Zavrieť

Porady

živiť dieťa do 25 rokov???

Dobrý podvečer, potrebujem poradiť v ktorom zákone sa píše o tom, že ma majú rodičia živiť, teda starať sa o mňa do 25 rokov ak s nimi bývam. Ďakujem veľmi pekne...
Usporiadat
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

ivka70 Pozri príspevok
Vies, nemusi sa ti to pacit, nemusis s tym suhlasit, ale na internete najdes aj kopec dalsich stranok, kde je vyzivovacia povinnost vysvetlena uplne rovnako. Staci posurfovat.
Tento je spracovany komplexne - to je jediny dovod, preco som ho sem hodila.
no keď si to prvýkrat hodila, hľadal som nejakú judikatúru, nič som nenašiel, ale výklad zákona, ktorý urobil onen farár je v rozpore s rečou zákona, ktorý vykladá. Možno vychádzal z pochybných zdrojov. Veď takto by sa dieťa do smrti nemuselo zamestnať a malo nárok na výživné. Uznáš že je to blbosť.
Citovaná časť jeho výkladu zákona, kde prenáša vyživovaciu povinnosť aj na prarodičov len poporuje moje tvrdenia, že nevychádza zo zákona o rodine, ale z bohviečoho a spochybňuje to právnu dôveryhodnosť článku.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Flinstone Pozri príspevok
no keď si to prvýkrat hodila, hľadal som nejakú judikatúru, nič som nenašiel, ale výklad zákona, ktorý urobil onen farár je v rozpore s rečou zákona, ktorý vykladá. Možno vychádzal z pochybných zdrojov. Veď takto by sa dieťa do smrti nemuselo zamestnať a malo nárok na výživné. Uznáš že je to blbosť.
Citovaná časť jeho výkladu zákona, kde prenáša vyživovaciu povinnosť aj na prarodičov len poporuje moje tvrdenia, že nevychádza zo zákona o rodine, ale z bohviečoho a spochybňuje to právnu dôveryhodnosť článku.
Tak asi si hladal dost slabo:

http://www.baby-web.sk/Clanky/a194-V...etmi.aspx?s=83

http://ozene.zoznam.sk/cl/100276/246...odicmi-a-detmi

http://www.vop.gov.sk/vyzivne-na-studentku

tu mas tu vyzivovaciu povinnost dalsich pribuznych tiez:

www.obcianskaporadna.sk/docs/materialy/vyzivovacie%20povinnosti.doc


0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

ivka70 Pozri príspevok
Tak asi si hladal dost slabo:

http://www.baby-web.sk/Clanky/a194-V...etmi.aspx?s=83

http://ozene.zoznam.sk/cl/100276/246...odicmi-a-detmi

tieto dva články sú rovnaké, zrejme vychádzajú z rovnakého zdroja, avšak sú tam aj nepresné citácie, napr. :"Ak príde k zrušeniu alebo zníženiu tohto výživného za minulé obdobie, spotrebované výživné sa nevracia." Toto platí len u maloletých. Dospelé dieťa je povinné preplatok vrátiť.
O vyživovacej povinnosti hovoria to čo tvrdím od začiatku:"Zákon o rodine stanovuje, že vyživovacia povinnosť rodičov voči deťom trvá dovtedy, kým deti nie sú samy schopné sa živiť. " o tom že kým sa nezamestná a nedostane výplatu ako na tej černokňažníckej stránke nieje ani zmienka.

http://www.vop.gov.sk/vyzivne-na-studentku

tu mas tu vyzivovaciu povinnost dalsich pribuznych tiez:

www.obcianskaporadna.sk/docs/materialy/vyzivovacie%20povinnosti.doc
ale nič sa tam nehovorí o nejakej povinnosti prababičky ako v onom článku. čiže možno vedia mávať monštranciou, ale právo im veľa nehovorí.
odpovede v texte.
Ja som nehľadal nejaké články, ale judikatúru...
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Flinstone Pozri príspevok
odpovede v texte.
Ja som nehľadal nejaké články, ale judikatúru...
Chcela som ti tym naznacit, ze to nie je jediny zdroj, ktory vysvetluje v zakone citovanu schopnost same sa zivit ako schopnost hradit si svoje potreby svojimi zarobenymi peniazmi.

That´s it, that´s all .
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

ivka70 Pozri príspevok
Chcela som ti tym naznacit, ze to nie je jediny zdroj, ktory vysvetluje v zakone citovanu schopnost same sa zivit ako schopnost hradit si svoje potreby svojimi zarobenymi peniazmi.

That´s it, that´s all .
takto to vysvetľoval len farár... ostatní hovoria len o schopnosti sa živiť
toť vsjo
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pokiaľ dieťa (25 ročné) má zdravé ruky a nohy (nechýbajú mu), ukončil prípravu na zamestnanie (školy má za sebou), tak tu už končí tvoja vyživovacia povinnosť. To, že nie je schopné si nájsť prácu, alebo nechce pracovať, to už je jeho problém, tvoj problém trval do 25-ho roku jeho veku a šmitec!
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
veronikasad Pozri príspevok
Niky, budem

Píšeš pod svojim nickom ? Predchádzajúce príspevky pod týmto nickom si písala ty ?
Veronika, tento nick tu už prezentoval dôchodkyňu, účtovníčku, nezamestnanú, aj šľapajúcu nezamestnanú. Len dúfam, že sa nejedná o odnož ŠÚ na prieskum nálad počas hospodárskej krízy.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Danila Pozri príspevok
Veronika, tento nick tu už prezentoval dôchodkyňu, účtovníčku, nezamestnanú, aj šľapajúcu nezamestnanú. Len dúfam, že sa nejedná o odnož ŠÚ na prieskum nálad počas hospodárskej krízy.
Zvyknem si prečítať aj predch. príspevky, práve preto som túto otázku zadala. Po nej sa už viac neozvala ...
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

fajn, po nahliadnutí do príspevkov od niky, mám stále neodbytnejší pocit, že si tu niekto riadne robí vrtuľu a zneužíva ochotu poraďákov a navrch sa nadmieru baví, ako sa tu potom doťahujú a dohadujú, len aby jej čo najlepšie odpovedali.
0 0
Iqwak Iqwak

Iqwak je offline (nepripojený) Iqwak

willma Pozri príspevok
fajn, po nahliadnutí do príspevkov od niky, mám stále neodbytnejší pocit, že si tu niekto riadne robí vrtuľu a zneužíva ochotu poraďákov a navrch sa nadmieru baví, ako sa tu potom doťahujú a dohadujú, len aby jej čo najlepšie odpovedali.
Ked tak citam celu temu tak pisat o "ochote poradakov" je velmi smiesne. Dievca chcelo radu, namieto toho dostala len odpovede typu "hladaj si pracu", "nevymyslaj" a pod., bez urazky ale takuto "radu" by jej dalo aj 12 rocne dieta na ulici (maximalne jedna osoba sa tu snazila a dala linky na stranky a zakony).
Treba si uvedomit ze taketo diskusne fora su zamerane hlavne na pomoc a to nie len pre danu osobu ale aj pre nahodnych citatelov ktori maju podobny problem. Napr. moja kamaratka (17r) ma podobny problem, s tym rozdielom ze bola v mladosti fyzicky tyrana (trestne oznamenie nepodala, UPSVAR nic neriesil, uplna neochota aj ked uznali ze dieta ma pravdu) a doteraz maju nezhody v rodine, na neochotnej socialke jej len povedali aby si pockala kym bude mat 18r a odide z domu, nic viac, preto som tu pre nu hladal nejaku pomoc (ci ma narok dostat od nich nieco ak sa odstahuje) ale nebyt tej jednej osoby tak by som sa tu pomoci asi nedockal, predpokladam ze keby zalozim novu temu tak dostanem podobne rady aby nevymyslala (ci nie?).
Nedalo mi to nenapisat toto, pretoze ak chcete radit tak najskor dajte ozajstnu radu (alebo aspon odpoved) a potom pridajte Vas osobny nazor, tak pomozete aj inym a zaroven aj poviete co ste chceli.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Iqwak najprv si skús prečítať všetky príspevky, v ktorých zadávateľka žiadala o pomoc a potom posudzuj, či to niekto zneužíva alebo žiada o pomoc len aby reč nestála, alebo je naozaj vo vážnych problémoch. A len tak pre príklad : V novembri 2007 sa prezentovala ako podnikateľka, ale už v januári 2008 práve ukončila obchodnú akadémiu , o pár dní neskôr sa prezentovala ako budúca mamička na materskej a ešte v tom istom mesiaci stihla byť skorodôchodkyňa s troma deťmi narodená v roku 1955. Tak mi teda povedz, komu sme to vlastne radili a či si tu naozaj nerobila len dobrý deň z ochoty poraďákov.
Naposledy upravil willma : 14.12.09 at 06:08
0 0
frederyka frederyka

frederyka je offline (nepripojený) frederyka

willma Pozri príspevok
Iqwak najprv si skús prečítať všetky príspevky, v ktorých zadávateľka žiadala o pomoc a potom posudzuj, či to niekto zneužíva alebo žiada o pomoc len aby reč nestála, alebo je naozaj vo vážnych problémoch. A len tak pre príklad : V novembri 2007 sa prezentovala ako podnikateľka, ale už v januári 2008 práve ukončila obchodnú akadémiu , o pár dní neskôr sa prezentovala ako budúca mamička na materskej a ešte v tom istom mesiaci stihla byť skorodôchodkyňa s troma deťmi narodená v roku 1955. Tak mi teda povedz, komu sme to vlastne radili a či si tu naozaj nerobila len dobrý deň z ochoty poraďákov.
Iqwak má pravdu.
Prečo podľa teba nemôže študentka počas štúdia podnikať, nedajbože otehotnieť? nenapadlo vas že zadávateľka môže zadať otazku v mene svojej maminy?
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

frederyka Pozri príspevok
Iqwak má pravdu.
Prečo podľa teba nemôže študentka počas štúdia podnikať, nedajbože otehotnieť? nenapadlo vas že zadávateľka môže zadať otazku v mene svojej maminy?
fajn tak budem pokračovať, v roku 2008 má 20 rokov, ale o rok neskôr už 22 . Naozaj si treba prečítať všetko čo tu popísala. a okrem iného nikde sa ani slovkom nezmienila, že by mala súrodencov a za ďalšie pochybujem, že by písala za maminu, keď s ňou podľa jej písomných vyjadrení má taký vzťah aký má.( čiže nie dobrý)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať