Zavrieť

Porady

CHrenova omáčka

Vie mi niekto poradiť dobrý recept na chrenovú omáčku? Aj keď na internete je viacej receptov na prípravu, predsa len by som radšej privítala overený recept.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Ja ti poviem recept na záhorácku chrenovú omáčku ktorá sa robí na svadbách a na hodoch:
    Zo slepačej alebo hovädzej polievky odoberieme do kastrolka vývar a namočíme tam na kolieska nakrájané rohlíky(4-5 rohlíkov)
    Dobre ich na jemnučko rozlačíme a dame na ohen povariť.Medzitým si pripravíme bledú zápražku a ked rožky sú na bode varu tak ich zalejeme zápražkov a osolíme. Po odstavení omáčky tam hojne nastrúhame chren. Omáčka môže byť hustejšia a podáva sa k nej mäsko z polievky. Toto je pravá zahorácka chrenová omáčka a je vynikajúca
    Zabudla som napísať že ešte aj 2-3 žltky sa tam možu primiešať..je potom jemnejšia,.
    Naposledy upravil Danielle369 : 04.10.09 at 04:07

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..každý recept je niekým overený..najlepšie na to prídeš, ak jeden vyskúšaš..potom niekedy druhý..a uvidíš sama, čo ti chutí..

    grette je offline (nepripojený) grette

    grette
    Do kastrolika maslo, pridať hladku múku - klasická svetlá zápražka, priliať sladkú 12% smotanu na varenie, doliať vývarom (kurací, hovädzí, bujon v kocke v krajnom prípade...) Nechať prevrieť a vypnúť. Pridať lyžicu strúhaného sterilizovaného chrenu, soľ, cukor, citrónovú šťavu. Množstvá surovín podľa chuti, záležia od teba...

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    dan Pozri príspevok
    Ja ti poviem recept na záhorácku chrenovú omáčku ktorá sa robí na svadbách a na hodoch:
    Zo slepačej alebo hovädzej polievky odoberieme do kastrolka vývar a namočíme tam na kolieska nakrájané rohlíky(4-5 rohlíkov)
    Dobre ich na jemnučko rozlačíme a dame na ohen povariť.Medzitým si pripravíme bledú zápražku a ked rožky sú na bode varu tak ich zalejeme zápražkov a osolíme. Po odstavení omáčky tam hojne nastrúhame chren. Omáčka môže byť hustejšia a podáva sa k nej mäsko z polievky. Toto je pravá zahorácka chrenová omáčka a je vynikajúca
    ja nedávam zápražku ale celé vajíčka a šĺahám metlou až omáčka prevrie. Môže sa omastiť výpekom z mäsa.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    dan Pozri príspevok
    Ja ti poviem recept na záhorácku chrenovú omáčku ktorá sa robí na svadbách a na hodoch:
    Zo slepačej alebo hovädzej polievky odoberieme do kastrolka vývar a namočíme tam na kolieska nakrájané rohlíky(4-5 rohlíkov)
    Dobre ich na jemnučko rozlačíme a dame na ohen povariť.Medzitým si pripravíme bledú zápražku a ked rožky sú na bode varu tak ich zalejeme zápražkov a osolíme. Po odstavení omáčky tam hojne nastrúhame chren. Omáčka môže byť hustejšia a podáva sa k nej mäsko z polievky. Toto je pravá zahorácka chrenová omáčka a je vynikajúca
    ..

    ..no toto vyzerá mňamuškovo..takúto som ešte nejedla,vyskúšam..díky za recept..

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    pepsikova Pozri príspevok
    ..

    ..no toto vyzerá mňamuškovo..takúto som ešte nejedla,vyskúšam..díky za recept..
    šak my sa aj po nej oblizujeme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.