Zavrieť

Porady

internet

Nyla Nyla

Nyla je offline (nepripojený) Nyla

Zdravim vsetkych,
potrebovala by som poradit- stahujem sa do podnajmu a neviem na ako dlho a surne tam potrebujem internet. Zo vsetkych ponuk som sa nakoniec rozhodla pre mobilny internet od orange-u, aby sa teda pripadne stahoval so mnou. Kedze som totalny antitalent na vsetky technicke veci, nemam predstavu, ktory z predplatenych typov by pre mna stacil.

Viete mi poradit, kolko MG/Giga dat spotrebujem za mesiac, ked denne surfujem na nete asi 6 hodin (cize 6x30-180hodin za mesiac) a pri tom nestahujem ziadnu hudbu ani filmy- otvaram rozne stranky (neviem, ci aj to sa povazuje za stahovanie dat/bez klikania na download) a pripadne pozeranie tv cez iserialy ci youtube (z tych 6 hodin celkovo- asi 2hod. denne- to tiez asi nie je stahovanie, ci ano?)
Myslite, ze pri takejto "spotrebe", je 1,5 Giga mesacne malo?
Dakujem moc za odpoved.
Pripadne, kto ma skusenosti s mobilnym netom od orange-u- je to ok?
Usporiadat
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Uz len ak sa k inetu pripojis, tak prudia pakety von a dnu a uz sa to pocita, je to malo, ale JE.
Ak si 6 hod na nete a bezne surfujes, tak 1,5GB je podla mna malo (jedine ze vypnes obrazky flashe a pod ... a zameras sa len na texty na strankach, ale to by bolo asi o nicom).
Pri 1,5GB na yotube zabudni
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Fero11 Pozri príspevok
...(jedine ze vypnes obrazky flashe a pod ... a zameras sa len na texty na strankach, ale to by bolo asi o nicom).
Pri 1,5GB na yotube zabudni
Môžeš to prosím bližšie vysvetliť-pre nás menej zdatných? dík
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Moderne stránky obsahuju mnozsvo obrazkov, galerii, videa a suborov. Niektore su kompletne navrhnute vo flashi, alebo ich drviva vacsina, napr. huste.sk. Vacsia kvalita stanky na dizajn - vacsia spotreba dat. Ak si vypnes obrazky na webe, tak to je ako keby si si citala holy text vo worde.
S vlastnej skusenosti mozem povedat, ze mobilny internet s FUP do 2 GB je o nicom. Aspon pre aktivneho uzivatela internetu (videa, filmy, mp3, P2P). Okrem toho je aj pomerne pomaly. Mobilny internet je idealnym riesenim pre ludi, ktory potrebuju mat internet vsade so sebou predovsetkym na maily a obcasne pozriet zopar stranok.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Dík za vysvetlenie, ale...asi som sa nesprávne spýtala.
Príklad: mám obmedzený internet ( 2GB), chcem ho používať na skype, občasné čítanie správ,a čítanie Porady.
Dá sa niečo "povypínať" , aby mi tie 2GB vydržali čo najdlhšie?
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

arizona Pozri príspevok
Dík za vysvetlenie, ale...asi som sa nesprávne spýtala.
Príklad: mám obmedzený internet ( 2GB), chcem ho používať na skype, občasné čítanie správ,a čítanie Porady.
Dá sa niečo "povypínať" , aby mi tie 2GB vydržali čo najdlhšie?
Povypinat ako povypinat... Zase az tak sa obmedzovat clovek pri tom nete nemusi. Skype, ICQ a podobne aplikacie mozes v pohode pouzivat. Porada tiez nie je extra bohata na obrazky a grafiku, ale zase je bohata na textovy obsah. Cize na Porade mozes byt od rana do vecera bez obav Myslim, ze operatori ponukaju moznost kontrolovat si spotrebu dat. Pre lepsi prehlad je mozne si stiahnut aj nejaku freewarovu aplikaciu na sledovanie dat. Mnohe maju funkcie ako upozornenie pri prekroceni datovych limitov a podobne. S mobilnym internetom sa mozes spacirovat po internete v podstate bez obmedzenia. Jedine na co budes musiet mysliet, ze za kazdy MB navyse si priplatis.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

