Zavrieť

Porady

Vysťahovanie

Ahoj, poraďáci, chcem Vás moc požiadať o radu ohľadom vysťahovania. Mám byt v prenájme na dobu určitú jeden rok od 01.09.2009. Pri podpise zmluvy som zaplatil jeden nájom + polovicu kaucie, s tým, že druhú zaplatím spolu s nájmom v mesiaci september za mesiac október. Po mesačnom bývaní sme sa rozhodli, že nám to tu vôbec nebyhovuje pre okolie a pod, tak sme sa s priateľkou dohodli, že sa presťahujeme inam, ale oni ešte o tom nevedeli. Do konca septembra sme mali uhradiť nájom za október + druhú polovicu kaucie. Nakoľko som bol na školení tento termín som prešvihol. V piatok 02.10 ma niekoľkokrát kontaktovali, ale keďže som bol pracovne mimo, nedalo sa odpovedať. Oni sa medzitým snažili dostať k nám do bytu, priateľka bola doma a ležala s teplotou, takže neotvorila. Majitelia zrejme počuli TV a tak sa snažili dostať do bytu ako nepríčetný s hrozbou zavolania kľúčovej služby, taktiež sa snažili odomknúť byt, lenže kľuč v zámku ich zastavil. Nakoniec sme sa spojili telefonicky a priateľka im nakoniec otvorila, s tým že si apoň vyzdvihnú poštu a s tým, že v pondelok 05.10 budú mať peniaze na účte. Po príchode domov sme sa dohodli, že takéto správanie je čudesné, a nakoniec neuhradíme ani to, čo sme mali, pretože majú ešte polovičnú zábezpeku, ktora by mohla pokryť polovicu nájmu, s tým, že do jedného týždňa vypraceme byt. Dnes som dostal sms od majiteľkinho muža, že do zajtra 17:00 máme vypratať byt a keď nie, vysťahuje to na ulicu. Prosím poradte čo robiť, to nás može len tak zo dňa na deň vysťahovať? Máme zavolať políciu, alebo čo treba urobiť? V zmluve je napísane, že pri neuhradení nájmu v dohodnutom termíne je výpoveď zmluvy s okamžitou platnosťou zo strany prenajímateľa. Prosím poradte. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    maverick27 Pozri príspevok
    V zmluve je napísane, že pri neuhradení nájmu v dohodnutom termíne je výpoveď zmluvy s okamžitou platnosťou zo strany prenajímateľa. Prosím poradte. Ďakujem
    Zo zmluvy vyplýva, že Vás môžu vyhodiť okamžite, ak ste nezaplatili nájom. Ty sa im čuduješ, keď si ani nezaplatil načas a ani priateľka neotvorila dvere, keď tam boli?

    kajasla je offline (nepripojený) kajasla

    kajasla
    Neviem co tu chces radit , ved byvate v byte kde nemate zaplateny najom ! Zachovali ste sa voci prenajimatelovi neseriozne. Ak ste chceli s prenajmu odist ,tak ste mu to mali v nejakom casovom predstihu oznamit, aby sa aj on vedel zariadit a zohnal si novych najomnikov. Kaucia sluzi na pokrytie pripadnych poskodeny v byte a nie ako najomne.

    maverick27 je offline (nepripojený) maverick27

    maverick27
    A on sa nezachoval neseriozne, ked sa bez ohlasenia chcel dostat do bytu?? Kde mam svoje veci a majetok? A ten majitel nevedel ze sa chceme prestahovat, sice pravnik nie som, ale ako som si cital zakony, tak podla mna okamzite zrusenie najmu znamena pisomna vypoved najomnej zmluvy, v nasom pripade je to dva mesiace, nie ze v nedelu napise v pondelok si pridem prevziat byt.

    kajasla je offline (nepripojený) kajasla

    kajasla
    Nie nezachoval sa neseriozne. Ved ste mu nebrali telefony! Akoze sory, kazdy by si branil svoj majetok. Zmluvu si porusil ako prvy a to tym ,ze si nezaplatil najom.

    maverick27 je offline (nepripojený) maverick27

    maverick27
    Akoze clovek ked je pracovne mimo, kde mu neumoznuje vybavenie akehokolvek telefonatu sa moze len tak nasilne dostat do bytu? Vsak mozem na neho podat zalobu ze tam nieco ukradol. Kedyze neplatim najom 2, alebo 3 mesiace O.K. To je neseriozne, ale 2 dni pre pracovne vytazenie nie je nic neskutocne a katastrofalne. Sorry, ale uz to dalej neries.

    kajasla je offline (nepripojený) kajasla

    kajasla
    Nechapem a preto radsej ani dalej neriesim. Je dobre si nechat zaplatit najom mesiac dopredu. Ak nezaplatis tak dovi.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Vieš, keby si tam býval rok a vždy by si platil načas, určite by Ti to prepáčili, ale takto hneď po mesiaci si nedodržal dohodu, samozrejme, že sa boja mať takého nájomníka. keď si vedel, že tu nebudeš, mal si zaplatiť o tie 2-3 dni skôr. Ale nie je našou úlohou Ťa teraz poučovať a mudrovať. Stále si myslím, že pokiaľ nemáš v zmluve uvedenú výpovednú lehotu, ale "okamžite", tak máš smolu a mal by si sa vysťahovať.

    maverick27 je offline (nepripojený) maverick27

    maverick27
    A vypovednu lehotu napr. neustanovuje zákon? 3 mesiace, nie vsak menej? A nemusi byt pisomna? To proste logicky nejde, aby sa niekto vystahoval na niekolko hodin. Ma polovicu zabezpeky, ktoru som nechcel spät, chcel som tyzden na prestahovanie. Neurobil som nic katastrofalne, za co by mal takto reagovat. Neviem.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    maverick27 Pozri príspevok
    Ahoj, poraďáci, chcem Vás moc požiadať o radu ohľadom vysťahovania. Mám byt v prenájme na dobu určitú jeden rok od 01.09.2009. Pri podpise zmluvy som zaplatil jeden nájom + polovicu kaucie, s tým, že druhú zaplatím spolu s nájmom v mesiaci september za mesiac október. Po mesačnom bývaní sme sa rozhodli, že nám to tu vôbec nebyhovuje pre okolie a pod, tak sme sa s priateľkou dohodli, že sa presťahujeme inam, ale oni ešte o tom nevedeli. Do konca septembra sme mali uhradiť nájom za október + druhú polovicu kaucie. Nakoľko som bol na školení tento termín som prešvihol. V piatok 02.10 ma niekoľkokrát kontaktovali, ale keďže som bol pracovne mimo, nedalo sa odpovedať. Oni sa medzitým snažili dostať k nám do bytu, priateľka bola doma a. Majitelia zrejme počuli TV a tak sa snažili dostať do bytu ako nepríčetný s hrozbou zavolania kľúčovej služby, taktiež sa snažili odomknúť byt, lenže kľuč v zámku ich zastavil. Nakoniec sme sa spojili telefonicky a priateľka im nakoniec otvorila, s tým že si apoň vyzdvihnú poštu a s tým, že v pondelok 05.10 budú mať peniaze na účte. pretože majú ešte polovičnú zábezpeku, ktora by mohla pokryť polovicu nájmu, s tým, že do jedného týždňa vypraceme byt. Dnes som dostal sms od majiteľkinho muža, že do zajtra 17:00 máme vypratať byt a keď nie, vysťahuje to na ulicu. Prosím poradte čo robiť, to nás može len tak zo dňa na deň vysťahovať? Máme zavolať políciu, alebo čo treba urobiť? V zmluve je napísane, že pri neuhradení nájmu v dohodnutom termíne je výpoveď zmluvy s okamžitou platnosťou zo strany prenajímateľa. Prosím poradte. Ďakujem
    Zmluvu si podpisoval pri plnom vedomí, vedel si čo ťa čaká, keď neuhradíš.
    Porušil si zmluvu a teraz sa domáhaš logiky a pomoci polície?
    Myslím, že na výber nemáš...Majiteľ má od Teba podpísanú zmluvu, kde súhlasíš s jeho podmienkami.

    Prepáč, ale po prečítaní tohto príspevku mám pocit, že tá neseriózna strana si Ty, nie majiteľ. (skús si predstaviť opačnú situáciu...)
    -vyhováraš sa na školenie-existuje "x" spôsobov, ako sa to dalo vyriešiť, keby si chcel
    - priateľka "s horúčkou" mohla kľudne otvoriť dvere a vysvetliť situáciu v kľude
    Je to ich majetok, možno sa báli, že sa niečo stalo ked nik neotváral a počuli TV, alebo si mysleli, že sa náročky zatajujete ( náhodou v dobe platenia)
    Zábezpeka neslúži na vyplatenie nájomného...

    Všetko je o komunikácii. Skús sa s nimi dohodnúť na nejakých podmienkach, asi Ti ten týždeň počkajú, ak ich rozumne a seriózne presvedčíš.
    Naposledy upravil arizona : 04.10.09 at 18:55 Dôvod: preklep

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.