Zavrieť

Porady

Parkovanie v Kosiciach - co urcuje hranicu spoplatnovaneho uzemia?

v sirsom centre KE su ulice, v ktorych sa nenachadza tabula P, ani P automat, teoreticky su aj toto platene ulice za parkovanie, ale prakticky, ako moze vodic zistit, ci aj tato ulica je naozaj spoplatnovana?

co urcuje hranicu spoplatnovaneho uzemia?
Naposledy upravil Richard : 27.11.13 at 11:42
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    mona091 Pozri príspevok
    v sirsom centre KE su ulice, v ktorych sa nenachadza tabula P, ani P automat, teoreticky su aj toto platene ulice za parkovanie, ale prakticky, ako moze vodic zistit, ci aj tato ulica je naozaj spoplatnovana?

    co urcuje hranicu spoplatnovaneho uzemia?
    Ži .......a plať ....a plač ...

    Ale ak Ti môžem poradiť , nekašli sa , polož auto v centre mesta , zaplať 1 € a máš pokoj na hodinu ...
    Bežne tak robím , nehovoriac o tom , že miesta je tearz habadej , nikomu sa nejak nechce platiť ..

    Na automate je napísane , že udajte predpokladanú dĺžku parkovania , no a Ty predsa nevieš , či to vybavíš za hodinu , alebo za 1 1/2 hodiny ....?????
    Samozrejme , nereba to preháňať a ani dráždiť múdrych - modrých , lebo Ti papučku požičajú ...Auto síce neodtiahnu , to už nemôžu len tak , to musíš stáť na mieste , kde proste zavadziaš ...

    » Základné údaje
    » Parkovací poriadok
    » Parkovacie zóny
    » Rampový parkovací systém
    » Parkovacie karty
    » Parkovacie automaty
    » Cenník
    » SMS parking
    » Kontakty
    » Aktuality
    http://www.smmk.sk/index.php?ids=98

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    mona091 Pozri príspevok
    takze ti, co nepoznaju KE, musia jazdit s mapou s vyznacenymi parkovacimi ulicami,

    pretoze inac maju smolu sa dozvediet len na zaklade informativnych znaciek, ze ktora ulica je platena.

    No aj tak ma zaujima, do akej miery je legalne, aby mesto - respektive firma,
    prenajimala komunikacie,
    alebo ak ano,
    tak aj ja by som chcela mat moznost prenajimat cesty, zarabat na ich spoplatnovani a urcite % dat chlebodarcom,

    nemalo by byt na to vyberove konanie?
    Ale predsa toto nemôžeš brať takto , že tí , čo nepoznajú KE majú smolu ....či ...?
    Veď predsa , keď ide našinec do Blavy , Viedne , Londýna , Ríma ..alebo aj do Stropkova či Malej -Veľkej , mal by sa predsa informovať o tom alebo onom , v tom - ktorom meste , nakoľko neznalosť čo ?
    Neznalosť neospravedlňuje ....

    A nabaľuje sa na tom mesto , možno aj niekto si trocu kusne do koláčika ...
    A načo výberové konanie , asi nebolo potrebné , viď názov ....

    Parkovací systém v Košiciach bol vytvorený Mestom Košice v spolupráci s obchodnou spoločnosťou Správa majetku mesta Košice, s.r.o.

    mona091 je offline (nepripojený) mona091

    mona091
    takze ti, co nepoznaju KE, musia jazdit s mapou s vyznacenymi parkovacimi ulicami,

    pretoze inac maju smolu sa dozvediet len na zaklade informativnych znaciek, ze ktora ulica je platena.

    No aj tak ma zaujima, do akej miery je legalne, aby mesto - respektive firma,
    prenajimala komunikacie,
    alebo ak ano,
    tak aj ja by som chcela mat moznost prenajimat cesty, zarabat na ich spoplatnovani a urcite % dat chlebodarcom,

    nemalo by byt na to vyberove konanie?
    alaya1 zaujimas sa o to, chces sa ho zucastnit? Vsade sa za parkovanie plati, aj v malych mestach v KE je to este uplne v pohode. My parkujeme stale za Tescom v meste a neskrachovali sme.

    mona091 je offline (nepripojený) mona091

    mona091
    no ved hej, ale predsa je len malicky rozdiel tu a vonku (vo vyspelych krajinach),

    u nas predstavitelia MP (aj pol. vobec.) nemaju respekt, myslim, ze hlavne z toho dovodu, ze "bojuju" proti verejnosti,
    a pomoc verejnosti je v uzadi,

    no a vo vyspelych krajinach, sluzia verejnosti a samozrejme k tomu patri aj vseobecny poriadok a bezpecnost,

    v cudzine sa mozem spytat predstavitela poriadku ako riesit problem, a este mi aj ochotne pomoze,

    u nas sa tiez mozem spytat, zial, ich odpovede alebo pomoc mi este viac poskodili, takze nemozem ich brat vazne, aj ked, cest vynimkam
    alaya1 Tak to nemas pravdu. Vo Viedni cihaju na "vychodnych", calujes a dokonca aj s terminalom na bankomatove karty. A prijemni nie su, to mi ver.

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    So vsetkym repsektom k tebe, o co presne ti ide?
    1. Chces parkovat a nevies kde, ci
    2. chces urobit platene parkovisko a nevies ako, ci
    3. chces napadnut rozhodnutie o prenajimani komunikacii na parkovacie miesta, ci
    4. chces viest vseobecnu debatu o fungovani statu na SK a v zahranici?, ci
    5. ...
    6. ...

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    hranica zony, kde je statie spoplatnene a dovolene len na vyznacenych parkovacich miestach, je na kazdom vjazde do tejto zony vyznacena dopravnou znackou IP 27a ... a na kazdom vyjazde z takejto zony je dopravna znacka IP 27b ... takze neexistuje, aby niekto nevedel, ze sa nachadza v zone kde je platene parkovanie ... nepotrebuje k tomu ziadne mapy ani studium vyhlasok mesta ...

    http://www.google.sk/imgres?imgurl=h...ed=0CHkQ9QEwCw
    mona091 btw: vyhrala som spor s dopravnou policiou, ktora odo mna vymahala pokutu za nezaplatenie parkovneho v jednej z ulic sirsieho centra KE, ktorej to bolo presunute z mestskej policie,


    ked som isla do oficialneho odvolania, na policii ma v dobrom upozornili, ze vyhraju 3.ja z tisic, a ak prehram, okrem pokut budem platit + vsetky naklady a tak,
    trvalo to dlho, boli vyzadovane dokladovania z firiem, ktore osadzali znaqcky, datumy, kedy a kde, video z MS, a i.,

    a vyhrala som, takze nie stale sa treba zmierit s tym, co je vseobecne predkladane

    Parkovanie v Kosiciach - co urcuje hranicu spoplatnovaneho uzemia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.