Zavrieť

Porady

OZ-potrebujeme zivnost?

Ahojte poraďáci...mám malé občianske združenie,ktorého hlavným cieľom je vybudovanie neziskového detského tábora.Chcel by som poradiť či potrebujem zriadiť živnosť ak chcem poriadať cca.1-2krát do týždňa predaj použitého oblečenia a iných vecí, ktoré nám boli darované(občianskemu združeniu)aby sme sa mohli samofinancovať.Nepoberáme žiadne granty ani dotácie ani nič iné.Neviem na koho sa mám obrátiť,mám ešte pár ďaľších otázok,ale tie závisia od toho či treba tú živnosť alebo nie.Ďakujem...
Naposledy upravil rickie : 23.08.05 at 12:21 Dôvod: potrebujem pomoct
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    živnosť je definovana v zivnostenskom zakone....no nazory na to ci je treba zivnost alebo nie ak ide o neziskovku su rozny jedni tvrdia ze ano ini zase nie pretoze neziskova organizacia nesplna zakladnu definiciu podnikania a to ze je zalozena za ucelom dosiahnutia zisku...no ja sa priklanam k nazoru ze pokial ide o aktivity jasne preukazujuce ucel zisku je treba zivnost....pretoze si myslim ze sa so zivnostenskym uradom nedohadate a zbytocne sa s nimi vlacit po sudoch kto ma pravdu alebo nie je zbytocne pretoze naklady na z ivnost nie su az tak velke....v podstate ale ak je to vasa hlavna cinnost tak zivnost nepotrebujete aj ked vam vytvara financne prostriedky takato cinnost je dokonca oslobodena od dane v plnej vyske zakona o dani z prijmov...to znamena ja by som zalozil zivnost len na aktivity ktore sa vymikaju neziskovemu charakteru alebo nie su hlavnou naplnou neziskovky na zaklade stanov.

    zuzla3 je offline (nepripojený) zuzla3

    zuzla3
    tiež účtujem jedno občianské združenie.....no a mi organizuje kde tu nejaký pretek z ktorého sme niekedy málo ale predsa v pluse, čiže dosiahneme zisk.....no ale keďže máme v stanovaách zakotvenú túto napľň, čiže túto činnosť organizovať podujatia a preteky, tak nepotrebujeme živnosť a nevytvárame tak žiadnu podnikateľskú činnosť a všetko je oslobodené...teda príde mi to také zvláštne ale pýtala som sa viacerých.....ide fakt o to čo máte v stanovách združenia, akú náplň činnosti.....

    ale tiež to mám len od druhých. neviem to úplne presne a tiež pracujem na tom aby som sa dostala k finálnej verizii pravdy čo s tým

    rickie je offline (nepripojený) rickie

    rickie
    Nie som si istý či rozumiem(laik)a tak napíšem akú náplň činnosti máme:
    1. Cieľom "Združenia" je vytvorenie priestoru na trávenie voľného času detí a mládeže, vybudovanie klubových priestorov, detského ihriska, založenie biozáhradky, chov kôz, organizovanie krúžkov, tvorivých dielní, výletov do okolitej prírody, denných táborov.
    2. Na lokálnej úrovni bude prioritným cieľom "Združenia" spolupracovať so školami, detskými domovmi a inými podobnými inštitúciami.

    OZ-potrebujeme zivnost?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.