Zavrieť

Porady

Oprava ciapky na komine.

Zacala sa mi rozpadavat betonova ciapka na komine. Natiahol som na nu mrazuvzdorne flexi lepidlo so sietkou a na to dalsiu vrstvu lepidla. Cim to teraz ochranit proti poveternostnym vplyvom? Dat nejaky nater, alebo omietku?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Ja som takto upravený komín natrel vonkajšou fasádnou farbou, čo mi zostala po úprave fasády. Problém je v tom, že tieto farby (minerálne, akrylátové, silikátové,...) sa väčšinou predávajú v 5-litrovom najmenšom balení. (Treba sa však poobzerať na okolí, možná niekomu vystalo.)
    Vybrať si však možno aj z takýchto farieb, napr. http://www.chemolak.sk/index.php?www...e&id_item=2505

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Najlacnejsie a trvacne riesenie - u klampiara si dajte spravit z pozink. plechu ciapku na komin aj s otvorom. Ciapka by mala s kominom licovat - nemala by presahovat a opatrne ju hmozdinkami a skrutkami pripevnite do telesa komina. Pozink. plech mozete natriet ciernou - teplotne odolnou farbou (byva v takych malych nadobkach), na pozinku drzi vydobre.

    focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

    focus3ccd
    vratnik Pozri príspevok
    Najlacnejsie a trvacne riesenie - u klampiara si dajte spravit z pozink. plechu ciapku na komin aj s otvorom. Ciapka by mala s kominom licovat - nemala by presahovat a opatrne ju hmozdinkami a skrutkami pripevnite do telesa komina. Pozink. plech mozete natriet ciernou - teplotne odolnou farbou (byva v takych malych nadobkach), na pozinku drzi vydobre.
    Toto ma napadlo ako prve, pripadne pouzit medeny, alebo antikor plech, ale problem je, ze ked to svokor muroval, tak urobil taky oblucik na vrchu, prave kvoli tomu, aby sa tam voda nedrzala a neviem, ci by sa dal ten plech nejako vytvarovat. Mozno ten medeny ano, ten je trochu maksi.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Plech sa dá vytvarovať.nieje nutné aby presne kopíroval povrch komínovej čiapky.

    focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

    focus3ccd
    Dal som zatial farbu, je to nejaky grecky produkt urceny na stare betony, murivo a strechy, co sa dava na chalupy k moru.
    Tak uvidim. S plechom by som mal momentalne vela roboty a nie je time. Diki.

    Oprava ciapky na komine.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.