camozzi Pozri príspevok
... Pre lepsi prehlad je mozne si stiahnut aj nejaku freewarovu aplikaciu na sledovanie dat..
Hoď prosím nejaký link ( pokiaľ možno SK, CZ )
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

arizona Pozri príspevok
Hoď prosím nejaký link ( pokiaľ možno SK, CZ )
Tak narychlo som teda nahodil:
http://www.stahuj.centrum.cz/?g[s]=data+meter
alebo
http://www.stahuj.centrum.cz/?g[s]=sledovani+dat
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ďakujem
0 0
Nyla Nyla

Nyla je offline (nepripojený) Nyla

Dakujem za reakcie,
viem, ze to asi nie je jednoduche urcit, ale taky zhruba odhad:
kolko dat sa asi stiahne pri nepretrzitom sledovani (povedzme youtube, ale moze to byt cokolvek ine na podobny styl) za 1 hod?
A (aj toto zrejme zalezi od konkretnych stranok a od poctu a velkosti obrazkov a pod.) ale pri preklikavani beznych stranok (online noviny, emaily, facebook, google...) povedzme 5 hodin- kolko dat cca sa asi stiahne?
Ake mesacne mnozstvo dat by pri mojej "spotrebe" bolo idealne?
Vopred dakujem
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...ako píšeš, dá sa to napísať a odhadnúť len zhruba, záleží čo stihneš ( aké videá ) popozerať na tom yuutube alebo niekde inde, ako písali predošlí tak nainštaluj si soft na sledovanie stiahnutých dát...inak pre teba by bolo vhodný 10GB balíček mobilného internetu...čo je asi tak 300MB denne...stačí pozrieť za hodinu 10x video o dĺžke 2-3 minuty, ktoré má tak 4-6MB a už máš 60MB.
0 0
Nyla Nyla

Nyla je offline (nepripojený) Nyla

ďakujem za všetky reakcie
0 0
neva19 neva19

neva19 je offline (nepripojený) neva19

Ja som pre dcéru zobrala od O2 data neobmedzene za 6 €/mesiac. Študuje v Piešťanoch, má tam dobrý signál, je snim spokojná. Skype funguje v pohode, ale len písanie, hovor nebol dobrý, ona ma síce počula pekne, avšak ja ju nie. Niektoré stránky, ktoré majú veľa obrázkov dlhšie otvára. Ale za tú cenu je to dobré. Žiadna viazanosť, kedykoľvek to môže zrušiť, ak by to nevyhovovalo. Na youtube by to asi nebolo. Je to pomalejšie.
0 0
Nyla Nyla

Nyla je offline (nepripojený) Nyla

neva19 Pozri príspevok
Ja som pre dcéru zobrala od O2 data neobmedzene za 6 €/mesiac. .. Niektoré stránky, ktoré majú veľa obrázkov dlhšie otvára. Ale za tú cenu je to dobré. Žiadna viazanosť, kedykoľvek to môže zrušiť, ak by to nevyhovovalo. Na youtube by to asi nebolo. Je to pomalejšie.
A Vasa dcera pouziva prepojenie mobilu na notebook? Pocula som, ze aj to sa da, hoci neviem, ci by to moj telefon zvladol- mam sony ericsson w300i- neviete mi niekto prosim poradit, ci moze fungovat ako modem?
Ak sa smiem spytat-kolko hodin priemerne travi Vasa dcera na tom internete od o2? Nema to ich "neobmedzene" tiez nejaky hacik?
dakujem
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Zhodou okolnosti som bol dnes v O2 a ponukli mi aj program O2 Data Neobmedzene za tych 6€/mesiac. Je to urcene predovsetkym na mobilne telefony a PDA, kde nie su poziadavky na net az tak vysoke. Nikde sa tam nespomina, ze je to pre notebooky, aj ked je moznost to prepojit ak pouzijes mobil ako modem. Vysledok na notebooku bude taky, ze na on-line stram zabudni, stranky bude nacitavat pomaly, stahovanie bude trvat vecnost. Je to proste pre mobily a navyse ma to pokrytie len tam, kde su original O2 vysielace (nie O2 signal, ten si O2 este poziciava na niektorych miestach od T-Mobile).
Pouzit mobil ako modem sa da, ale vysledok bude este horsi ako v pripade mobilneho internetu. Navyse ma to velku spotrebu na baterku mobilu.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Zdravím, ja mám Orange mob. internet a 2000 MB/ mes. Teraz to stojí 9,90€C
Horko ťažko sa do toho zmestím, ale nechcem preplatiť. Stalo sa to, keď som napaľovala CD a veľmi rýchlo som sa naučila sledovať MB. Cez mobil connect je to jednoduché. Už som si dala Fibernet neobmedzene. Keď chceš prezerať Youtube klipy a všeličo iné tak ti 1500 MB určite nestačí.
0 0
neva19 neva19

