Zavrieť

Porady

nadčas vo sviatok pohroma

Pracoval som vo sviatok 7 hodín.Moja práca činí 108 hodín priamej práce s detmi v septembri,vo výchove,to jest 20 pracovných dní.Keďže som ale pracoval sviatok,tak mi prirátali 5,4 povinnej priamej práce za deň a urobili mi 21 pracovných dní/.Takže som musel odpracovať 113,2 hodiny.Z 7 hodín mi teda odrátali 5,4/robil som zadarmo/ a ostatok 1,6 hodiny som mal nadčas.Pedagogický zamestnanci sú platený tarifou,nie hodinami,keď odpracujem povinnej práce s detmi 108 alebo 130 hodín dostanem tie isté peniaze.Majú na to právo?Ten kto vo sviatok nepracoval mal úväzok 108 hodín.Prosím poradte!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vivaldka je offline (nepripojený) vivaldka

    som učiteľka zuš vivaldka
    Ahoj to čo si robil, nie je nadčas.Nadčasové hodiny máš vyznačené v rozvrhu hodín. Keď si dakde cestoval s deťmi a nemal si cestovný príkaz tie sviatkové hodiny ti nikto nepreplatí. Len ak máš dobrého šéfa môže ti za ten deň dať náhradné voľno.Ale všetko závisí od toho ako si sa dohodol so zamestnávateľom.
    Božiaľ je to tak.
    Aj my musíme pracovať aj v nedeľu ak treba s deťmi vystupovať za to bohužiaľ neplatia.Ak mám, cestovný príkaz hradia mi stravu a cestu ak nemám nič tak prinajlepšom nám dajú za ten deň náhradné voľno.

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    jansambo Pozri príspevok
    Pracoval som vo sviatok 7 hodín.Moja práca činí 108 hodín priamej práce s detmi v septembri,vo výchove,to jest 20 pracovných dní.Keďže som ale pracoval sviatok,tak mi prirátali 5,4 povinnej priamej práce za deň a urobili mi 21 pracovných dní/.Takže som musel odpracovať 113,2 hodiny.Z 7 hodín mi teda odrátali 5,4/robil som zadarmo/ a ostatok 1,6 hodiny som mal nadčas.Pedagogický zamestnanci sú platený tarifou,nie hodinami,keď odpracujem povinnej práce s detmi 108 alebo 130 hodín dostanem tie isté peniaze.Majú na to právo?Ten kto vo sviatok nepracoval mal úväzok 108 hodín.Prosím poradte!

    V septembri obidva sviatky pripadali na pracovný deň. Mal si sa zapísať do dochádzky, že si bol v práci. Patrí ti 100 % náhrada mzdy ( § 18 ods. 1 zákona č. 553/2003/, ak si sa dohodol na náhradnom voľne /§ 18 ods. 2 zákona č. 553/2003/ za prácu vo sviatok, patrí ti za hodinu práce vo sviatok hodina náhradného voľna. Nerozumiem tvojim prepočtom..... Normálne si v práci tiež len 7 hodín ? Kde pracuješ ? Základná škola, CVČ ?
    Naposledy upravil judita1971 : 06.10.09 at 13:35

    emili21 je offline (nepripojený) emili21

    emili21
    dobrý deň, toto tu bude asi od veci, ale chcem sa utvrdiť,že riaditeľ školy nemôže mať nadčas ale zástupca riaditeľa môže mať preplácaný nadčas, však. Ďakujem

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    emili21 Pozri príspevok
    dobrý deň, toto tu bude asi od veci, ale chcem sa utvrdiť,že riaditeľ školy nemôže mať nadčas ale zástupca riaditeľa môže mať preplácaný nadčas, však. Ďakujem
    hoci si mimo témy a táto otázka tu na porade už bola zodpovedaná - odpoviem ti. Vedúci zamestnanec, ktorý je štatutárnym orgánom /riaditeľ školy s právnou subjektivitou / má funkčný plat určený s prihliadnutím na prácu nadčas / § 19 ods. 3 zákona č. 553/2003 z.z./ Riaditeľ školy bez právnej subjektivity nie je štatutárnym orgánom jemu sa práca nadčas prepláca. Zástupca riaditeľa nie je štatutárny orgán - prepláca sa mu práca nadčas.

    PS: Nabudúce skús odpovede na svoje otázky hľadať najprv v už v príspevkoch na PORADE. Najprv hľadám, potom sa pýtam.

    Išla som hľadať, komu som to minule odpovedala v téme nadpočetné hodiny - trikrát hádaj komu emili 21 ? bolo to dňa 2.10.2009 - v porade učitelia - téma nadpočetné hodiny.
    Naposledy upravil judita1971 : 06.10.09 at 14:37

    jansambo je offline (nepripojený) jansambo

    jansambo
    Pracujem v špeciálnej škole s nepretržitou prevádzkou.Úväzok ako vychovávatel mám 27 hodín za týždeň, z toho nám vyrátali 5,4 hodiny na deň,lebo aj pracovná doba je nepravidelná.Nedohodol som sa na náhradnom volne.tých 7 hodín za sviatok som dostal ako príplatok,ale hodiny mi skrátili na 1,6 7-5,4.Akoby ten deň bol pracovný,kto s detmi nebol mal povinnosť odpracovať len 108 hodín priamej práce s detmi a ja 113,4.

    nadčas vo sviatok pohroma

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.