Zavrieť

Porady

ako si otvorit butik

Ahojte,

chcela by som sa opytat, kde sa da poziadat o nenavratny prispevok na podnikanie? Chcela by som si otvorit nejaky mensi butik. Momentalne som zamestnana na TPP, nebola som evidovana na UP, cize tento prispevok nemozem cerpat.
Ak viete o nejakom, viete mi povedat, ze ci sa moze pouzit na nakup hmotneho majetku (pokladna, vesiaky, stol, atd.), priestory by som si chcela prenajat.
Dakujem pekne za odpoved a prajem pekny den!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikaa je offline (nepripojený) veronikaa

    veronikaa
    Ahoj Lucy131
    ja ti viem len povedat tolko, ze ta dotacia na podnikanie, pokial viem, nie je urcena na zalozenie obchodu, ale na podnikanie suvisiace s vyrobou, teda na zakupenie strojov, zariadenia a pod., alebo este keby si bola uctovnicka, tak by si si mohla kupit napr. pocitac. Proste je to na zaplakanie...
    Medzi nami, poznam par znymych, ktori si zalozili zivnost, ktorej predmet sa zhodoval s pozadovanym typom pre ziskanie dotacie, avsak korunky minuli na to svoje prave podnikanie. Kamarati im zdokladovali nakady na tu fiktovnu firmu a bolo. Problem vsak je v tom, ze ta firma by mala fungovat 2 roky a malo by sa to aj kontrolovat. Neviem, ci mas na to nervy...
    Ak ano alebo sa rozhodnes podnikat v niecom, na co je poskytovana dotacia, podmienkou su: 4 mesiace na UP, absolvovanie testu - zacatie pripravy na podnikanie a odovzdanie podnikatelskeho planu.

    Ak zistim niecí nove, co by sa ti mohlo hodit, tak sa ti ozvem.

    lucy131 je offline (nepripojený) lucy131

    lucy131
    Ahoj Veronika,

    dakujem Ti velmi pekne za odpoved ... nevedela som, ze aj ked ziadam o dotaciu z eurofondov, tak musim byt evidovana na UP. Nervy by som na to asi nemala zit v strachu, ze budem mat opletacky a o vsetko pridem, ja som taky poctivec ... Ale budes mila, ked mi das vediet, ked by si sa dozvedela nieco zaujimave ... maj sa pekne a dakujem!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.