Zavrieť

Porady

citrus trifoliata

caute prosim vas neviete kde by sa to dalo zakupit? a ci su jeho plody jedle? neviem to najst na nete
dakujem
Usporiadat
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Plody sú nejedlékúp si hodne než sa ich naučíš pestovaťtu si kúpiš http://dom.bazos.sk/inzerat/2321730/...y-citronov.php
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
jack32 jack32

jack32 je offline (nepripojený) jack32

botany.cz/cs/poncirus-trifoliata/ tu som nasiel a pisu ze to je jedle
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
U nás na juhu sa mu dobre darí, zdá sa, že je to globálne nenáročná vec. Napíš prípadne kde ho chceš pestovať. Plody sú totálne nabité semenami, je tam minimum miesta pre šťavu a dužinu, jesť sa to dá, nieje jedovatý, ale je to namáhavé a citrónová šťava sa dá získať oveľa jednoduchšie.
Naposledy upravil aviator : 05.10.09 at 18:28
0 0
jack32 jack32

jack32 je offline (nepripojený) jack32

v bratislave balkon-dvor-byt pekne vonaju plody tak by som to chcel pestovat len nikde to neviem najst uz mam dlchsie obycko citronovnik a pomarancovnik
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Vyžaduje studené /mierne pod nulou/ zimovanie, nie v byte. Ja si ho množím zo semena, prípadne to vyskúšaj. Je to zložitejšie, ale zaujímavejšie, než kupovať.
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Kúpiš aj v zahradníctve kruh ale ver mi je to jedlé ale nedá sa to jesť
0 0
jack32 jack32

jack32 je offline (nepripojený) jack32

jasne a mozes mi poradit ako? teraz mam plody zlte tak mi porad a ako co treba spravit aby sa to podarilo mam len 2Plody
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Už je to dlhšie, čo som ich sial. Tuším treba semená vybrať, skladovať niekde v miernom chlade /klasika je papierové vrecko v pivnici/ a na jar vysievať. Z dvoch plodov by si mal mať minimálne 100 semien.
0 0
jack32 jack32

jack32 je offline (nepripojený) jack32

dakujem
0 0
airbusy airbusy

airbusy je offline (nepripojený) airbusy

jack32

semená z plodov vybrať, dobre premyť od dužiny (dôležité), aby ti zostali iba čisté semená. tie potom treba prestratifikovať niekoľko mesiacov v chlade, predtým ako ich budeš na jar vysievať. ja som ich dal do igelitového vrecka na navlhčenú vatu (aby nepreschli) a uložil do chladničky. semená musia mať aj dostatok vzduchu (vrecko neuzliť) a treba ich pravidelne kontrolovať, či nemajú navrchu pleseň. keby že áno, treba ich znova premyť a očistiť od povlakov. takto ich môžeš prechovať až do obdobia výsevu.

inak semená v plodoch môžeš nechať čo najdlhšie, takmer až pokým nezhnednú úplne. minulý rok som skúšal vybrať semená aj zo spadnutých, úplne premrznutých plodov niekedy v januári a tie mali tiež vysokú klíčivosť.
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Moja obľúbená kniha na túto tému - Walter: Rozmnožování okrasných stromú a keřú vraví : vysiať ihneď, zimovať vysiate v chlade, na jar vyklíčia. Prípadne vyskúšaj viac postupov a na jar napíš výsledok.
Držím palce.
0 0
jack32 jack32

jack32 je offline (nepripojený) jack32

este raz dakujem vyskusam to dufam ze sa mi to podari
mozno si aj kupim tu knihu ak ju niekde najdem
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Tak si myslím,že si ju asi nekúpiš lebo je beznádejne už dlho vypredaná,mám ju niekde prefotenú na dvd
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Občas ju dá niekto do antiku.
0 0
slnečná kvetina slnečná kvetina
Nemá niekto skúsenosti s pestovaním krížencov poncirus trifoliata x citrus vo voľnej pôde? Píše sa, že by mali vydržať do - 15 stupňov, najmä citrandaríny, resp. v prípade citranží hybridy F2. Láka ma to vyskúšať, samozrejme s použitím zimnej ochrany vo voľnej pôde. Ak by s týmto mal niekto skúsenosť, prosím napíšte ako to dopadlo. Miesto výsadby by bolo Boleráz pri Trnave.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Nuž v Bolerázi by sa to dalo skúsiť. Len teda s drobnými zmenami. Iba prikrytie asi nebude stačiť, čo viem, tak každému v posledných 2 zimách vymrzli.
Keby si vykopal veľkú jamu, takú že sa do nej dá aj vojsť. Npríklad 2 m a na spodok dal úrodnejšiu pôdu a prikryl to celé starými oknami, či foliou aspoň, tak len počas najväčších zím by si na to hodil ešte starý koberec, ono ak je okolo nuly tak to vydrží nejakú dobu aj bez svetla, zas pri odmeku odokriješ a tak si to viem predstaviť, že nezamrzne...
Alebo blízko nezateplenej steny a ešte prikrývať na zimu a izolovať.
Sudy s vodou aby vykryli výkyvy teplôt lepšie...
Ale stačí aby si niečo z toho zanedbal a odíde úplne...
Treba sa tiež pripraviť na to, že chuťovo to nebude až taká úplná lahôdka, ale my otrlí zjeme aj tak, prečo nie! Vyskúšaj!
0 0
slnečná kvetina slnečná kvetina
Wabi tak to by bolo elegantnejšie a asi aj menej pracné riešenie nevykurovaný skleník. Mám odskúšanú starú kamennú sýpku s hrúbkou stien 1 m, kde takéto rastliny dokážu prezimovať takmer v úplnej tme. Vadí mi však to prenášanie, preto som chcela vedieť, či by sa to teoreticky pri zazimovaní nedalo vyskúšať vo voľnej pôde. Po tvojich skúsenostiach to však asi riskovať nebudem.
0 0
Milas265 Milas265

Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

http://www.kvetyazahrada.sk/forum-pre-citrusy.html

Tu píšu....
Jediná odroda odolná voči zime je Poncirus trifoliata Flying Dragon, ktorá vydrží mrazy - 25°C. Všetky ostatné odolné odrody vznikli krížením Poncirus trifoliata. Plody týchto rastlín sú však nepoužiteľné.

Nuž kúpil som si predminulý rok,vysadil na jar von,na jeseň som okolo dal ochranu z palachu,do toho nasypal lístie,celé zakryl vrecom a vymrzol pri -18
Potom v lete vyhnal z podpnika a narástol 40 cm výhonok semenáča,ten je teraz zakrytý,tak uvidím...udávaných -25 je asi -12,5 na dolnom konci dediny a -12,5 na hornom konci dediny...asi tak...
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Vypestoval som si sadeničky zo semienok plodu na záhrade a rozsadil v 2. roku.
Teraz ich máme na ulici v Bratislave ako živý plot. Nikto sa neodváži cez neho prejsť, alebo nebodaj vytrhnúť zo zeme, ako keď som tam mal okrasné kríčky.
Bez problémov prežil 2 posledné zimy a zdá sa, že aj po tejto sa preberie.
1 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Tu sú naše pouličné trifoliaty:



2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať