Zavrieť

Porady

citrus trifoliata

caute prosim vas neviete kde by sa to dalo zakupit? a ci su jeho plody jedle? neviem to najst na nete
dakujem
Usporiadat
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Na jar som musel poriadne zostrihnuť naše uličné citronovniky, hoci kvitli. A už sú na nich aj plody.

5 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Tu sú naše pouličné trifoliaty:



2 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Vypestoval som si sadeničky zo semienok plodu na záhrade a rozsadil v 2. roku.
Teraz ich máme na ulici v Bratislave ako živý plot. Nikto sa neodváži cez neho prejsť, alebo nebodaj vytrhnúť zo zeme, ako keď som tam mal okrasné kríčky.
Bez problémov prežil 2 posledné zimy a zdá sa, že aj po tejto sa preberie.
1 0
slnečná kvetina slnečná kvetina
Poncirus trifoliatu mam voľne zasadenú, v našich podmienkach skutočne vydrží voľne bez ochrany. Flying dragon je ozdobná varieta poncirusu, je značne zakrpatená s konárikmi rôzne pokrútenými, podľa mojich skúseností je chúlostivejšia ako klasický poncirus, konce tenších konárikov mi zvyknú vymŕzať. Mala som však na mysli praktické skúsenosti s mrazuodolnosťou krížencov poncirusu s klasickými citrusmi, napr. hybrid USA 119 citrumelo (grep x poncirus) x pomaranč
Citrumelo x pomaranč USA 119.jpg  
1 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

našťastie je zima za nami a citronovníky sa majú k svetu a začali už kvitnúť.



Aj sadeničky sú už vonku a čakajú na presadenie do voľnej pôdy
1 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Sezóna 2013 je za nami a už som aj pozbieral tohoročnú úrodu citronov na ulici.


Vyrástli aj sadeničky, čo som zasadil v novembri 2012 kôstky z vlaňajšej úrody. Majú cca 15-20 cm.
1 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

neklamným znakom prichádzajúcej jesene je aj dozrievanie citrónov u nás na ulici na kríkoch
IMG_2511.JPG  
IMG_2507.JPG  
IMG_2509.JPG  
IMG_2512.JPG  
1/1
1 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

už rozkvitli citronovníky
IMG_4109.JPG  
IMG_4107.JPG  
IMG_4106.JPG  
IMG_4108.JPG  
1/1
1 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Kvietky už odkvitli a objavili sa už prvé maličké citroniky veľkosti hrášku
IMG_4252.JPG  
IMG_4256.JPG  
IMG_4255.JPG  
1/1
1 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Včera večer som našiel na citronovníku na ulici pred domom /okrem dozrievajúcich plodov/ aj niečo zvláštne- biele kvety. Príroda je nejaka pomýlená. Veď kvitol na jar a z tých kvetov sú už plody a k nim znova nasadil viacero kvetov.
IMG_5013.JPG  
IMG_5015.JPG  
IMG_5028.JPG  
IMG_5025.JPG  
IMG_5026.JPG  

IMG_5027.JPG  
1/1
1 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Plody sú nejedlékúp si hodne než sa ich naučíš pestovaťtu si kúpiš http://dom.bazos.sk/inzerat/2321730/...y-citronov.php
0 0
jack32 jack32

jack32 je offline (nepripojený) jack32

botany.cz/cs/poncirus-trifoliata/ tu som nasiel a pisu ze to je jedle
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
U nás na juhu sa mu dobre darí, zdá sa, že je to globálne nenáročná vec. Napíš prípadne kde ho chceš pestovať. Plody sú totálne nabité semenami, je tam minimum miesta pre šťavu a dužinu, jesť sa to dá, nieje jedovatý, ale je to namáhavé a citrónová šťava sa dá získať oveľa jednoduchšie.
Naposledy upravil aviator : 05.10.09 at 18:28
0 0
jack32 jack32

jack32 je offline (nepripojený) jack32

v bratislave balkon-dvor-byt pekne vonaju plody tak by som to chcel pestovat len nikde to neviem najst uz mam dlchsie obycko citronovnik a pomarancovnik
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Vyžaduje studené /mierne pod nulou/ zimovanie, nie v byte. Ja si ho množím zo semena, prípadne to vyskúšaj. Je to zložitejšie, ale zaujímavejšie, než kupovať.
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Kúpiš aj v zahradníctve kruh ale ver mi je to jedlé ale nedá sa to jesť
0 0
jack32 jack32

jack32 je offline (nepripojený) jack32

jasne a mozes mi poradit ako? teraz mam plody zlte tak mi porad a ako co treba spravit aby sa to podarilo mam len 2Plody
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Už je to dlhšie, čo som ich sial. Tuším treba semená vybrať, skladovať niekde v miernom chlade /klasika je papierové vrecko v pivnici/ a na jar vysievať. Z dvoch plodov by si mal mať minimálne 100 semien.
0 0
jack32 jack32

jack32 je offline (nepripojený) jack32

dakujem
0 0
airbusy airbusy

airbusy je offline (nepripojený) airbusy

jack32

semená z plodov vybrať, dobre premyť od dužiny (dôležité), aby ti zostali iba čisté semená. tie potom treba prestratifikovať niekoľko mesiacov v chlade, predtým ako ich budeš na jar vysievať. ja som ich dal do igelitového vrecka na navlhčenú vatu (aby nepreschli) a uložil do chladničky. semená musia mať aj dostatok vzduchu (vrecko neuzliť) a treba ich pravidelne kontrolovať, či nemajú navrchu pleseň. keby že áno, treba ich znova premyť a očistiť od povlakov. takto ich môžeš prechovať až do obdobia výsevu.

inak semená v plodoch môžeš nechať čo najdlhšie, takmer až pokým nezhnednú úplne. minulý rok som skúšal vybrať semená aj zo spadnutých, úplne premrznutých plodov niekedy v januári a tie mali tiež vysokú klíčivosť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať