Zavrieť

Porady

Práca a pracovná cesta v jeden deň

Prosím o rýchlu radu, zamestnanec odpravoval 6 hodín, mal zabezpečenú stravu a išiel na služobnú cestu na 6,5 hodiny. Patria mu diety za túto pracovnú cestu v prípade, že pracovnú cestu má vo firme platenú ako prácu nadčas i s presunom na iné miesto, kde pracoval cca o 2 hodiny menej ako je vykázaná pracovná cesta. Máme mu za načas uznať aj presun na iné pracovisko?? Kde sa o tom dočítam???

Ďakujem za rýchlu odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    Pokial mal zabezpecenu stravu, t.j. teplu stravu alebo vo forme stravovacich poukazok na mieste kam bol vyslany, tak nema narok na stravne. Na stravu ma zamestnanec narok, aj ked ho posles na prac. cestu.Podla tvojho prispevku tam bol cca 4,5 hod. takze ma narok na stravne bud vo forme tepleho jedla alebo stravenky.
    K presunu mi nie je jasne, ci tam siel sukromnym autom, vlakom, busom, alebo dostal firemne auto.
    Naposledy upravil JanaF : 19.08.05 at 09:00

    l.c. je offline (nepripojený) l.c.

    l.c.
    ďakujem za rýchlu odpoveď, išiel tam služobným autom - cesta tam asi jedna hodina, cesta späť asi jedna hodina. T. j. tam odpracoval cca 4,5 hodiny. Máme mu za nadčas rátať aj tie dve hodiny?

    Ďakujem

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    l.c.
    ďakujem za rýchlu odpoveď, išiel tam služobným autom - cesta tam asi jedna hodina, cesta späť asi jedna hodina. T. j. tam odpracoval cca 4,5 hodiny. Máme mu za nadčas rátať aj tie dve hodiny?

    Ďakujem
    Áno , počítajú sa aj hodiny potrebné na dojazd na miesto SC a cesta späť .

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    Vsetky info najdes v Zakone c.283/02 o cestovnych nahradach. Pozri tu

    valika3 je offline (nepripojený) valika3

    valika3
    1.Diéty za túto pracovnú cestu mu patria /lebo trvala viac ako 5 hodín/.
    2.Presun na iné pracovisko by som neuznala za prácu nadčas,lebo nevykonával svoju prácu./Uznala by som to iba v prípade,že jeho pracovné zaradenie by bolo :vodič/
    3.dočítate sa o tom vo výklade k §37 zákona o cestovných náhradách, autorka Ing. Ľubomíra Minková , uverejnené v PMPP č. 11-12/2002

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    valika3
    1.Diéty za túto pracovnú cestu mu patria /lebo trvala viac ako 5 hodín/.
    2.Presun na iné pracovisko by som neuznala za prácu nadčas,lebo nevykonával svoju prácu./Uznala by som to iba v prípade,že jeho pracovné zaradenie by bolo :vodič/
    3.dočítate sa o tom vo výklade k §37 zákona o cestovných náhradách, autorka Ing. Ľubomíra Minková , uverejnené v PMPP č. 11-12/2002
    A presun aj keď nie je pracovné zaradenie vodič, potom je čo - neplatené voľno ?? Veď keď ho vyšle zamestnávateľ na SC, tak mu musí zaplatiť všetko aj hodiny strávené cestovaním.

    valika3 je offline (nepripojený) valika3

    valika3
    Presun je čas strávený na pracovnej ceste inak ako plnením pracovných úloh, za ktoré nepatrí zamestnancovi mzda. Zamestnávateľ mu môže poskytovať za tento čas určitú náhradu podľa § 9 zákona o cestovných náhradách ale dobrovoľne, čo znamená, že táto náhrada nesmie ísť z nákladov ovplyvňujúcich základ dane.

    Práca a pracovná cesta v jeden deň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.