Zavrieť

Porady

Zrusenie (zmena ) rucitela HU

Dobry den,
chcel by som Vas poziadat o radu. Asi pred rokom som sa zaviazal sestre rucit pri hypoteke ako spoludlznik (bolo povedane pracovnickou v banke ze ma to nijako neovplyvni v buducnosti). Teraz ked si chcem brat hypoteku ja mam s bankami problem s danym rucenim,pretoze mi vzhladom k tejto skutocnosti ponukaju len maly zlomok mnou pozadovanej sumy, ktoru by som inak dostal nebyt rucenia. Potreboval by som tento problem co najrychlejsie vyriesit,pretoze danu nehnutelnost mame na urcity cas rezervovanu a zaplatili sme zalohu RK. Je mozne rucenie zrusit, pripadne vymenit rucitela a aky je postup pripadne moznosti? Mozem o tuto zmenu poziadat aj ja ako rucitel alebo len ziadatel? Aka je asi doba kedy budem po zruseni/zmene rucitela figurovat ako bezzavazkovy klient a dostat tak hypoteku odpovedajucu mojmu prijmu? Ovplyvni ma tato skutocnost do buducnosti z pohladu banky? Dakujem za akukolvek radu,info a pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    Myslím si, že toto sú veci resp. otázky na ktoré ti bez problémov odpovedia v banke a len oni sú na to oprávnení pretože majú svoje pravidlá a smernice.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    prechadzame momentalne rovnakou situaciou ako ty...

    lenze zo slubovaneho rucitela bol spoludlznik... takze ono sa to tvari tak, ze ten uver je akoby mojho manzela (este spred manzelstva)... boli nam naslubovane hory doly a situacia sa momentalne oproti povodnemu slubu natiahla o jeden rok

    zaujimave je, ze muzov plat nepostacuje na celu splatku, takze uz len z toho by malo byt jasne, ze v uvere nevystupuje sam a ciastku splatky by mali dako pokratit, no bohuzial pre vypocet nasho HU beru komplet celu splatku toho uveru

    je to situacia na slaktrafenie... pokusali sme sa zamenit mojho muza za ineho, no banke sa nepacil dotycny, kt. bol zamestnany v tej istej firme ako skutocny majitel uveru (akoby hlavny dlznik)... banka sa vykruca ako sa da a jedina cesta je ziadat o uver v inej banke na vyplatenie tohto uveru a ocistenie mojho muza... uz sa skusa snad 10ta verzia ako z toho von a stale nic... u nas je ale hlavnym problemom to, ze hlavny dlznik a jeho manzelka su zamestnani vo vlastnej firme, kt. vdaka navysenym mzdam ma uz nedoplatky na poistnom aj daniach... problemom je aj to, ze manzel nie je rucitel ale spoludlznik a tu sme dostali hned na zaciatku mylnu informaciu od zenskej, kt. uver uzatvarala, ze je mozne mojho muza vymenit, co v slsp nikdy mozne nebolo (dozvedlei sme sa od jedneho cloveka, kt. vybavuje uvery)...

    ak este nie si zenaty, tak uver, by si mohla brat partnerka (podla slova "zaplatili sme" usudzujem, ze tam neznejsia polovicka je)... ale tam moze byt problem s vyskou jej platu... lebo akonahle sa v uverovom vztahu objavis ty, tak spolu s prijmom prinesies aj vydavok vo vyske rucitelskeho zavazku alebo ak ste manzelia, tak si rozdelit bsm, ak by jej plat nato stacil...

    presne viem, co prezivas... tu to plati x-krat viac: za dobrotu na zobrotu... ale teraz nie priamo od toho, komu si pomohol ale z pohladu banky

    Zrusenie (zmena ) rucitela HU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.