Zavrieť

Porady

Orange, neviem volať z mobilu

Od 25.9.2009, mám dosť zvláštny problém,
neviem presne čo sa stalo, ale od piatku 25.9.2009, sa nedá volať v meste \"K\" z môjho mobilného telefónu Samsung SGH X660, ktorý používam už viac ako 2 roky.
Ihneď ako som to zistila, zašla som do Orange predajne, kde mi skontrolovali nastavenie mobilu, preskúšali kartu, všetko bolo v poriadku a napriek tomu neviem z neho volať. Vybranú sieť mám nastavenú ručne a signál stále plný. Keď zadám číslo na volanie, tak sa 2-3 sec. tvári, že volá a v zápätí vypíše "Hovor ukončený".
Môžem prijať a poslať SMS, môžem prijať bez problémov hovor, ale volať sa mi nedá. Zaujímavé je, že volať neviem naozaj len v \"K\". Bývam cca 20 km vzdialenom meste \"H\" a tam mi mobil funguje bez problémov. Rovnako keď som bola v Piešťanoch a v Nitre ani tam nebol problém. Avšak nakoľko pracujem v \"K\", kde denne dochádzam do zamestnania a trávim tam viac ako 9 hodín denne, je tento stav pre mňa neprijateľný.
Navštívila som firmu, ktorá okrem iného má prevádzky na opravu a predaj mobilných telefónov a pracovník mi povedal, že tam bolo asi 7 ľudí s rovnakým problémom. Všetci mali rovnaký telefón ako ja, SAMSUNG SGH X660.
Ešte považujem za dôležité napísať, že pokiaľ vložím do telefónu v \"K\" kartu iného operátora, tak sa volať dá. Z toho mi vyplýva, že je problém medzi komunikáciou telefónu a vysielača signálu Orange niekde na veži v \"K\", ale len z jednej strany, pretože hovor prijať môžem a SMS fungujú obojsmerne.
Túto skutočnosť som nahlásila operátorovi Orange už v pondelok, 28.9.2009.Nenastala žiadna zmena, nemám žiadnu informáciu.
Môj pohár trpezlivosti preteká, pravdepodobne zoberiem číslo a idem k O2.
Naposledy upravil neva19 : 12.10.09 at 12:16
Usporiadat
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
neverim vlastnym ociam pracovnikov orange-u zaujma preco jdenemu zakaznikovi nieco nefunguje... mozno len ja som sa stretol z ich strany s neochotou...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

mpca
Vieš čo sa vraví: Výnimka potvrdzuje pravidlo!
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
mpca - ako som napísal - neskutočne ochotní. Vždy sa venujú zákazníkovi a riešia aj takéto problémy. Mne dokonca pomohli nastaviť pripojenie na net cez HTC - čko, ktoré sa ani u Orange nepredáva. Našli niekde nastavenie a spravili sme to ... Minimálne títo na tej telefónnej linke. Inde neviem :-)
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Mno tak tým pánom patrí všetká česť
0 0
neva19 neva19

neva19 je offline (nepripojený) neva19

V meste "K" je anténa s novým softvérom. Nevedia prečo, ale tento softvér a môj mobil nekomunikuje spolu. Obrátili sa na dodávatela softvéru a čakajú na ich vyjadrenie.

AVŚAK NAPRIEK TOMU, SOFTVÉR INŚTALUJú ĎALEJ, PRETOžE OD DNEŠNÉHO DňA MI UŽ NEFUNGUJE TELEFON ANI DOMA. JE MI Z TOHO SMUTNE
Naposledy upravil neva19 : 11.10.09 at 19:37
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

neva19
Mala by si zájsť k oranžovým a žiadať, aby ti spojazdnili zaplatenú službu, nakoľko toto by sa dalo považovať ako obohacovanie zo strany oranžových. To, že ti oznámili, že tvoj telefón a ich softvér nespolupracujú ťa nemusí zaujímať, ty si si zaplatila službu ako tovar a oni ti ho nedodávajú. Majú dve možnosti:
1) urýchlene a na ich náklady (nakoľko nie ty, ale oni menia podmienky vysielania a príjmu signálu) aktualizovať softvér v tvojom MT;
2) bezplatne vymeniť MT a prevádzky schopný.

BTW: čo by asi na to povedala SOI, keby si podala oficiálnu sťažnosť na oranžových a SOI by zistila, že berú peniaze, ale nedodávajú službu?
0 0
neva19 neva19

neva19 je offline (nepripojený) neva19

misoft Pozri príspevok
neva19
Mala by si zájsť k oranžovým a žiadať, aby ti spojazdnili zaplatenú službu, nakoľko toto by sa dalo považovať ako obohacovanie zo strany oranžových. To, že ti oznámili, že tvoj telefón a ich softvér nespolupracujú ťa nemusí zaujímať, ty si si zaplatila službu ako tovar a oni ti ho nedodávajú. Majú dve možnosti:
1) urýchlene a na ich náklady (nakoľko nie ty, ale oni menia podmienky vysielania a príjmu signálu) aktualizovať softvér v tvojom MT;
2) bezplatne vymeniť MT a prevádzky schopný.

BTW: čo by asi na to povedala SOI, keby si podala oficiálnu sťažnosť na oranžových a SOI by zistila, že berú peniaze, ale nedodávajú službu?
Nepriamo mi odporučili vymeniť telefón, nakoľko mi prešla viazanosť, môžem si vybrať nový a uzatvoriť zmluvu na ďaľšie 2 roky. Keď mám pravdu povedať, vyhovuje mi progam ktorý mám teraz viac ako tie nové čo ponúkajú a s mobilom som bola nadmieru spokojná až doteraz.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

mpca Pozri príspevok
neverim vlastnym ociam pracovnikov orange-u zaujma preco jdenemu zakaznikovi nieco nefunguje... mozno len ja som sa stretol z ich strany s neochotou...
Mne sa tiež stalo, že po presťahovaní sme nemali dobrý signál.Napísala som mail na orange, žiadala nápravu.
Na moje počudovanie sa ozvali a pýtali presnú adresu ( ešte som ju ani nestihla prehlásiť) , aby vraj mohli prešetriť presne našu adresu, nakoľko vraj naša obec podľa nich má dobré pokrytie...
Za pár dní bol problém vyriešený, ešte si aj overili, či je všetko v poriadku.
0 0
neva19 neva19

neva19 je offline (nepripojený) neva19

Dnes som telefonicky kontaktovala Orange, nech tam dopíšu do mojej reklamácie, že už neviem volať ani doma, tak mi bolo povedané, že sa rieši tento problém, avšak nevedia koľko to bude trvať, zatial je to asi na bode mrazu. Akurát som sa dozvedela, že sa im už ohlásili ľudia z oblasti Galanty, Šale a Nových Zámkov. A vrelo mi odporúčajú zaobstarať si nový telefón.
Ešte pridám rozlúštenie - mesto "K" = Komárno, mesto "H" = Hurbanovo
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

neva19
Ak ti "vrelo" odporúčajú nový telefón, tak sa u nich informuj, aký typ, značka by bol vhodný pre príjem signálu v K oblasti (aj s ohľadom na softvér, ktorý dávali na vysielač) a zožeň si ho. Nikde nie je napísané, že ho musíš kupovať len od nich.
0 0
neva19 neva19

neva19 je offline (nepripojený) neva19

Je po probléme, Orange ma informoval, že problém je odstránený. Nezabudli dodať, že problém zavinil ich dodávateľ.
Teším sa, že môžem používať svoj oblúbený telefón ďalej.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať