Zavrieť

Porady

Cena stravného

zuba zuba

zuba je offline (nepripojený) zuba

Zdravím poraďákov!

Prosím súrne o radu! Mám klienta, ktorý neposkytuje svojim zamestnancom stravné lístky, ale zabezpečuje im obedy, ktoré sú v hodnote 69,02 Sk za jeden obed. Viem, že zamestnávateľ má povinnosť uhrádzať 55 % z ceny stravného a zamestnanec 45 %.
Moja otázka je: mám tých 45 % z ceny obeda rátať zo sumy s DPH, t.j. 69,02 alebo bez DPH, čo je 58 Sk?

Ďakujem za rady

Zuzana
Usporiadat
zuba zuba

zuba je offline (nepripojený) zuba

Takže, za júl/2005 bolo zamestnancom dané na úhradu spolu 1323,- Sk (49 x 27,-, z ceny jedla bez DPH, ktoré bolo 58,- Sk). Ak vychádzam z výpočtu uverejneného na stránkach drsr.sk a zamestnávateľ je platcom DPH, potom malo byť zamestnancom dané na úhradu 1568,- Sk (49 x 32,- Sk, kde bola zamestnacom prirátaná aj DPH, čo bolo 5,- Sk). Rozdiel je potom 245,- Sk. A čo s ním?
Vďaka za opravu, už som z toho pomotaná
0 0
stdr stdr

stdr je offline (nepripojený) stdr

zuba
Takže, za júl/2005 bolo zamestnancom dané na úhradu spolu 1323,- Sk (49 x 27,-, z ceny jedla bez DPH, ktoré bolo 58,- Sk). Ak vychádzam z výpočtu uverejneného na stránkach drsr.sk a zamestnávateľ je platcom DPH, potom malo byť zamestnancom dané na úhradu 1568,- Sk (49 x 32,- Sk, kde bola zamestnacom prirátaná aj DPH, čo bolo 5,- Sk). Rozdiel je potom 245,- Sk. A čo s ním?
Vďaka za opravu, už som z toho pomotaná
ak je DPH 5,- Sk, tak potom cena stravneho listka s DPH je 31,- Sk - to len k vypoctu
0 0
zuba zuba

zuba je offline (nepripojený) zuba

To je jedno, čísla sú nepodstatné. Ja len prosím potrebujem vedieť, čo s tým rozdielom. Sorry, ale už sa ponáhľam.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

zuba
To je jedno, čísla sú nepodstatné. Ja len prosím potrebujem vedieť, čo s tým rozdielom. Sorry, ale už sa ponáhľam.
Musím sa vrátiť k výpočtu, lebo správny výpočet je takto:
cena jedla bez DPH............................................... ...............58,00 Sk
55 % príspevok zamestnávateľa z nákladov .............................31,90 Sk
Základ dane bez DPH............................................... ............26,10 Sk
DPH 19%............................................... ............................ 5,00 Sk
Zamestnanec zaplatí .................................................. ........31,10 Sk.

Pri každom zamestnancovi vypočítať jeho sumu na úhradu
(počet x cena 31,10 Sk); až výslednú sumu zaokrúhliť
na 0,50 Sk - ak by platil v hotovosti do pokladne, alebo
na celé Sk - ak to bude zrážka zo mzdy, čo je asi tvoj prípad.
Zaokrúhľovaním možno vznikne rozdiel 1-2 Sk za všetky stravné lístky spolu, ktorý sa zaúčtuje na 548 al. 648 podľa jeho charakteru.
Od vypočítanej sumy odrátať to čo už bol zrazené a rozdiel zraziť v najbližšej výplate.

zuba
Asi bola, to ja neviem, účtovné veci má na starosť kolegyňa, mňa sa týkajú iba mzdy, odvody,....
Odporúčam spolupracovať s účtovníčkou, veď ona to bude účtovať a mala by zodpovedať za správnosť výpočtu DPH a jej vykázania v daň. priznaní DPH.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
zuba
To je jedno, čísla sú nepodstatné. Ja len prosím potrebujem vedieť, čo s tým rozdielom. Sorry, ale už sa ponáhľam.
ak dodatočne vznikne rozdiel, lebo napr. výpočet sa ukáže ako nesprávny, tak ten rozdiel zvykneme zúčtovať ako čerpanie SF. V konkrétnych prípadoch podľa okolností navrhujem upraviť internú smernicu o SF.
0 0
zuba zuba

zuba je offline (nepripojený) zuba

Ďakujem, Lida. Veľmi si mi pomohla.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať