ten lacnejsi schiedel ma tensie samotove vlozky ako ostatne. Taktiez je dolezite aku izolaciu ma ten komin - mal by byt izolovany po celej dlzke.

Pred dvoma tyzdnami sme stavali komin. Kupovali sme 8m dvojprieduchovy (20+16) prespor bez vetracej sachty. Platili sme 1241 eur aj s dopravou. Stavali sme ho s bratom dvaja - ani jeden z nas to este predtym nikdy nerobil. Nebolo to nic extra zlozite. Netreba setrit s tmelom a podla montazneho navodu takyto komin v pohode zvladne hocijaky domaci kutil. Rohy treba poriadne vystuzit - zriedili sme troska to lepidlo aby sa dostalo vsade, a bolo.
Naposledy upravil matusstefan : 10.09.10 at 11:12
0 0
radEg radEg

radEg je offline (nepripojený) radEg

alltracboy Pozri príspevok
na starom dome mame tehlovy komin a nepocul som ze by niekto vravel ze tam vyhoreli sadze. a ze sa v nom teda kurilo stale. Staci ho cistit
Práve preto som písal, že môže. V mojom prípade platia murphyho zákony. Teda ak sa mi niečo môže pokaziť tak sa mi to určite aj pokazí.

Nie som odborník na komíny ani chiedlov obhajca. Orientoval som sa len s poskytnutých informácií.

Pri požiari domu človek príde aspoň o 2 milióny korún ak stačí pár stoviek EUR na to aby som mohol o čosi lepšie spávať a aspoň o 1% znížil pravdepodobnosť rizika vyhorenia tak to za to stojí. Bezpečnosť je u mňa viac ako lesklá dlažba vo WC.

Každý si môže vybrať čo chce. Snažil som sa len ďalej poskytnúť informácie ktoré som mal.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

v pohode.. ja tiez kupujem schiedel.
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

Schiedel UniPlus 20, vyska 6,55 m u nás s 30%zlavou 837 eur, v madarsku bez dph s tou istou zlavou 630 eur. Treba najst niekoho, kto vie nakupovat bez dph, a dohodnut sa. Mne sa to dnes podarilo, bez navysenia. Pekna uspora.
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Na slovensku sa účtuje vysokohorská prirážka.To v Maďarsku nemajú.Takmer všetok stavebný materiál sa oplatí nakupovať v zahraničí.
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

mne tehla a zelezo vyslo lacnejsie tu aj s uskladnenim, bez dph, ako tam, bez dph. A doprava by stalo takmer 800 eur. Zaujimave, ze nieco tu, nieco tam.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja mam na 6,5m komin cenu 1200eur aj s montazou. oproti cenovym ponukam od firmy co mi mala stavat dom to nieje vela.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

fetya Pozri príspevok
Schiedel UniPlus 20, vyska 6,55 m u nás s 30%zlavou 837 eur, v madarsku bez dph s tou istou zlavou 630 eur. Treba najst niekoho, kto vie nakupovat bez dph, a dohodnut sa. Mne sa to dnes podarilo, bez navysenia. Pekna uspora.
Vies co znamena po slovensky "bez DPH"? Znamena to, ze on si znizi o 19% marzu, vytlaci blocek, ktory preda za 5-7% ceny, takze Tebe da realnu zlavu 12-14%. Hnus velebnosti.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať