Zavrieť

Porady

dedičstvo a osobný bankrot

Dobrý deň, poraďáci,
Spolu s bratom sme dedili byt po zosnulej matke, ktorá nezanechala závet. O možnosti odmietnutia dedičstva som v tej dobe nemal žiadne poznatky (aký je rozdiel medzi Odmietnutím dedičstva a Dohodou o dedičstve?). V Osvedčení o dedičstve je napísané, že na základe Dohody medzi dedičmi zdedil byt môj brat (1/1). Bolo to potvdené súdom a je urobený už aj zápis v KN. Trvalý pobyt v spomínanom byte mám ja. V minulosti som urobil jeden veľmi zlý obchod, na základe ktorého som sa dostal do dlhov voči DÚ, a podnikanie som zrušil. Jediné riešenie z mojich dlhov vidím vo vyhlásení konkurzu na mňa samého a následný bankrot (ak to súd dovolí). Veľmi sa toho všetkého bojím a hlavne by som nechcel, aby sa moje problémy nedotkli aj môjho brata a spomínanej nehnuteľnosti. Chcel by som sa opýtať, či nehrozí, že do konkurznej podstaty sa zahrnie aj časť tohto bytu, hoci ho nevlastním, iba v ňom bývam. Má niekto z Vás nejaké skúsenosti s osobným bankrotom?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    Dobrý deň, poraďáci,
    Spolu s bratom sme dedili byt po zosnulej matke, ktorá nezanechala závet. O možnosti odmietnutia dedičstva som v tej dobe nemal žiadne poznatky (aký je rozdiel medzi Odmietnutím dedičstva a Dohodou o dedičstve?). V Osvedčení o dedičstve je napísané, že na základe Dohody medzi dedičmi ty si podpisoval nejakú dohodu? Čo je v nej napísané?zdedil byt môj brat (1/1). Bolo to potvdené súdom a je urobený už aj zápis v KN. Trvalý pobyt v spomínanom byte mám ja. V minulosti som urobil jeden veľmi zlý obchod, na základe ktorého som sa dostal do dlhov voči DÚ, a podnikanie som zrušil. Jediné riešenie z mojich dlhov vidím vo vyhlásení konkurzu na mňa samého a následný bankrot (ak to súd dovolí). Veľmi sa toho všetkého bojím a hlavne by som nechcel, aby sa moje problémy nedotkli aj môjho brata a spomínanej nehnuteľnosti. Chcel by som sa opýtať, či nehrozí, že do konkurznej podstaty sa zahrnie aj časť tohto bytu, hoci ho nevlastním, iba v ňom bývam.pokiaľ ste sa s bratom dohodli, že všetko dedí on, tak ty nemáš nič. To, že máš v spomínanej nehnuteľnosti trvalý pobyt neznamená nič. Nie je to tvoje a hotovo. Má niekto z Vás nejaké skúsenosti s osobným bankrotom? Ja nie. toto posúvam
    Ďakujem

    Very63 je offline (nepripojený) Very63

    Very63
    Ďakujem, aj keď trochu neskôr za reakcie a odpovede na môj problém. Po tých všetkých mojich problémoch a neistote ste ma trochu ukľudnili, aj keď ten najdôležitejší krok ma ešte iba čaká...
    Čo sa týka tej dohody medzi mnou a mojím bratom, to, že sme sa dohodli, že dedí on, to nie je Dohoda ako dokument, ale to je len napísané v Osvedčení o dedičstve. Ešte raz ďakujem a prajem Vám pekný deň a všetko dobré.

    dedičstvo a osobný bankrot

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.