Zavrieť

Porady

Ceny energii v 2izb. BA

Dobry den
s manzelom mame v plane si prenajat 2 izb v BA ruzinov za 400 + 100 energie. Neviem vsak realne posudit ci 100 eur je suma do ktorej sa dvojclena domacnost dokaze zmestit a za akych podmienok. Byt ma 46m2. Vedeli by ste mi poradit ci sa energie pohybuju okolo 100 alebo sa nas realitaci snazia oklamat?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Designinka je offline (nepripojený) Designinka

    Designinka
    Ja by som nehladala podnajom prostrednctvom realitiek... do vyslednej sumy je podla vsetkeho zaratana aj provizia pre realitku. Na internete je ponuk dost a komunikujete priamo s majitelmi.Teda ja osobne som si doteraz vzdy vystacila aj bez sluzieb realitnej kancelarie a nemala som zle skuenosti.S tymi energiami je to na zamyslenie...zda sa mi to malo. Znamy ma v ruzinove garzonku cca 27m2, zije sam a plati okolo 120eur. V tomto je tazko poradit. Co keby ste zasli k niektoremu zo "susedov" zijucich priamo v tej bytovke a spytali by ste sa ako su na tom oni ?

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Energie závisia od veľa vecí:
    1. koľko vonkajší stien má byt
    2. vlastné kúrenie alebo centrálne (taktiež ohrev vody - vlastný alebo centrálny)
    3. ak centrálne, ako ďaleko je kotolňa
    4. plastové okná alebo nie
    5. zateplený alebo nie
    ..atď

    Ale 100€ na dvojizbový byt je podľa štandardná cena. V konečnom dôsledku sa aj tak raz za rok robí zúčtovanie energií. Tých 100€ je iba preddavok.

    Ale taktiež by som radšej išiel po súkromnej inzercií ako cez realitku. Tí si obvykle jeden mesačný nájom rátajú ako províziu, čo zaplatí v konečnom dôsledku prenajímateľ.

    Ceny energii v 2izb. BA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.