Zavrieť

Porady

Odpočet DPH pri aute na leasing

Dobrý deň, prosím o radu, ak kúpim džípa (N1) polovicu na lízing, polovicu v hotovosti, čo s odpočtom DPH? Je nárok na odpočet celého DPH hneď. Ešte sa chcem spýtať či už nie je ohraničená výška ceny auta (viem, že voľakedy bolo 750,000 SK). Ďakujem za každý názor.
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ekopo Pozri príspevok
zaplatené až v januári.....mám priestor na uplatnenie v januári?
Podmienka zaplatenia leassingovej splátky bola zrušená /teraz si fakt nepamätám kedy a dúfam, že si dobre pamätám /.
Nakoľko si mal doklad k dispozícii máš podľa nového znenia §51 priestor do 31.12.2009. /bez ohľadu na zaplatenie/
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

ekopo Pozri príspevok
zaplatené až v januári.....mám priestor na uplatnenie v januári?

viem, že leasingovky to riešili dobropisom a ďaľším dokladom ku dňu zaplatenia, neviem sa spojiť s klientom a termín je tu.... síce to bolo vtedy ak bola platba skôr uhradená
V januári podľa mňa nie. Doklad si mal...
ZoDPH
§ 51
(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo.
1 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Kuk:
http://www.porada.sk/1241948-post2.html
0 0
barex barex

barex je offline (nepripojený) barex

Ako je to prosím teraz od 1.1.2010 ohľadne odpočtu DPH na osobné vozidlá, ak leasing začal ešte v roku 2007. Do roku 2009 nebol možný odpočet myslím.. Mám hlavu v smútku, lebo asi mal byť uplatnený odpočet ešte za 1/2010
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

barex Pozri príspevok
Ako je to prosím teraz od 1.1.2010 ohľadne odpočtu DPH na osobné vozidlá, ak leasing začal ešte v roku 2007. Do roku 2009 nebol možný odpočet myslím.. Mám hlavu v smútku, lebo asi mal byť uplatnený odpočet ešte za 1/2010
Nárok na odpočet platí až pri zmluvách a kúpe, ktoré vznikli po 31.12.2009, vo Vašom prípade pokračujete bez nároku na odpočet DPH
0 0
barex barex

barex je offline (nepripojený) barex

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď,

Naďa
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať