Zavrieť

Porady

Trestné oznámenie

Máme jedného zamestnanca - predavača, mali sme podozrenie, že na predajni nie je všetko s kostolným poriadkom. Keď sa dozvedel o inventúre, ktorú sme robili len na jeho úseku, hodil sa na PN. Nehovorím už o tom, že porušil PN /videla som ho behať po meste..../. Pri ukončení PN doniesol zároveň aj výpoveď, ktorú sme neakceptovali, s tým, že sme ho požiadali, aby sa vyjadril k manku a aby ukončil objednávky, zálohy .... Proste svoju agendu. Samozrejme nenastúpil. Poslala som mu výzvu, s tým, že má absenciu. Odpovede som sa zatiaľ nedočkala, lenže šéf má toho plné zuby a chce na zamestnanca podať trestné oznámenie. Má prosím Vás niekto s týmto skúsenosť, pretože tápam. Neviem aké oznámenie a kam ho mám vlastne poslať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    FaLuMa je offline (nepripojený) FaLuMa

    FaLuMa
    Ahoj Renáta - podľa zákonníka práce musí výpovednú lehotu dodržiavať nie len zamestnávateľ ale aj zamestnanec. V opačnom prípade môžeš od neho žiadať nie len vymáhanie zisteného manka, ale aj škody spôsobené tým že nedodržal zákonník práce - napr. aj ušlý zisk, nakoľko tým že nenastúpil do zamestnania ti spôsobil škodu pretože si musela predajnu zatvoriť. A ked máš dôkaz že nedodržal liečebný program udala by som ho aj na sociálke - zoberú mu marodku. Trestné oznámenie by som asi podala na políciu, alebo na okresný súd do Prešova - ide podľa mňa o občiansky zákonník a zákonník práce. Podstatné je, že mu musíš všetko dokázať - a to niekedy stojí viac ako vysúdiš. Marcela

    brikina je offline (nepripojený) brikina

    brikina
    suhlasim s FaLuMa. musí dodržať výpovednú lehotu a ak nie porušil Zákonník práce a to je na súdne pojednávanie. Najlepšie sa poradiť s nejakým právnikom na pracovné práco. Ak urobil manko tak je to na trestné právo, len dufam, že má podpísanú hmotnú zodpovednosť. Chcem ti len pripomenúť, že ak ho máš stále vedeného ako zamestnanca a vyhodila si mu "A", tak aj napriek tomu že je to abstinencia, musíš platiť odvody do zdravotnej poisťovne aj za zamestnanca aj za zamestnávateľa, minimálne z minimálneho vym.základu....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.