Zavrieť

Porady

Intel media graphics accelerator

Ahojte,

planujem si kupit notebook (NB), chcel by byt daco medzi prenosnym, ale zaroven aj ako relativna nahrada stoloveho pc-cka. Narazam vsak, casto na graficku kartu (GK): Intel media graphics accelerator (Intel GMA).

Poznate ju? Prip. ste uz poculi daco o nej? Kedze sa obavam toho, ze mi neutiahne pracu s Adobe Photoshopom, strihanie videa, prip. i co budem programovat vecicky, ci pod. Mam pocit, ze ide iba o kvazi nahradu GK, navysse neviem, co je na tom pravdy, ale pocula som, ze ine grafiky, teda od inych spolocnosti su lepsie zvladnute...

Problem, ale nastava v tom, ze ked zacnem hladat NB okolo 2,0kg, skoro vzdy tam narazim na GK Intel GMA, tak neviem, ci sa take nieco oplati kupovat...alebo mam siahnut po rozmerovo vacsich NB v mojom pripade.

Predom dakujem za Vas nazor, ci radu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MySpace je offline (nepripojený) MySpace

    MySpace
    Dakujem za ten link, i odpovede...inak, ked tam spominali tu externu graficku kartu, da sa pripadne aj k NB dokupit?,aj ked zase to uz budu kompy na inej urovni, aspon myslim, mozno prilis rozmyslam do buducnosti...

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    k NB sa grafika dokupit neda (teda az na par vynimiek s XGP, ale tam je nerealna cena)

    na strih videa by mohla mat vplyv graficka len v pripade pouzitia softu ktory by robil prevod cez nu, ale v tomto nemam prehlad, tak vobec netusim ci taky soft vobec existuje

    Duchanito je offline (nepripojený) Duchanito

    Duchanito
    O aku Intel GMA ide? Tie novsie nie su na tom az tak zle (vzhladom na to ze ide o integrovanu kartu).

    Ale pre tvoje potreby co pises by som volil skor lepsi procesor a ramku.

    MySpace je offline (nepripojený) MySpace

    MySpace
    Duchanito Pozri príspevok
    O aku Intel GMA ide? Tie novsie nie su na tom az tak zle (vzhladom na to ze ide o integrovanu kartu).
    Ale pre tvoje potreby co pises by som volil skor lepsi procesor a ramku.
    Skor vseobecne, pretoze som pozerala, ze vela NB z kategorie lahkych ma namiesto ATI alebo Nvidia grafiky Intel GMA.

    Ale v pondelok ma zarazila veta jedneho predavajuceho, ktory mi vravel, ze bez ohladu na to aku grafiku budem mat sa mi bude prehrievat alebo aspon hucat. Potom uz ozaj zacinam vahat, ci sa mi oplati davat si do NB serioznu grafiku....neviem,bo sa toho potom i obavam....

    Inak, zatial sa mi pozdavali tieto modely NB:
    Notebook ACER Aspire Timeline
    - len sa mi tam zdaju atipicke tie klavesy a kto vie, ci to nebude vadit....
    + CPU-cko: Intel Core 2 Duo SU9400 s frekvenciou 1,4 GHz - tam sa obavam tej nizkej frekvencie, bo si myslim, ze NB by mal mat nad 2GHz. I ked ma ubezpecovali, ze je to taka kategoria a ze to by nemalo vadit, neviem, nemam az taky prehlad...ak dakto vie, budem rada, ked mi povie svoj nazor?

    alebo
    TOSHIBA Satellite A500-136
    - ta ma tiez dobru grafiku, ale zaraza ma to, ze bateria vraj vydrzi len 2 hodky, co je dost malo...

    ci
    MSI GX633X-051CZ
    - ten je bez OS, co je super, len CPU ma od AMD Athlon 64 X2 Dual-Core Mobile Processor QL-62 2,1 GHz
    + tiez som uz pocula o NB od MSI kritiku, ze sa zvykne kazit, tusim chladenie na nich....co pri grafike, nie je dobre...

    (Este zrovna pozeram aj ine modely, len mam pocit, ze asi mam priliz velke naroky na nas trh. A tak sa obavam, ze pri mojich kriteriach sa asi s NB daleko nepohnem, asi by som mala polavit, bo ziaden mi uplne nevyhovuje...bud ma na nic CPU alebo grafiku alebo baterku alebo vahu alebo mu skratka nieco z podstatnych veci chyba... )
    Naposledy upravil MySpace : 16.10.09 at 20:02

    MySpace je offline (nepripojený) MySpace

    MySpace
    ... ale teda Intel GMA sa dokaze vyrovnat, podla testu, niektorym konkurencnym grafikam v stredne narocnych situaciach, ak som dobre pochopila...
    T.j. nejake zakladne hry by s nou aj islo spustit, ci ako?

    Intel media graphics accelerator

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.