Zavrieť

Porady

poruchy travenia

Ahojte,
mam problemy so spomalenym travenim, niekedy az zo ziadnym travenim, naduvanie, nutkanie na zvracanie, bolesti hlavy. Snazim sa stravu mat vyvazenu, skor dietnu, v mojom jedalnicku nechybaju probioticka (acidko, activia) ale nepomahaju. Viete mi poradit nejaku dietu ako si travenie upravit? Dakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

stonka je offline (nepripojený) stonka

stonka
pasuliatko Pozri príspevok
a prečo si nešla k lekárovi?a sama sa liečiš?to nepochopím
matulka666 si tu prišla pre radu, nemusíš hneď odsudzovať.

Mala som podobné problémy pred rokmi, ponávštevovala som aj lekárov. Výsledky z odberov krvi, gastroskopia, rontgen a ultrazvuk boli v poriadku. Po jedle som užívala enzýmy na trávenie. Nepomáhalo. Najväčšie problémy som mala s trávením múčnych výrobkov, tak som ich vylúčila z jedálnička. Pomohlo. Všímaj si trochu po akých potravinách je ti horšie a skús ich obmedziť. Písala si, že užívaš probiotika. Možno neznášaš práve laktózu, skús aj tie na nejaký čas vynechať.
A toto je dôležité. Ak si nebola u lekára, tak by si tam mala určite, čo najskôr zájsť, tie symptómy môžu byť aj príznakom iných chorôb. Vyšetrenia musia vylúčiť všetky možné ochorenia, lebo ak by si nejaké mala tak ti žiadná diéta potom nepomôže.

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som taiko
1. Robili ti nejake alergicke testy? (napr. celaikia, alergia na potraviny)
2. Ak aj testy vysli negativne, mozes mat potravinovu intoleranciu.
3. Skus na dv tyzdne vynechat mlieko a vsetky mliecne vyrobky a muku a vsetky vyrobky z muky. Su to totiz najbeznejsie priciny alergii a intolerancii. Kvoli zene sa venujem problematike intolerancii a robil som si anketu http://www.jedloakopriatel.sk/starsie-ankety/
4. Treba dat pozor, lebo laktoza sa vyskytuje v mnohych inych potravinach, nielen v mlieku. Viac info najdes na http://www.jedloakopriatel.sk/laktoz...-kde-vsade-je/ Na tej stranke je aj vela inych info o potravinovej intolerancii
5. Otec mal obrovske problemy, minuleho roku velmi schudol, chodil po lekaroch, posledny lekar ho tiez uz posielal k psychologovi. Nakoniec isiel za nejakou dietologickou a ta mu diagnostikovala histaminovu intoleranciu a zakazala vsetky potraviny, ktore histamin obsahuju,alebo vzbudzuju jeho tvorbu. To su skoro vsetky, Nakazala mu jest nejake enzymy (53EUR), co podporuju travenie histaminu. Otec v panike prestal jest a schudol este viac.

Potom nastastie prisiel ku mne, ukludnili sme ho, vylucili sme laktozu, mliecne proteiny a po dvoch tyzdnoch navstevy bol v poriadku a pritom jedol vsetko co mal zakazane od dietologicky.

NIe som doktor a nehovorim, ze to bude aj Tvoj pripad ale urcite to vylucenie laktozy, mliecnych proteinov a muky stoji za pokus. Vela stastia Ti prajem
Naposledy upravil taiko : 30.01.14 at 11:43

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
a prečo si nešla k lekárovi?a sama sa liečiš?to nepochopím

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
stonka Pozri príspevok
matulka666 si tu prišla pre radu, nemusíš hneď odsudzovať.

Mala som podobné problémy pred rokmi, ponávštevovala som aj lekárov. Výsledky z odberov krvi, gastroskopia, rontgen a ultrazvuk boli v poriadku. Po jedle som užívala enzýmy na trávenie. Nepomáhalo. Najväčšie problémy som mala s trávením múčnych výrobkov, tak som ich vylúčila z jedálnička. Pomohlo. Všímaj si trochu po akých potravinách je ti horšie a skús ich obmedziť. Písala si, že užívaš probiotika. Možno neznášaš práve laktózu, skús aj tie na nejaký čas vynechať.
A toto je dôležité. Ak si nebola u lekára, tak by si tam mala určite, čo najskôr zájsť, tie symptómy môžu byť aj príznakom iných chorôb. Vyšetrenia musia vylúčiť všetky možné ochorenia, lebo ak by si nejaké mala tak ti žiadná diéta potom nepomôže.
ja neodsudzujem ale treba určite navštíviť lekára a ked to nezaberie sa treba poradiť aj inde...a netreba sa liečiť sam...
treba nájsť dobrého lekára...mne lekárka urobila testy na intoleranciu laktorzy a aj celiakiu... nič... už vyše roka beriem enzýmy na trávenie po jedle... nakoniec zo stolice mi zistila,že mi netrávi mäso... preto beriem tie lieky. aj na žalúdok beriem lebo sa mi vytvára nadmerne veľa kyseliny...tak treba aj na to myslieť

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
matulka666 Pozri príspevok
Ahojte,
mam problemy so spomalenym travenim, niekedy az zo ziadnym travenim, naduvanie, nutkanie na zvracanie, bolesti hlavy. Snazim sa stravu mat vyvazenu, skor dietnu, v mojom jedalnicku nechybaju probioticka (acidko, activia) ale nepomahaju. Viete mi poradit nejaku dietu ako si travenie upravit? Dakujem
neviem či probiotiká sú tou naj voľbou,vlánkina je v strave? ako som napísala treba zájsť za lekárom nech urobí testy z krvy, stolice, prípadne na iné vyšetrenie ako je sono alebo GFS (gastrofibroskopia), prípadne odobratie kyseliny to žalúdka (fuj zažila som)... a potom sa nájde dôvod prečo to tak je. mne dlhé roky netrávilo dobre, vôbec som nemohla pribrať a to z toho dôvodu,že mi netrávilo. lekrárka mi urobila testy a potom prišla na to čo som už vyššie spomínala. ak si z Ba ti môžem odporučiť lekárku kam chodím aj ja, tá na to príde určite. naozaj sa netreba liečiť sama doma lebo to môžeš len zhoršiť a nech sa dojde na to prečo to nie je v poriadku. pouvažuj nad tým.
ahojte, dakujem za rady, u lekarky som bola pred pol rokom a mala som skor pocit, ze si mysli ze si vymyslam, ale reagovala ako reagovala asi z toho dovodu ze mala pred dovolenkou a nechcelo sa jej zaoberat a zdrzovat sa mnou, to je jedno. mam kolegynu celiaticku tiez vravela ze mam skusit muku vyradit, vela ludi odporuca ovsene vlocky na rano, ale ked ich zjem tak ma "zapecu"
Pasuliatko - mohla by som poprosit ten kontakt na lekarku? Dakujem
m_mia len to nie!ovsenene vlocky na ranajky je to najhorsie co mozes tvojmu organizmu urobit!skus si precitat nieco tu
http://www.vladozlatos.com/blog/clan...-zaludkom.html

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
matulka666 Pozri príspevok
ahojte, dakujem za rady, u lekarky som bola pred pol rokom a mala som skor pocit, ze si mysli ze si vymyslam, ale reagovala ako reagovala asi z toho dovodu ze mala pred dovolenkou a nechcelo sa jej zaoberat a zdrzovat sa mnou, to je jedno. mam kolegynu celiaticku tiez vravela ze mam skusit muku vyradit, vela ludi odporuca ovsene vlocky na rano, ale ked ich zjem tak ma "zapecu"
Pasuliatko - mohla by som poprosit ten kontakt na lekarku? Dakujem
matulka, pýtaj sa na odborné gastro vyšetrenie

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
veronikasad Pozri príspevok
matulka, pýtaj sa na odborné gastro vyšetrenie
nemusí to byť len gastro vyšetrenie. mnoho vecí sa dá zistiť aj inak než sondou...a tam nič moc nezistia jedine či je žalúdok zapálený a podobne ale odpoveď na zlé trávenie to nie je. skorej odber krvi stolice...
Ten "úžasný" a nesmierne "empatický" prístup lekárov poznám aj ja. No ale k veci. Mojej známej pomohol pri problémoch s trávením čisto bylinný produkt. Možno by nebolo zlé vyskúšať. Ak nepomôže, určite neublíži
Naposledy upravil katarina83 : 09.10.09 at 11:53
Ahojte! Mohli by ste mi poradiť niečo na priebežné používanie k tráveniu a črevnej mikroflóre? Moja kamarátka začala mať problémy s trávením a rada by som jej touto cestou pomohla a možno v budúcnosti aj sebe Zatiaľ som počula rôzne názory a dosť sa od seba odlišovali. Keď som bola naposledy v lekárni s kamarátkou, tak jej ako doplnok odporučili buď Biopron 9 Prémium alebo Ultra laktobacily. Počuli ste o nich už?
7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
buchač Rôzne názory boli od koho ???
Ak od jednotlivcov s problémami trávenia , tak predsa nemusia byť rovnaké príčiny .

Lekárnik síce môže niečo doporučiť , no je to len doporučenie .

Mám za to , že by bolo nájsť príčinu a až potom nastaviť liečbu .

P.S.:
Mne raz za čas zle trávi , hlavne po ťažkom jedle , takže si dávam pozor na zloženie jedálnička .
Ale ak to príde ,tak si dám Pancreolan ...

Ak Ti ho doporučím ( kamarátke ) ...dáte na moju radu ???
Lenže to je ale iba môj názor - skúsenosť , takže ???
Maruška333 buchač - tak ona už u lekára bola a zatiaľ jej nezistili nič. Jasné, možno sú to rýchle závery. Tak minimálne by som sa asi pozrela, čo to ten Pancreolan vlastne je. Samozrejme, že asi by som sa poradila s lekárničkou, či je to možné používať skôr ako doplnok a nie ako liek Preto som smerovala svoju otázku (ak došlo ku neporozumeniu, ospravedlňujem sa) skôr na doplnok. Niečo ako prevenciu. Napríklad beriem denne šumivé Céčko a Magnézium ako prevenciu proti nachladnutiu, lebo v takýchto časoch (striedanie počasia) bývam často chorá, čo si bohužiaľ nemôžem vždy dovoliť. Ale ďakujem za Váš príspevok
P.s.: k lekárnikom Kamarátka - ktorá sa učí za lekárničku- je dosť háklivá nato, že si ľudia myslia, že je len predajca, pretože čudovali by ste sa, ale koľkí lekári chodia práve za lekárnikmi sa poradiť o tom, či sa ten ktorý liek môže nasadiť (samozrejme, povedala mi to len jedna, ale možno na tom niečo bude, keď je už na vysokej škole )
P.s.2: tie rôzne názory - internet a jednotlivci. Spolužiačka ma fascinuje svojou zbierkou tabletiek (a to už nie sú doplnky, to už sú fakt tabletky na predpis)
Peggynka Zastávaš názor,že keď to pomohlo susede,pomôže aj tebe?Tu máš 5320 položiek na výber:
http://www.liekinfo.sk/lieky.aspx?FindDrugs=ATC=A
A teraz vážne,navštív lekára a žiadaj o kompletné vyšetrenie.Nechci sa dožiť toho,že si vypočuješ,že si prišla neskoro...
buchač Peggy ...posledná veta nemá chybu !!!

Mne síce nepovedali , ale manželka si ju vypočula ....

Čudujem sa poniektorým otázkam ...fakt čudujem .
Maruška333 Peggynka - som rada, že problém u mňa zatiaľ nie je. Kamarátka u lekára bola a ako som písala vyššie, zatiaľ jej nič nezistili. Verím tomu, že existuje veľmi veľa liekov a každý bude preferovať ten svoj. Preto som sa chcela skôr len poradiť Nie o tabletkách (na predpis), ale o nejakom doplnku/prevencii. Ale aj tak Vám veľmi pekne ďakujem za Váš názor
Peggynka Každý zdravotný problém má svoj pôvod...Počítaj aj s tým,že lekár nemusí byť dôsledný v tom,kde ťa môže poslať.Na doplnky stravovania mám svoj názor-ak sa zdravo stravuješ a máš rozmanitú stravu,žiadne doplnky nepotrebuješ (je to len vyťahovanie peňazí z vreciek ľudí).A ak sa niečo pokazí,potrebuješ lieky.Prevenciou je zdravé stravovanie a nie napr.drahé probiotiká v tabletkách (ktoré ti bohato nahradí cmar).Aj tu na porade nájdeš mnoho tipov,čo spôsobuje tieto problémy,tak si to odkontroluj,či ťa poslal lekár na všetky vyšetrenia.Držím palce,aby si sa čím skôr zbavila týchto zdravotných problémov.
lujza.j Ja by som sumive C-čko...vymenila za stavu z jedneho citrona denne...
  zbaliť

dusansl je offline (nepripojený) dusansl

dusansl
Dobrý deň prajem,
váš problém je oveľa jednoduchší ,ako sa na prvý pohľad javí. nejako s podarilo, (asi vďaka ATB užívaných v minulosti) dokonale vyzabíjať vlastnú črevnú mikroflóru. Dá sa obnoviť dvoma spôsobmi o čo som myslím už podrobnejšie písal.
celkom jednoduchý je za pomoci slín odovzdaných pri horúcom ľúbostnom bozku. Hoci to znie skoro komicky, je to reálne a nespočetne krát overené. Druhý spôsob jej obnovy je za pomoci dvojitej celulózy. Dvojitej preto, lebo jedna jej časť pochádza z čínskeho hlohu a druhá z peruánskej kukurice ktorá ale musí byť pestovaná vo vysokých nadmorských výškach. Iné spôsoby ako ste si sami vyskúšali sú zavádzajúce , komerciu podporujúce a bez akéhokoľvek účinku pre zdravie človeka.
Pekný deň a málo zdravotného trápenia praje dusansl
Soňa K ešte, že nie z kyjevskej kapusty ....

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.