neva19 je offline (nepripojený) neva19

Nyla Pozri príspevok
A Vasa dcera pouziva prepojenie mobilu na notebook? Pocula som, ze aj to sa da, hoci neviem, ci by to moj telefon zvladol- mam sony ericsson w300i- neviete mi niekto prosim poradit, ci moze fungovat ako modem?
Ak sa smiem spytat-kolko hodin priemerne travi Vasa dcera na tom internete od o2? Nema to ich "neobmedzene" tiez nejaky hacik?
dakujem
Ona sa pripája nie cez mobil, ale cez takú dátovú kartu čo som kupila za 25 €. Tiež predávajú USB modem na pripojenie k notebooku priamo v predajni O2 asi za 70€.
s tým pripojením je to naozaj rôzne, niekedy je to aj 10 hod. v kuse. Môžem potrvrdiť, že v tom naozaj nie je háčik. Je neobmedzený. Obmedziť Ta môže akurát to, že nedokáže niečo stiahnuť pre pomalšiu rýchlosť.
Tá karta , pôvodne bola k orange internetu. Stačilo ju len nainštalovať a fičala.
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

Kto dá radu?
Mám internet, ktorý má deklarovanú rýchlosť 20 mega cez wifi.
Medzi rutrom a počítačom je asi 7 m voľného priestoru t. j. bez prekážok.
Pri meraní rýchlosti internetu sú značné rozdiely. Viem, že pri Wifi sú určité straty, očakávala by som aspoň 70 % z rýchlosti 20 mega. No nemám len tak 3 a 6 mega a čo je horšie, niekedy sa vypne a hlási, že nenašiel server.
Technik premeral na svojom počítači a rýchlosť je 12-13 mega. Môj počítač je v dobrej kondícii, wifi anténa je v dobrej kondícii. Bez vírusov. Predpokladám, že chyba je v mojom počítači - stolový. Mám iné programy, ako skypy a k tomu príslušenstvo nainštalované. Legálny windows i nod. Môžu byť príčinou spomalenia či zlyhania pripojenia? Mám nastavené aktualizácie, ktoré samozrejme bežia pri užívaní internetu, teda predpokladám.
Do 1.10.2009 som mala tiež internet 6 mega a šiel bez poruchy jeden celý rok a aj merania zodpovedali deklarovanej rýchlosti. PO zavedení káblovky s internetom sa tento problém vyskytuje.
Merania: dsl, speedtest, speed.io
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Daniela a nieje ta rýchlosť agregovaná 1:10??
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

Nie, neviem o tom. V zmluve nič, na stránke poskytovateľa nič, ani zmienka. Ale nezdá sa mi to, lebo on na svojom nameral tých 14 mega. Len mne na mojom stolovom počítači nenamerá ani 7.
A je zaujímave, že keď hlási nespojenie so serverom a ja pozriem na anténu tak je suverénne napísané - pripojené.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Ak mas firewal, tak ho skus vypnut a potom zmeraj
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať