Zavrieť

Porady

Akú izoláciu na zákl. dosku...

Ahojte všetci,
po dokončení základovej dosky v suteréne sme zhotovili prímurovku z 10ky premac-u murovacích tvárnic. Následne by sme chceli izolovať (samozrejme zvnútra, kedže výkop je dosť presný), v projekte mám uvedený glasbit proti vlhkosti a proti radónu penefol lithoplast, skôr uvažujem o foalbit-e (proti radónu) a glasbit-e (vlhkosť). Alebo potom izolácie na báze pvc (fatrafol)? Aký typ izolácie by ste mi odporučili - riziko radónu v uvedenej oblasti je nízke, resp. stredné, zem je ílovica - tvrdá ako kameň - nepreháňam, s krompáčom sa moc do tej "hliny" nedá, jedine so šramačkou... takže ani príliš vlhkosti neprepúšťa aj keď je to pod kopcom. Samozrejme žiadna spodná voda... A ešte jeden detail - v zákl. doske sú sem tam hrbolčeky, max. cca 5mm, treba to povyrovnávať? (A ak tak ako, samonivelač. stierka?) Podobne v prímurovke sem-tam škára nedotečená malta a pod...
Aký typ izolácie by ste mi doporučili samozrejme na zákl. dosku aj na prímurovku (múry) a ako sa nanáša?
Vopred ďakujem všetkým za odpovede.
Naposledy upravil dasoft : 06.10.09 at 16:06
primurovka2.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dasoft je offline (nepripojený) dasoft

    ITckar, ucitel... dasoft
    Apropo, kto ste izolovali RD, pouzili ste izolaciu iba 1x alebo 2x? Ako je vhodnejsie? Glasbit a na to Foalbit, alebo Foalbit a na to Glasbit? Je to vobec mozne takto kombinovat?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ochrana proti radónu má význam len v obytných miestnostiach a pivniciach ,ktoré sú celé pod úrovňou terénu.Vy máte pivnicu z jednej strany otvorenú ak tak aj zostane tak vrážať peniaze do proti radónovej izolácie sa mi zdá úplne zbytočné. Čo sa týka tých hrbolčekov max 5mm.Taký hrbolček jednoducho odseknúť kladivom.Ak sú v tej prímurovke veľké špáry tak ich treba zaomietať obyčajnou maltou.Ale podľa obrázku usudzujem že by to malo byť v poriadku.Ten čo to muroval nebol šuflikant.Glasbit sa lepí teplom ,plameňom,na vopred napenetrovaný povrch.

    dasoft je offline (nepripojený) dasoft

    ITckar, ucitel... dasoft
    Jasne suhlasim, ked su hrbolceky sa odseknu, ale co ked ich je hodne (a nie len hrbolcekov ale aj jamiek) ono je to cele dost take hrbolate - totiz beton nam zacal velmi skoro tuhnut (bol hoodne cementovy). Je potrebne vyrovnat to nejakou samonivel. stierkou? (mohlo by to preseknut izolaciu) alebo ked sa poriadne napenetruje, nechat to tak?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    dasoft Pozri príspevok
    Jasne suhlasim, ked su hrbolceky sa odseknu, ale co ked ich je hodne (a nie len hrbolcekov ale aj jamiek) ono je to cele dost take hrbolate - totiz beton nam zacal velmi skoro tuhnut (bol hoodne cementovy). Je potrebne vyrovnat to nejakou samonivel. stierkou? (mohlo by to preseknut izolaciu) alebo ked sa poriadne napenetruje, nechat to tak?
    Dajte fotto.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Kupil som v Hornbachu IPU a PENETRAL ALP, ASFALTOVY LAK.
    Musim pri izolovani IPU nahrievať? Predavač povedal že nie.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Predavači v Hornbachu a Baumaxe sú poväčšinou jedinečný exoti.Ipu treba nahrievať .
    PS :máte pekný fúrik.

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    220870 Pozri príspevok
    PS :máte pekný fúrik.
    A to si ešte nevidel môj

    Treba nahrievať celú alebo iba lepiť spoje?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Pod múry treba bezpodmienečne nahrievať.Na zvislú prímurovku tiež.Pod poter stačí spoje a sem tam nejaký kúsok.ale lepšie je nahriať všetko.
    P6180107.jpg  
    P6220008.jpg  
    P7090075.jpg  
    1/1

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    220870 Pozri príspevok
    Predavači v Hornbachu a Baumaxe sú poväčšinou jedinečný exoti.Ipu treba nahrievať .
    PS :máte pekný fúrik.
    Fúrik nechápem a ja neidem stavať na tej IPE obvodové múry rodinného domu ale drevený záhradný domček z profilu 44mm , tak že nahrievať ,alebo nenahrievať,alebo nedávať vobec?

    dasoft je offline (nepripojený) dasoft

    ITckar, ucitel... dasoft
    Ten furik bo mysleny na moje foto ak sa nemylim ale to je detail. Takze - odbornik izolater sa bol na to pozriet a potvrdil mi, ze na hrbolaty podklad nie, radsej to predtym poriadne vyrovnat (klasika cement, piesok...) a tak isto aj vertikalne (spoje v primurovke). Inac@ asi dame teda ten glasbit, samozrejme najskor poriadny penetrak :-) Izolaciu si radsej chcem dat spravit asi odbornikom, klasicke murovacky a pod. zatial zvladam aj ja ale izolacia je dost dolezita!
    To Pivko> urcite by bolo dobre zaizolovat aj zahradny domcek, ak chces davat izolaciu na baze asfaltu, takmer u kazdeho technicky list produktu hovori, ze po penetracii sa dava celoplosnym natavenim.
    Naposledy upravil dasoft : 09.10.09 at 07:04

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Dobry deň
    konečne hlásia že prestane pršať tak že idem tu platňu pod domček zaizolovať.
    Stačí keď natriem platňu penetrákom iba raz a hneď na to natavím IPU??? alebo su nutné 2 nátery???

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Jeden náter stačí.Najlepší štetec na natieranie asfaltového penetráku je stará napol zodratá ciroková metla.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.