Zavrieť

Porady

Ako dlho trvá vybavenie zrušenia živnosti?

Zdravím poraďáci!
Ako už aj názov napovedá, chcela by som vedieť do koľkých dní sa dá vybaviť zrušenie živnosti. Cestujem totiž do zahraničia a neplánujem sa v najbližších mesiacoch na Slovensko vrátiť, preto by som potrebovala vybaviť všetko potrebné za pár pracovných dní. Na čo nemám zabudnúť a čo môžem očakávať?
ďakujem za každú cennú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    erita Pozri príspevok
    Zdravím poraďáci!
    Ako už aj názov napovedá, chcela by som vedieť do koľkých dní sa dá vybaviť zrušenie živnosti. Cestujem totiž do zahraničia a neplánujem sa v najbližších mesiacoch na Slovensko vrátiť, preto by som potrebovala vybaviť všetko potrebné za pár pracovných dní. Na čo nemám zabudnúť a čo môžem očakávať?
    ďakujem za každú cennú radu.
    Návšteva na ŽU, podpísanie žiadosti o zrušenie živnosti. A hotovo. Teda nepárajú sa s tým, samozrejme s papierom ísť najlepšie osobne na DU, vrátiť DIČ kartičku a na ZP, dať im prefotený papier o zrušení živnosti.

    Toť vsio.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Myslím, že po zrušení živnosti sám Živnostenský úrad odhlási živnostníka zo zdravotnej poisťovne. Nezabudnúť odhlášku z SP.
    A následne dať dokopy všetky papiere pre pani účtovníčku, aby vedela vypracovať DP za tento rok k termínu najneskôr do 31.3.2010 a do leta RZZP. Takto môžeš pokojne odísť na dlhšie.
    Inak, nemusíš živnosť úplne zrušiť, možno by Ti ju postačilo len pozastaviť .

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    danushka Pozri príspevok
    Myslím, že po zrušení živnosti sám Živnostenský úrad odhlási živnostníka zo zdravotnej poisťovne. Nezabudnúť odhlášku z SP.
    A následne dať dokopy všetky papiere pre pani účtovníčku, aby vedela vypracovať DP za tento rok k termínu najneskôr do 31.3.2010 a do leta RZZP. Takto môžeš pokojne odísť na dlhšie.
    Inak, nemusíš živnosť úplne zrušiť, možno by Ti ju postačilo len pozastaviť .
    Ano máš pravdu ZU , ak zaškrtneš políčko odhlási sám zo ZP. A zo ZP potom nahánajú kvôli tomu papieru o zrušení. A pri DU je to to isté.

    Jeeeeeej díky, zabudla som na SP. Odhlásiť sa aj tam treba ak je povinný platca odvodov.

    erita je offline (nepripojený) erita

    erita
    Ešte jedna otázočka- môžem vystaviť faktúru alebo storno s dátumom po zrušení živnosti?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    erita Pozri príspevok
    Ešte jedna otázočka- môžem vystaviť faktúru alebo storno s dátumom po zrušení živnosti?
    V žiadnom prípade nie. S dátumom pred skončením áno, po skončení NIEEEEEEEEEE:

    Ako dlho trvá vybavenie zrušenia živnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.