Zavrieť

Porady

Príspevok na podporu zamestnanosti

IvanaL

IvanaL je offline (nepripojený) IvanaL

IvanaL
Dobrý deň,
Dostali sme príspevok na podporu udržania zamestnanosti v zmysle § 50 d/ zákona 5/2004 od ÚP. Z Vašich príspevkov som sa dozvedela, že podľa stanoviska DRSR je príspevok súčasťou hrubej mzdy a zdaňuje sa .Rovnako je príspevok vyplatený v zmysle § 50 d/ aj VZ na ZP ?
Poraďte mi, prosím, či už existujú nejaké zovšeobecňujúce usmernenia DRSR resp. ministerstiev ?
Ešte prosím o radu, skúsených, ktorí o príspevku už účtujú a majú už o ňom vačší prehľad ,ako príspevok zaúčtovať v podvojnom účtovníctve.

Pekne ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Neviete niekto pomôcť? Zamestnancom z prevádzkových dôvodov bude vyplatené 60% mzdy. Podľa § 50d ods. 2 písm. b) ÚPRSaR poskytne príspevok na úhradu sumy preddavku na poistné z tejto náhrady mzdy. Zamestnávateľ tento príspevok vyplatí zamestnancovi mesačne pozadu spolu so mzdou. Treba zahrnúť tento príspevok do vymeriavacieho základu zamestnanca? Ďakujem

    Príspevok na podporu zamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.