Zavrieť

Porady

Ciastocny-plny invalidny dochodok

Ako to komisia prideluje? Je mi jasne, ze podla vysky % postihnutia. Ale do kolko je ciastocny inval. dochodok a od kolko je plny? Ci je to rozne podla diagnozy??? Vdaka za rady.
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

stanco007 Pozri príspevok
Ako to komisia prideluje? Je mi jasne, ze podla vysky % postihnutia. Ale do kolko je ciastocny inval. dochodok a od kolko je plny? Ci je to rozne podla diagnozy??? Vdaka za rady.
Stanco ty si zo štátnej správy. Tam je to trošku iné. Ako nechaj to na nich na tom ako posúdia. Ty nebudeš mať zlý ID si myslím.

SP má podmienky
"tzv. čiastočný ID " je v % zps .... od 41 - 70%
a tzv. plný ID je ................ ..............nad 71%
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Xanti Pozri príspevok
Stanco ty si zo štátnej správy. Tam je to trošku iné. Ako nechaj to na nich na tom ako posúdia. Ty nebudeš mať zlý ID si myslím.

SP má podmienky
"tzv. čiastočný ID " je v % zps .... od 41 - 70%
a tzv. plný ID je ................ ..............nad 71%
Presne som si myslel, ze niekto pride s tym, ze som v stat. sprave. Mna to zaujima ako to prisudzuje soc. poist. Ja mam 40% na koleno. Malo ci akurat?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

stanco007 Pozri príspevok
Presne som si myslel, ze niekto pride s tym, ze som v stat. sprave. Mna to zaujima ako to prisudzuje soc. poist. Ja mam 40% na koleno. Malo ci akurat?
No to je málo ... čiastočný ID získaš ak Ti prisúdia 41% tj. treba ti hladať ešte nejakú dalšiu diagnozu aby Ti to aspon 1% pridali.

Jasne že som s tým musela vyrukovať, hádam ťa neposudzuje invaliditu SP? Či áno?
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Xanti Pozri príspevok
No to je málo ... čiastočný ID získaš ak Ti prisúdia 41% tj. treba ti hladať ešte nejakú dalšiu diagnozu aby Ti to aspon 1% pridali.

Jasne že som s tým musela vyrukovať, hádam ťa neposudzuje invaliditu SP? Či áno?
40 je ciastocny a 41 je plny?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

stanco007 Pozri príspevok
40 je ciastocny a 41 je plny?
Nie 40% neni žiaden dôchodok
Od 41 - 70 % je "čiastočný "
a nad 71 % je plný ID
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Xanti Pozri príspevok
Nie 40% neni žiaden dôchodok
Od 41 - 70 % je "čiastočný "
a nad 71 % je plný ID
Dik za info. Nemam o tom ani sajnu a teraz som rad, ze som robil v statnej sprave
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

stanco007 Pozri príspevok
Dik za info. Nemam o tom ani sajnu a teraz som rad, ze som robil v statnej sprave
Nemáš začo, ináč o týchto veciach je tu kopec tém, trebalo trošku pohladať. Veľa krát aj ja píšem len o tomto a odporúčam zákony. Nikdy nevieš kedy sa čo môže zísť.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Xanti Pozri príspevok
Nemáš začo, ináč o týchto veciach je tu kopec tém, trebalo trošku pohladať. Veľa krát aj ja píšem len o tomto a odporúčam zákony. Nikdy nevieš kedy sa čo môže zísť.
No, to mas pravdu ale ked tie temy maju milion prispevkov a kym clovek najde co hlada, tak prejde aj den, a takto to mam hned xi
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

stanco007 Pozri príspevok
No, to mas pravdu ale ked tie temy maju milion prispevkov a kym clovek najde co hlada, tak prejde aj den, a takto to mam hned xi
No len to nie je správne, a v podstate ak si zadáš ID do vyhladávača nájde Ti aj kratšie témy. A dalšia vec, čo ak sa mýlim? Nemáš protinázor. Lebo nikto tu neprispel (btw nemýlim sa mám dôchodok to na okraj ).
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Xanti Pozri príspevok
No len to nie je správne, a v podstate ak si zadáš ID do vyhladávača nájde Ti aj kratšie témy. A dalšia vec, čo ak sa mýlim? Nemáš protinázor. Lebo nikto tu neprispel (btw nemýlim sa mám dôchodok to na okraj ).
Ja som len chcel vediet ako to robi soc. poistovna. Moj zakon poznam
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Chcem sa este opytat, ci je dost 40% co mi priznala komisia za moje poskodene koleno? Pre tych co nevedia co s nim mam, tak v rychlosti zopakujem. Predny skriz. väz roztrhnuty, operovany-uplne nefunkcny, menisky poskodene, 1 skoro cely vonku, druhy ciastocne, chrupavka rozbita a uplne poskodena-vraj ju uz skoro ani nemam, artroza 3 stupen a osteoporoza, nezohnem a ani nevystriem ho celkom a stalee je opuchnute a velmi v nom praska. Mam v nom aj kostnu mysku-ulomok z kosti, ktory mi nechcu vybrat aj ked asi budu musiet. Mam 26 rokov a problemy s tym kolenom 5 rokov od vzniku urazu. Mal som 4 operacie, dalsiu mi uz lekari neodporucaju, az neskor umele koleno. Nerobia mi uz ani punkcie aby nevznikla infekcia....
0 0
58vlasta 58vlasta

58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

Treba si pozrieť socpoist.sk/invalidny-dochodok/ treba sa poradit s lekárom, ktorý určoval mieru poškodenia a vypisoval správu , a bolo sa treba viac sťažovať na posudkovej komisii...Ja by som sa odvolala, ak nie je neskoro
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

58vlasta Pozri príspevok
Treba si pozrieť socpoist.sk/invalidny-dochodok/ treba sa poradit s lekárom, ktorý určoval mieru poškodenia a vypisoval správu , a bolo sa treba viac sťažovať na posudkovej komisii...Ja by som sa odvolala, ak nie je neskoro
Lenze ja co som si pozeral tabulku na mieru poklesu zdravia, tak aj tych 40% co mam je dost. Skusim este viac pozriet. Neviem ci by si dokazala viac vybojovat. A na komisii som este nebol. Taky papier poslali len mojmu lekarovi. Ja este len pojdem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

stanco007 Pozri príspevok
Lenze ja co som si pozeral tabulku na mieru poklesu zdravia, tak aj tych 40% co mam je dost. Skusim este viac pozriet. Neviem ci by si dokazala viac vybojovat. A na komisii som este nebol. Taky papier poslali len mojmu lekarovi. Ja este len pojdem
Stanco, už ti odpovedal niekde p. Mihál, že tvoja invalidita sa neposudzuje podľa zákona o sociálnom poistení ale podľa nejakého iného zákona, ktorý poraďáci neovládajú.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

veronikasad Pozri príspevok
Stanco, už ti odpovedal niekde p. Mihál, že tvoja invalidita sa neposudzuje podľa zákona o sociálnom poistení ale podľa nejakého iného zákona, ktorý poraďáci neovládajú.
Pane boze! Ja svoj zakon viem. Mna zaujima ako to riesi soc. poistovna... V soc. poist. by som nepochodil ale v zakone co sa mna tyka uplne v pohode Takze sa pytam na soc. poistovnu
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

stanco007 Pozri príspevok
Pane boze! Ja svoj zakon viem. Mna zaujima ako to riesi soc. poistovna... V soc. poist. by som nepochodil ale v zakone co sa mna tyka uplne v pohode Takze sa pytam na soc. poistovnu
Tak nebud zvedavý
Bud rád, že si dopadol ako si dopadol, a nerobia TI problém s priznaním ID. Ale zvedavosť je silnejšia čo?
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Xanti Pozri príspevok
Tak nebud zvedavý
Bud rád, že si dopadol ako si dopadol, a nerobia TI problém s priznaním ID. Ale zvedavosť je silnejšia čo?
A preco by mi mali robit problem s priznanim ID??? Vsak keby si videla tu kopu papierov a vysetreni a potvrdeni z uradov... To by si nedovolili ist sami proti sebe. Len 40% neviem ci je dost. Lebo uz mam papiere kde lekari pisu, ze uz mam poskodene aj druhe koleno lebo sa snazim setrit to poskodene a aj cela moja os tela je kvoli tomu nachylena do lava. A mam aj poskodenu pecen co nastalo pri operaciach ked ma uspavali. A som zvedavy co pribudne za dalsie roky....Vsak zatial mam s tym problemy len 5 rokov...
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Komisia rozhodla aj bez mojej pritomnosti na zaklade papierov z vysetreni o vyske zdrav. postihnutia. V sprave bolo napisane, ze moja ucast nie je potrebna. Dali mi 40%. Teraz sa mi to zda malo! Koleno je total rozbite. Dali mi 35% za nefunkcny predny skriz. väz a 40%-50% je za blokovanie kolena. Obmedzeny pohyb kolena. Dali 40% lebo ze 50 sa dava az ked je koleno uplne blokovane s nejakymi trvalymi ortezami. Beriem za to blokovanie 40% ale v kolene mam viac dg, ktore by mohli byt ohodnotene aj ked nizsimi %. Ale pokial viem, tak v takom pripade moze komisia pridat 10% za viacere dg... Co vy na to?
0 0
2206 2206

2206 je offline (nepripojený) 2206

som nová na porade, neviem ju presne ešte používať, tak sa Vás takto opýtam, aby ste mi napísali, či mám nárok na plný invalidný dochodok?
teraz som na čiastočnom, miera poklesu je 6O% /za poškodenie miechy/
zaujímalo by ma nakolko sú posudkovo činne v percentách tieto diagnozy:
- stav po dvojnásobnej fraktúre panvy skrátením dolnej končatiny o 2,5-3 cm
- chron. cervikobrachialny syndrom
- koxatroza III. stupňa poúrazová
- deformácia panvy
- neurogénna tetánia
- enteropathia genus utrop.
- asthma
- art. hypertenzia
- ao skleroza
- st. fracturam pelvis I.dx
- tetanický sy
- steatéza heparu
- nadváha -

vdaka
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

2206 Pozri príspevok
som nová na porade, neviem ju presne ešte používať, tak sa Vás takto opýtam, aby ste mi napísali, či mám nárok na plný invalidný dochodok?
teraz som na čiastočnom, miera poklesu je 6O% /za poškodenie miechy/
zaujímalo by ma nakolko sú posudkovo činne v percentách tieto diagnozy:
- stav po dvojnásobnej fraktúre panvy skrátením dolnej končatiny o 2,5-3 cm
- chron. cervikobrachialny syndrom
- koxatroza III. stupňa poúrazová
- deformácia panvy
- neurogénna tetánia
- enteropathia genus utrop.
- asthma
- art. hypertenzia
- ao skleroza
- st. fracturam pelvis I.dx
- tetanický sy
- steatéza heparu
- nadváha -

vdaka
Na to Ti nikto nedá odpoved musíš si sama pohladať v http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...%A1lnej+pomoci je to zbierka 174/2008 príloha č. 4

Skús si to tam pozrieť, my ťa nebudeme posudzovať ale posudkový lekári a my nevieme ako rozhodnú.
Ale pomôže Ti zamerať sa na nejakú z ostatných nemocí čo má ťahšie následky, a má viac %.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať