Zavrieť

Porady

zákaz vykonávat pracovnú cinnost

Chcem sa spytat na akú dlhú dobu mi podla zákona zamestnávatel po ukonceni pracovnej zmluvy moze zakázat vykonávanie podobnej alebo tej istej cinnosti akú som vykonávala u neho.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nikina79 Pozri príspevok
    Chcem sa spytat na akú dlhú dobu mi podla zákona zamestnávatel po ukonceni pracovnej zmluvy moze zakázat vykonávanie podobnej alebo tej istej cinnosti akú som vykonávala u neho.
    Po skončení PP Ti už nemôžeš zakázať, ani prikázať nič.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Ide o to, ako ste sa zmluvne dohodli pri uzatváraní pracovnej zmluvy. Nevidím dôvod, prečo by si nemohla vykonávať rovnaký druh práce u nového zamestnávateľa, pokiaľ Ťa k tomu predchádzajúci zamestnávateľ zmluvne nezaviazal a Ty si to svojim podpisom nepotvrdila.

    Zamestnávateľ Ťa napríklad mohol zaviazať mlčanlivosťou počas trvania PP a nejakou dobou po skončení PP, ktorá súvisela s výkonom Tvojej činnosti.
    Naposledy upravil danushka : 26.09.09 at 17:15

    acho je offline (nepripojený) acho

    acho
    Zamestnavatel Ti nemoze zakazat vykonavat podobnu alebo tu istu cinnost po skonceni prac.pomeru. Zaroven, pokial obsahuje tvoja pracovna zmluva taketo ustanovenie, tak je v tomto bode neplatna, nakolko sa podla §17, ods. 1 Zakonnika prace sa vopred nemozes zvdat svojich prav, medzi ktore okrem inych patri aj pravo na slobodny vyber zamestnania.

    zákaz vykonávat pracovnú cinnost

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.