Zavrieť

Porady

rezervný fond

Ahojte
chcem sa vas spytat ohladne rezervneho fondu. Viem, ze spolocnost vytvára RF zo zisku, kazodoročne vo vyske 5%z cisteho zisku najviac vsak 10%ZI.
moja otázka, ciastka ktora je v uctovnictve, ze je v rezervnom fonde ulozena ma byt na viazanom ucte? alebo kde ma byt ulozena? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaV je offline (nepripojený) JankaV

    JankaV
    Podľa mojich zistení, RF musí byť vedený v banke len vtedy, ak to je uvedené v spoločenskej zmluve.
    Lektorov beriem trochu s rezervou. Ak mi nepovie zákon, pargraf, bod, odsek, písmeno, tak to je akoby nepovedala nič.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    simona sucha Pozri príspevok
    Ahojte
    chcem sa vas spytat ohladne rezervneho fondu. Viem, ze spolocnost vytvára RF zo zisku, kazodoročne vo vyske 5%z cisteho zisku najviac vsak 10%ZI.
    moja otázka, ciastka ktora je v uctovnictve, ze je v rezervnom fonde ulozena ma byt na viazanom ucte? alebo kde ma byt ulozena? dakujem
    Nie, viazaná už nemusí byť. Stačí len účet v účtovníctve.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    simona sucha Pozri príspevok
    dik..kde ste to nasli? ja len aby som si to nabuduce vedela nastudovat
    Tiez som toho nazoru, ze netreba v banke - v Obchodnom zakonniku som nenasla, ze by bolo treba v banke.

    Avsak moja klientka sa pred par dnami zucastnila skolenia, kde im lektorovala pani z Danoveho uradu. Dozvedeli sa, ze RF ma byt vedeny na ucte v banke! Ked dali doplnujuce otazky, ci rozumeju spravne (tou informaciou boli zaskoceni), zopakovala, ze ano, ze na viazanom ucte v banke.

    Vie mi toto niekto vysvetlit?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Dakujem, Janka za odpoved. Tiez som toho nazoru. Len som si chcela ujasnit, ci mi nieco neuslo...

    (Ta pani z DU nechala na seba talefon, vraj sa jej da kedykolvek zavolat, ked su otazky .) Nechystam sa jej volat, daleko viac a overenych info sa dozviem tu na Porade .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.