Zavrieť

Porady

Nadstavba

Prosím Vás poraďte mi ako mám zaúčtovať nadstavbu a rekonštrukcie budovy, ktorá je vo vlastníctve podnikateľa. Budova sa odpisuje, ale účtovníčka predo mnou zaúčtovala stavebné povolenie priamo do nákladov a nie ako navýšenie HIM. Keď mám k prestavbe menšie nákupy ako napr. štrk ten má navýšiť HIM alebo ho dať priamo do prevádzkovej réžie. Účtujem to JÚ. Ďakujem veľmi pekne!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Ja som všetko, čo sa týkalo prestavby dávala do navýšenia HIM, ( aj štrk, tehla, piesok, klince....)

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Nie je to celkom tak... Totiz, ak tu budovu zhodnocujes, tak je to naozaj navysenie IM, ale ak je to rekonštrucia, tak predsa nieco aj opravujes a mohlo by to ist do nakladov. Nam stavebny dozor urcil, ktore polozky z faktury mozem zauctovat na 511 a ktore na 042. Napr. ak opravis schodiste, ktore tam uz raz bolo a nebudujes nove, tak je blbost, aby bola navysena hodnota budovy, ked to moze ist priamo do nakladov.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Jooj, prepac, ze som pisala, ako v PU. V jednoduchom samozrejme uvazujes o rezii-ked myslim 511 a polozkach neovplyvnujucich dan - navysenie IM - ked myslim polozky, ktorymi realne budovu zhodnocujes.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.