Zavrieť

Porady

Orange, neviem volať z mobilu

Od 25.9.2009, mám dosť zvláštny problém,
neviem presne čo sa stalo, ale od piatku 25.9.2009, sa nedá volať v meste \"K\" z môjho mobilného telefónu Samsung SGH X660, ktorý používam už viac ako 2 roky.
Ihneď ako som to zistila, zašla som do Orange predajne, kde mi skontrolovali nastavenie mobilu, preskúšali kartu, všetko bolo v poriadku a napriek tomu neviem z neho volať. Vybranú sieť mám nastavenú ručne a signál stále plný. Keď zadám číslo na volanie, tak sa 2-3 sec. tvári, že volá a v zápätí vypíše "Hovor ukončený".
Môžem prijať a poslať SMS, môžem prijať bez problémov hovor, ale volať sa mi nedá. Zaujímavé je, že volať neviem naozaj len v \"K\". Bývam cca 20 km vzdialenom meste \"H\" a tam mi mobil funguje bez problémov. Rovnako keď som bola v Piešťanoch a v Nitre ani tam nebol problém. Avšak nakoľko pracujem v \"K\", kde denne dochádzam do zamestnania a trávim tam viac ako 9 hodín denne, je tento stav pre mňa neprijateľný.
Navštívila som firmu, ktorá okrem iného má prevádzky na opravu a predaj mobilných telefónov a pracovník mi povedal, že tam bolo asi 7 ľudí s rovnakým problémom. Všetci mali rovnaký telefón ako ja, SAMSUNG SGH X660.
Ešte považujem za dôležité napísať, že pokiaľ vložím do telefónu v \"K\" kartu iného operátora, tak sa volať dá. Z toho mi vyplýva, že je problém medzi komunikáciou telefónu a vysielača signálu Orange niekde na veži v \"K\", ale len z jednej strany, pretože hovor prijať môžem a SMS fungujú obojsmerne.
Túto skutočnosť som nahlásila operátorovi Orange už v pondelok, 28.9.2009.Nenastala žiadna zmena, nemám žiadnu informáciu.
Môj pohár trpezlivosti preteká, pravdepodobne zoberiem číslo a idem k O2.
Naposledy upravil neva19 : 12.10.09 at 12:16
Usporiadat
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Vlož SIM od Orange do Nokie, SE a zisti, či budeš mať signál...ak je "K" utopené medzi vrchmi, nemusí tam byť dobrý signál.
Niekedy záleží od značky telefónu. Z vlastnej skúsenosti...
Na chalupe som chodila po záhrade a hľadala signál, zmenila som telefón a signál bol v pohode...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Trošku mi to pripomenulo môj problém, ktorý som riešila včera, predvčerom.
Dlhšiu domu sa nemôžem dovolať na jedno číslo zo zoznamu. Z iného čísla sa dá...
Ako píšeš-2-3 cingne a koniec. Volala som do Orangu, nevedeli poradiť.

Včera som šla osobne do pobočky. Našťastie som natrafila na chlapíka, čo sa s tým problémom už stretol. Prvé čo bolo, sa ma spýtal, či tá osoba nemá MB Samsung...
Vysvetlil mi, že S. má veľmi veľa rôznych nastavení , ( aj jednotlivé kontakty, nie hromadne ako iné telefóny) , ktoré sa môžu aj omylom, či nevedomosťou pozapínať...
Takže, moja rada: zober manuál a skús preskúmať, či nemáš niečo "odfajknuté"...môže to byť aj pri jednotlivých kontaktoch.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
neva19 Pozri príspevok
Od 25.9.2009, mám dosť zvláštny problém,
neviem presne čo sa stalo, ale od piatku 25.9.2009, sa nedá volať v meste \"K\" z môjho mobilného telefónu Samsung SGH X660, ktorý používam už viac ako 2 roky.
Ihneď ako som to zistila, zašla som do Orange predajne, kde mi skontrolovali nastavenie mobilu, preskúšali kartu, všetko bolo v poriadku a napriek tomu neviem z neho volať. Vybranú sieť mám nastavenú ručne a signál stále plný. Keď zadám číslo na volanie, tak sa 2-3 sec. tvári, že volá a v zápätí vypíše "Hovor ukončený".
Môžem prijať a poslať SMS, môžem prijať bez problémov hovor, ale volať sa mi nedá. Zaujímavé je, že volať neviem naozaj len v \"K\". Bývam cca 20 km vzdialenom meste \"H\" a tam mi mobil funguje bez problémov. Rovnako keď som bola v Piešťanoch a v Nitre ani tam nebol problém. Avšak nakoľko pracujem v \"K\", kde denne dochádzam do zamestnania a trávim tam viac ako 9 hodín denne, je tento stav pre mňa neprijateľný.
Navštívila som firmu, ktorá okrem iného má prevádzky na opravu a predaj mobilných telefónov a pracovník mi povedal, že tam bolo asi 7 ľudí s rovnakým problémom. Všetci mali rovnaký telefón ako ja, SAMSUNG SGH X660.
Ešte považujem za dôležité napísať, že pokiaľ vložím do telefónu v \"K\" kartu iného operátora, tak sa volať dá. Z toho mi vyplýva, že je problém medzi komunikáciou telefónu a vysielača signálu Orange niekde na veži v , ale len z jednej strany, pretože hovor prijať môžem a SMS fungujú obojsmerne.
Túto skutočnosť som nahlásila operátorovi Orange už v pondelok.Nenastala žiadna zmena, nemám žiadnu informáciu.
Môj pohár trpezlivosti preteká, pravdepodobne zoberiem číslo a idem k O2.
Pred 25. septembrom si nemala v meste \"K\" problém s volaním?
0 0
neva19 neva19

neva19 je offline (nepripojený) neva19

mesto "K" nie je medzi vrchmi, je na rovine, ale je to pohraničné mesto
0 0
neva19 neva19

neva19 je offline (nepripojený) neva19

pred 25.9.2009 mi to nerobilo, ak vložim kartu do iného mobilu, tak sa volať dá, len z môjho Samsungu nie, hoci mi to tam fungovalo 2 roky. Nič som nemenila žiadne nastavenie nové nerobila, signál je stále plný.
Ešte upresním, on 2-3x necinkne, ale 2-3 sekundy sa tvári že volá. Ja viem, že riešením by bolo vymeniť mobil, ale ja to zatiaľ nechcem.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

neva19 Pozri príspevok
pred 25.9.2009 mi to nerobilo, ak vložim kartu do iného mobilu, tak sa volať dá, len z môjho Samsungu nie, hoci mi to tam fungovalo 2 roky. Nič som nemenila žiadne nastavenie nové nerobila, signál je stále plný.
Ešte upresním, on 2-3x necinkne, ale 2-3 sekundy sa tvári že volá. Ani mne nezačne zvoniť , len sa tvári...že začína vytáčať číslo Ja viem, že riešením by bolo vymeniť mobil, ale ja to zatiaľ nechcem.
Napadlo ma, či by Ti nepomohlo obnoviť pôvodné nastavenia. určite to stojí za pokus- lepšie ako meniť telefón...
0 0
neva19 neva19

neva19 je offline (nepripojený) neva19

arizona Pozri príspevok
Napadlo ma, či by Ti nepomohlo obnoviť pôvodné nastavenia. určite to stojí za pokus- lepšie ako meniť telefón...
Hneď pri prvej návšteve v Orange predajni mi urobili nakoniec aj obnovu pôvodného nastavenia. Nepomohlo to.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
ak je mobil v záruke, reklamuj..nečakaj, chyba sa sama nestratí čím prv, tým lepšie
0 0
neva19 neva19

neva19 je offline (nepripojený) neva19

Telefon už nie je v záruke, takže ho reklamovať nemôžem a neverím, že je chyba v mobile, kedže z iného mesta volať môžem.
Ešte ma napadlo, kedže sa jedná o pohraničné mesto Komárno odkiaľ neviem volať, či mi to nespôsobili zahraničné siete, ktoré sú v dosahu. Napr. Vodafone, Pannon, T-mobile hu. Keď dám v meste "K" vyhladať siete, zobrazí sa ich 6 z toho 3 slovenské,3 maďarské. Ked som doma, tak sa mi zobrazia len 3 slovenské a vtedy nemám problém volať.
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Skús si vypnúť automatické vyhľadávanie siete na manuálne. Ak sa Tvoj mobil pokúša pripojiť na silnejší signál z vysielača (bunky), ktorý je umiestnený v inom podobnom meste ako K, ale je v Maďarsku, môže mať Tvoj mobil problém sa pripojiť na iného operátora, s ktorým Orange nemá dohodnuté poskytovanie služby. Môže sa stať, že budeš pripojená na maďarskú sieť a z miestneho hovoru sa stane medzinárodný a teda aj poplatok za minútu bude iný. Možno si v nejakom vyrovnanom pásme a neustále sa pokúša prepnúť na inú sieť ...
Môj typ: Máš rouming u Orange? Ktorý? Neexistuje taký, že môžeš hovory iba prijímať? To by vysvetľovalo správanie mobilu.

Rada: Prepnúť na manuálne vyhľadávanie siete. NIKDY, nemajte v SR zapnuté automatické vyhľadávanie.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Charon Pozri príspevok
Skús si vypnúť automatické vyhľadávanie siete na manuálne. Ak sa Tvoj mobil pokúša pripojiť na silnejší signál z vysielača (bunky), ktorý je umiestnený v inom podobnom meste ako K, ale je v Maďarsku, môže mať Tvoj mobil problém sa pripojiť na iného operátora, s ktorým Orange nemá dohodnuté poskytovanie služby. Môže sa stať, že budeš pripojená na maďarskú sieť a z miestneho hovoru sa stane medzinárodný a teda aj poplatok za minútu bude iný. Možno si v nejakom vyrovnanom pásme a neustále sa pokúša prepnúť na inú sieť ...

Rada: Prepnúť na manuálne vyhľadávanie siete. NIKDY, nemajte v SR zapnuté automatické vyhľadávanie.

Prečo? ani keď budem bývať v strede Slovenska?
0 0
neva19 neva19

neva19 je offline (nepripojený) neva19

Charon Pozri príspevok
Skús si vypnúť automatické vyhľadávanie siete na manuálne. Ak sa Tvoj mobil pokúša pripojiť na silnejší signál z vysielača (bunky), ktorý je umiestnený v inom podobnom meste ako K, ale je v Maďarsku, môže mať Tvoj mobil problém sa pripojiť na iného operátora, s ktorým Orange nemá dohodnuté poskytovanie služby. Môže sa stať, že budeš pripojená na maďarskú sieť a z miestneho hovoru sa stane medzinárodný a teda aj poplatok za minútu bude iný. Možno si v nejakom vyrovnanom pásme a neustále sa pokúša prepnúť na inú sieť ...
Môj typ: Máš rouming u Orange? Ktorý? Neexistuje taký, že môžeš hovory iba prijímať? To by vysvetľovalo správanie mobilu.

Rada: Prepnúť na manuálne vyhľadávanie siete. NIKDY, nemajte v SR zapnuté automatické vyhľadávanie.
Dakujem za radu, avšak toto RUČNÉ nastavenie siete POUŹÍVAM stále. Neznášam, ked napr. môjmu manželovi ihned po prechode mosta do Maďarska chodia SMS-ky tipu vitajte v madarsku.
Čo sa týka roomingu, tak ja som si ho nikdy neaktivovala, nikdy nepoužila, ale ked si kliknem na stranku orange,tak tam som zistila, že ho mám aktivovaný.
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
alla66 Pozri príspevok
[/COLOR]
Prečo? ani keď budem bývať v strede Slovenska?
Ale raz prídeš do Komárna, Lučenca, ale aj Bratislavy a v určitých lokalitách sa Ti mobil prepne do siete iného štátu.
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Neva19, odporúčam Ti jedno telefónne číslo: 02 5851 5951 (Je to Orange) a tí, čo tam robia, sú neskutočne šikovní a naviac aj ochotní (V dnešnej dobe smrteľná kombinácia).
Popros ich o radu, poprípade nech Ti resetnú SIM kartu. (Nič sa nestane, iba sa opäť nahodí, neprídeš o žiadne nastavenia, dáta. Iba Ti kartu odhlásia zo siete (akoby tam nikdy nebola pripojená) a opäť Ti ju nahodia - mne to pomohlo)
Skús a pokecaj si s nimi ...
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Charon Pozri príspevok
Ale raz prídeš do Komárna, Lučenca, ale aj Bratislavy a v určitých lokalitách sa Ti mobil prepne do siete iného štátu.
Jaaaaaaaaaj to viem, tiež bývam v blízkosti hraníc...to je klasika, čakala som dajakú špionáž
0 0
neva19 neva19

neva19 je offline (nepripojený) neva19

Charon Pozri príspevok
Neva19, odporúčam Ti jedno telefónne číslo: 02 5851 5951 (Je to Orange) a tí, čo tam robia, sú neskutočne šikovní a naviac aj ochotní (V dnešnej dobe smrteľná kombinácia).
Popros ich o radu, poprípade nech Ti resetnú SIM kartu. (Nič sa nestane, iba sa opäť nahodí, neprídeš o žiadne nastavenia, dáta. Iba Ti kartu odhlásia zo siete (akoby tam nikdy nebola pripojená) a opäť Ti ju nahodia - mne to pomohlo)
Skús a pokecaj si s nimi ...
Ďakujem Ti, zajtra tam určite zavolám, skúsim sa s nimi poradiť.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Ahojky, ako si dopadla? Nevyskúšala si v meste ''K'' vložiť SIM do iného telefónu, overiť si, kde je chyba... v telefóne, alebo v sieti?
0 0
neva19 neva19

neva19 je offline (nepripojený) neva19

alla66 Pozri príspevok
Ahojky, ako si dopadla? Nevyskúšala si v meste ''K'' vložiť SIM do iného telefónu, overiť si, kde je chyba... v telefóne, alebo v sieti?
Samozrejme, že som vyskúšala.
Moja orange karta v inom telefóne funguje.
Môj telefón s kartou iného mob. operátora v meste "K" tiež funguje bez problému.
Takže karta aj mobil jednotlivo sú v poriadku, len spolu im to nejde.
0 0
neva19 neva19

neva19 je offline (nepripojený) neva19

Charon Pozri príspevok
Neva19, odporúčam Ti jedno telefónne číslo: 02 5851 5951 (Je to Orange) a tí, čo tam robia, sú neskutočne šikovní a naviac aj ochotní (V dnešnej dobe smrteľná kombinácia).
Popros ich o radu, poprípade nech Ti resetnú SIM kartu. (Nič sa nestane, iba sa opäť nahodí, neprídeš o žiadne nastavenia, dáta. Iba Ti kartu odhlásia zo siete (akoby tam nikdy nebola pripojená) a opäť Ti ju nahodia - mne to pomohlo)
Skús a pokecaj si s nimi ...
Takže som tam volala, naozaj čo sa týka prístupu, bola som maximálne spokojná, avšak pomôcť mi hneď nevedeli. Ešte sa s takým niečim nestretli. Budú sa s tým ešte zaoberať a slúbili, že sa mi ozvú.
0 0
neva19 neva19

neva19 je offline (nepripojený) neva19

Mám vyjadrenie z Orange, ozval sa mi behom hodiny pán, ktorý mi oznámil, čo zistil od technikov.
V meste "K" je anténa s novým softvérom. Nevedia prečo, ale tento softvér a môj mobil nekomunikuje spolu. Obrátili sa na dodávatela softvéru a čakajú na ich vyjadrenie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať