Zavrieť

Porady

Ako vymáhať nezaplatené nájomné za byt

Dobrý deň!
Potrebujem poradiť ako ďalej z bývalou nájomkyňou môjho bytu. Nájomnú zmluvu sme mali podpísanú na 1 rok, zo začiatku s ňou nebol žiadny problém, až keď pani stratila zamestnanie. Dúfala som, že si nájde prácu a bude môcť platiť nájomné, no takto sa nestalo - byt používala, ale neplatila. Dohodli sme sa teda, že byt opustí a napísala čestné prehlásenie, že dlžné peniaze (nájomné od júna + výmena okna, čo rozbila...cca 650 €) mi zaplatí najneskôr 30. 9. 2009. Lenže doteraz nezaplatila, samozrejme telefón neberie...
Tu na porade som čítala, že je možnosť vystavenie platobného príkazu. Mohol by mi to prosím niekto vysvetliť čo to vlastne je, a kde sa to dá vybaviť? Oplatí sa mi s tým zaoberať sa? Alebo mám ísť na políciu podať oznámenie? Porušila našu zmluvu - mám na to právo? Čo by bolo najrýchlejšie, a samozrejme najlacnejšie? Za odpovede vopred Ďakujem!
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  camozzi je offline (nepripojený) camozzi

  camozzi
  Nekomunikuj s nou telefonicky. Vsetko ries pisomne a doporucene. Plati totiz, ze co je psano, to je dano. Napis jej upomienky, ale nedavaj, ze aby ti platbu uhradila do xy dni, ale daj pevny datum (datum odoslania upomienky+cca 17 dni). Lepsie sa to potom vymaha. Pockaj, potom posli este jednu a obrat sa na pravnikov. Policia ti s tym velmi nepomoze. Ludia sa zvyknu spamat po prvej vyzve, ktoru napise pravnik.

  Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

  Mária27
  Pevný dátum splatenia dlhu už máš - 30. 9. 2009. Vyzvi ju písomne s doručenkou na uhradenie dlhu. Od tejto výzvy máš tri roky na to, aby si si dlh vymáhala súdom. Polícia ti nepomôže, nejde o trestné právo, je to občianske právo.
  S platobným rozkazom by ti mohol pomôcť právnik, náklady na neho si započítaš pri vymáhaní dlhu, lebo tento spor určite vyhráš.

  Ako vymáhať nezaplatené nájomné za byt

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.