Zavrieť

Porady

Problém so susedmi

Dobry den, mame problemy so susedmi oproti cez cestu. Teraz sme sa rozhodli svoj pozemok oplotit. Podali sme na obecny urad ohlasenie drobnej stavby. Pocas konania na mieste sa susedia do mna vyskocili, ze nesuhlasia s tym aby som staval plot, aby som ho posunul aspon 2 m do mojho pozemku. Argumentovali tym, ze cesta je ich, pretoze niekedy davno (25rokov dozadu?) dali na cestu zo svojich pozemkov, list vlastnictva mi nevedeli predlozit a co som zistil, pozemok je na LV vedený ako parcela E napisana na celkom ineho vlastnika a obcou nevysporiadana. Dalsim problemom je, ze ked sa stavala cesta tak obec zaasvaltovala roh mojho pozemku. Stavebna komisia mi povedala, ze nesmiem narusit asfalt a vytycili mi plot tak, ze cast pozemku nemozem vyuzivat. Suseda ma stale pripomienky k trase plota popri zaasfaltovanej casti, pritom v tejto casti som az cca 5m vo svojom pozemku. Musel som posunut trochu hranicu o cca 15 cm, pretoze mi nevychadzali 2m useky plota. Zavolala na mna aj starostu. Susedia argumentuju tym, ze nebudu mat ako chodit do dvora, pretoze zostane uzka (5,5 m) cesta. Druhy sused oproti stale vykrikuje na mna, ze tu na ulici nemam co hladat, manzelku osocuje ze sa ma vratit tam, odkial prisla, ako sme si tam dovolili postavit dom atd... Teraz je trochu klud ako som povedal jeho dcere ze zavolam policiu. Suseda mi na to povedala, ze na nas posle socialku, ze zo syna vychovavame psychopata. Ako sa mam proti nim branit? Aka je stanovena minimalna sirka miestnej komunikacie (vedlajsia cesta konciaca branou na druzstvo) v obci?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    No neviem, ci sa da branit proti takejto ludskej obmedzenosti. V podstate ty mozes stavat plot na hranici pozmeku, kde aj planujes a nech sa brania oni (hoci na sudoch). Ina vec je, ako sa branit pred tym, aby na vas vykrikovali a davali vam najavo neznasanlivost.

    To prosim ta v ktorom kute Slovenska je taka hustota takychto netolerantnych ludi?

    Aňa je offline (nepripojený) Aňa

    unavená zmenami zákonov Aňa
    Najprv by som riešila osočovanie a pohrozila im, že ich udám za urážku na cti. Poprípade, by som to nahrala (čo nie vždy stačí).
    Zistite na katastre ako je to s Vašim pozemkom. Pokiaľ idete robiť oplotenie a zasahuje do vnútra Vášho pozemku tak potom ich do toho ...

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    Preboha. Nevychadzam z udivu. Stavebne povolenie mas? Mas. Tak stavaj. Oni mozu sa akurat prizerat. Co sa tyka toho vykrikovania pokial to bude neunosne-policia,obecny urad. Stavias na svojom tak co. A co sa tyka tej cesty to by som sa spytala starostu,aby raz neprisiel majitel cesty a nezatarasil ju. Socialky by som sa nebala pokial syna vychovavate vo vsetkej pocestnosti.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nerozumiem všetkému čo si napísala (neviem si predstaviť, ako vyzerá ten pozemok), ale...
    -nikto Ti nemôže zabrániť, aby si si ohradil svoj pozemok, od ktorého máš LV.
    Bolo by to zasahovanie do Tvojich vlastníckych práv
    Neprajní susedia môžu argumetovať čím chcú- sú to len prázdne reči . Ak im je málo 5,5m , aby sa dostali k domu, nech si posunú svoj plot

    -ešte jedna dobrá správa : tvojim priamym susedom ( ktorý by mohol namietať - aj to je otázne, lebo nechceš urobiť nič iné, iba oplotiť svoj majetok) je vlastník cesty a nie ten, kto býva za cestou


    Obci ohláste písomne oplotenie pozemku a basta! Stavajte. Ak by niekto namietal-komunikujte písomne, aby ste mali niečo v rukách.
    Pre prípad :
    Ak máte pocit, že vo vašom prípade konanie suseda možno považovať za zásah do vašich vlastníckych práv, môžete sa domáhať, aby vám právnu ochranu poskytla obec, v ktorej došlo k zásahu. Využitím tohto spôsobu ochrany však nie je dotknuté vaše právo domáhať sa ochrany na súde. Je teda iba na vás, či sa budete domáhať ochrany svojich práv v obci, alebo na súde.
    Naposledy upravil arizona : 29.09.09 at 08:37

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    rhenus Pozri príspevok
    Dobry den, mame problemy so susedmi oproti cez cestu. Teraz sme sa rozhodli svoj pozemok oplotit. Podali sme na obecny urad ohlasenie drobnej stavby. Pocas konania na mieste sa susedia do mna vyskocili, ze nesuhlasia s tym aby som staval plot, aby som ho posunul aspon 2 m do mojho pozemku. Argumentovali tym, ze cesta je ich, pretoze niekedy davno (25rokov dozadu?) dali na cestu zo svojich pozemkov, list vlastnictva mi nevedeli predlozit a co som zistil, pozemok je na LV vedený ako parcela E napisana na celkom ineho vlastnika a obcou nevysporiadana. Dalsim problemom je, ze ked sa stavala cesta tak obec zaasvaltovala roh mojho pozemku. Stavebna komisia mi povedala, ze nesmiem narusit asfalt a vytycili mi plot tak, ze cast pozemku nemozem vyuzivat. Suseda ma stale pripomienky k trase plota popri zaasfaltovanej casti, pritom v tejto casti som az cca 5m vo svojom pozemku. Musel som posunut trochu hranicu o cca 15 cm, pretoze mi nevychadzali 2m useky plota. Zavolala na mna aj starostu. Susedia argumentuju tym, ze nebudu mat ako chodit do dvora, pretoze zostane uzka (5,5 m) cesta. Druhy sused oproti stale vykrikuje na mna, ze tu na ulici nemam co hladat, manzelku osocuje ze sa ma vratit tam, odkial prisla, ako sme si tam dovolili postavit dom atd... Teraz je trochu klud ako som povedal jeho dcere ze zavolam policiu. Suseda mi na to povedala, ze na nas posle socialku, ze zo syna vychovavame psychopata. Ako sa mam proti nim branit? Aka je stanovena minimalna sirka miestnej komunikacie (vedlajsia cesta konciaca branou na druzstvo) v obci?
    Dakujem
    Myslím, že z 5,5- metrovej cesty sa dá pohodlne odbočiť do dvora aj malým tranzitom či autom s prívesom. AK máš presne vytýčený pozemok a vieš, kde sú jeho hranice, tak si tam postav plot. A pošli ich do bažin.

    A tých susedov, čo sa takto vyhrážajú - maj pri sebe kameru a ak budú pindať, tak ich nakrúcaj. Možno to nikde nepoužiješ, ale buď ich to rozčúli ešte viac alebo sa spamätajú. AK by sa náhodou do kamery prekecli (nejakou vyhrážkou, že ti hnáty dolámu) tak máš dôkaz na trestné oznámenie.

    Myslím, že buchač by ti poradil, čo s nimi....

    P.S - vidím, že sme sa viacerí zhodli...

    rhenus je offline (nepripojený) rhenus

    rhenus
    Dakujem, ale co s tou zaasfaltovanou castou, rozmyslam podat na obecny urad vyzvu na zdrzanie sa zasahovania do mojich vlastnickych prav a uvedenie pozemku do povodneho stavu. Susedia sa asi nudia, lebo su stale doma, uz ich neriesim, nejde si nicit svoje zdravie pre ich hlupost. Inac suseda mam odfoteneho ako sa na mna zahana palicou a ako mi ukazuje zadok. Kamerovat budem pri stavbe plota, lebo uz tusim, ze bude veselo.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Chobot Pozri príspevok
    Myslím, že z 5,5- metrovej cesty sa dá pohodlne odbočiť do dvora aj malým tranzitom či autom s prívesom. AK máš presne vytýčený pozemok a vieš, kde sú jeho hranice, tak si tam postav plot. A pošli ich do bažin.

    A tých susedov, čo sa takto vyhrážajú - maj pri sebe kameru a ak budú pindať, tak ich nakrúcaj. Možno to nikde nepoužiješ, ale buď ich to rozčúli ešte viac alebo sa spamätajú. AK by sa náhodou do kamery prekecli (nejakou vyhrážkou, že ti hnáty dolámu) tak máš dôkaz na trestné oznámenie.

    Myslím, že buchač by ti poradil, čo s nimi....

    P.S - vidím, že sme sa viacerí zhodli...
    :

    ...žeby aj pomohol ....????

    P.s::
    Z 5,5- metrovej cesty sa dá pohodlne odbočiť do dvora aj malým tranzitom či autom s prívesom....
    Doplním .....dobrý šofér aj TIRákom zvládne ...
    Naposledy upravil buchač : 29.09.09 at 09:10

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    misomiso Pozri príspevok
    No neviem, ci sa da branit proti takejto ludskej obmedzenosti. V podstate ty mozes stavat plot na hranici pozmeku, kde aj planujes a nech sa brania oni (hoci na sudoch). Ina vec je, ako sa branit pred tym, aby na vas vykrikovali a davali vam najavo neznasanlivost.

    To prosim ta v ktorom kute Slovenska je taka hustota takychto netolerantnych ludi?
    .....od Blavy po Čiernu nad Tisou ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.