Zavrieť

Porady

Aká živnosť je potrebná?

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť v uvedenej veci. Som živnostníčka a chcela by som pracovať pre jednu cestovnú agentúru ako ich obchodný zástupca, vyhľadávala by som pre nich klientov. Pracovala by som pre nich na živnosť, na základe nejakej zmluvy o spolupráci. Takže by som si potrebovala rožšíriť živnosť. Jednalo by sa o živnosť - sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    mimika Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebovala by som poradiť v uvedenej veci. Som živnostníčka a chcela by som pracovať pre jednu cestovnú agentúru ako ich obchodný zástupca, vyhľadávala by som pre nich klientov. Pracovala by som pre nich na živnosť, na základe nejakej zmluvy o spolupráci. Takže by som si potrebovala rožšíriť živnosť. Jednalo by sa o živnosť - sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb?
    V rámci sprostredkovania v oblasti služieb nemôžeš vykonávať činnosť , ktorá spĺňa znaky viazanej živnosti " prevádzkovanie cestovnej agentúry".

    mimika je offline (nepripojený) mimika

    mimika
    Toto aj mne vŕta v hlave, lebo aj ja som to tak pochopila z tej klasifikácie živností. Bolo by to aj v prípade, že ja by som iba oslovovala a zabezpečovala klientov, zájazdy by však fakturovala ta cestovná agentúra?

    anklar je offline (nepripojený) anklar

    Anklar anklar
    mimika Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebovala by som poradiť v uvedenej veci. Som živnostníčka a chcela by som pracovať pre jednu cestovnú agentúru ako ich obchodný zástupca, vyhľadávala by som pre nich klientov. Pracovala by som pre nich na živnosť, na základe nejakej zmluvy o spolupráci. Takže by som si potrebovala rožšíriť živnosť. Jednalo by sa o živnosť - sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb?
    Na základe vašej vzájomnej dohody budeš pre tú cestovnú agentúru vykonávať akvizičnú činnosť. Ak takáto služba nie je obsiahnutá v Tvojom ŽL, musíš si živnosť rozšíriť o tú sprostredkovateľskú činnosť.
    Či ide o sprostredkovateľskú činnosť v oblasti služieb alebo sprostredkovateľskú činnosť v rozsahu voľnej živnosti ti povedia na príslušnom živnostenskom úrade. Stretla som sa totiž s obidvoma pomenovaniami na túto akvizičnú činnosť, radšej si to teda daj spresniť na tom živnostenskom. A teraz fakt nie som si istá, či v ďalšom príspevku nebolo spomenuté niečo o závislej práci. Ak predsa áno, toto nie je závislá práca keď ju budeš vykonávať na živnosť, ako si vyjavila.

    anklar je offline (nepripojený) anklar

    Anklar anklar
    akina Pozri príspevok
    V rámci sprostredkovania v oblasti služieb nemôžeš vykonávať činnosť , ktorá spĺňa znaky viazanej živnosti " prevádzkovanie cestovnej agentúry".
    Prosím Akinu o ospravedlnenie. V jej príspevku "...znaky viazanej živnosti..." som v pozadí vnímala ako znaky závislej činnosti a podľa toho som aj písala svoj príspevok. Mrzí ma moja nepozornosť. Ďakujem za pochopenie.

    Tak, či tak, pýtajúca sa nebude vykonávať prevádzkovanie cestovnej agentúry, ona bude vykonávať akvizíciu pre tú cestovnú kanceláriu, a to nie je viazaná živnosť.

    jana32 je offline (nepripojený) jana32

    jana32
    Dobrý deň, prosím Vás o vyjadrenie Vášho názoru. Podnikateľ má s firmou uzavretú zmluvu na základe ktorej vykonáva akvizičnú činnosť. Firma mu teraz navrhla, že s ním uzavrie zmluvu na pozíciu riaditeľa pre danú oblasť. Podľa mňa ale funkcia riaditeľa patrí do pracovno právneho vzťahu . Prípadne sú ochotní to preklasifikovať na manažéra s odôvodnením, že veľa - hlavne medicínskych zariadení - má takýchto manažérov - reprezentantov, ktorí pre danú firmu pracujú na živnosť, používajú auto danej firmy s ich logom atď. Ja si však stále myslím, že ide o závislú činnosť. Uvažujem správne ?

    infimiki je offline (nepripojený) infimiki

    infimiki
    Ja si myslím a z vlastnej skúsenosti viem že na to treba mať živnosť na sprostredkovanie obchodu a služieb.

    jana32 je offline (nepripojený) jana32

    jana32
    Píšeš že to poznáš z vlastnej skúsenosti, môžem sa opýtať akú pozíciu máš formulvoanú v zmluvách, lebo predpokaldám, že riaditeľka to nebude. Ďakujem, veľmi mi tým pomôžeš.

    infimiki je offline (nepripojený) infimiki

    infimiki
    Ahoj. Načo funkciu? Kedže ponúkaš produkty CA odporúčam Ti uzvrieť zmluvu o sprostredkovaní kde si dohodneš všetký podmienky a v ktorej budeš figurovať ako SPROSTREDKOVATEĽ. Funkcie nechaj zamestnancom ty si podnikateľka. Takto fungujem aj ja.

    Aká živnosť je potrebná?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.