Zavrieť

Porady

živiť dieťa do 25 rokov???

Dobrý podvečer, potrebujem poradiť v ktorom zákone sa píše o tom, že ma majú rodičia živiť, teda starať sa o mňa do 25 rokov ak s nimi bývam. Ďakujem veľmi pekne...
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

niky32123 Pozri príspevok
Dobrý podvečer, potrebujem poradiť v ktorom zákone sa píše o tom, že ma majú rodičia živiť, teda starať sa o mňa do 25 rokov ak s nimi bývam. Ďakujem veľmi pekne...
§ 4 odst. 1 písm. c Zákona o pomoci v hmotnej núdzi - ale nie že ťa majú živiť, ale si spoločne posudzovaná osoba pre dávky v hmotnej núdzi.

Si študentom - alebo prečo sa neživíš sám - nepracuješ ?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
niky32123 niky32123

niky32123 je offline (nepripojený) niky32123

No ono to je takto... som nezamestnaná mám 22... na úrade práce som sa bola pýtať, či môžem chodiť na aktivačné alebo niečo také, pani mi povedala, že nie lebo rodičia majú dosť na to aby ma živili... že aj tak im to nejaký zákon káže že sa majú o mňa do 25 rokov starať, ak s nimi bývam... že vlastne preto, nič nedostávam a nemám na nič nárok...
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

niky32123 Pozri príspevok
No ono to je takto... som nezamestnaná mám 22... na úrade práce som sa bola pýtať, či môžem chodiť na aktivačné alebo niečo také, pani mi povedala, že nie lebo rodičia majú dosť na to aby ma živili... že aj tak im to nejaký zákon káže že sa majú o mňa do 25 rokov starať, ak s nimi bývam... že vlastne preto, nič nedostávam a nemám na nič nárok...
zmente si trvaly pobyt, napr. k starym rodičom, strykovi alebo čojaviem a keďže to už nebude pobyt u rodičov, tak nárok bude aj na príspevok na bývanie, dávky...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

niky32123 Pozri príspevok
No ono to je takto... som nezamestnaná mám 22... na úrade práce som sa bola pýtať, či môžem chodiť na aktivačné alebo niečo také, pani mi povedala, že nie lebo rodičia majú dosť na to aby ma živili... že aj tak im to nejaký zákon káže že sa majú o mňa do 25 rokov starať, ak s nimi bývam... že vlastne preto, nič nedostávam a nemám na nič nárok...
podmienky poskytovania dávok v hmotnej núdzi nájdeš v tomto linku

http://www.upsvar.sk/rsi/rsi.nsf/0/B...3?OpenDocument

neskúšala si namiesto aktivačných prác absolventskú prax ?

http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?id=173
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

niky32123 Pozri príspevok
No ono to je takto... som nezamestnaná mám 22... na úrade práce som sa bola pýtať, či môžem chodiť na aktivačné alebo niečo také, pani mi povedala, že nie lebo rodičia majú dosť na to aby ma živili... že aj tak im to nejaký zákon káže že sa majú o mňa do 25 rokov starať, ak s nimi bývam... že vlastne preto, nič nedostávam a nemám na nič nárok...
Nikinka, ja viem,že budeš na mňa nadávať teraz ale musím ti to povedať-nehanbíš sa takto rozmýšľať, málo ti rodičia dali za celé detstvo?Panebože ,však si 22 ročná zdravá,mladá žena a práve ty by si sa mala snažiť aby si rodičia oddýchli a nie ešte od nich čakať aby ťa živili...
Prepáč mi to...,ale musel som to napísať...
0 0
niky32123 niky32123

niky32123 je offline (nepripojený) niky32123

absolventskú prax som začala teraz 1.10. na štyri mesiace... ide mi proste o to, že teraz mám napr. problém taký, že potrebujem peniaze na MHD a nemám žiadne. rodičia mi odmietajú dať, že sa mám starať samá o seba a platiť im za byt. ja by som im rada dala peniaze ale bohužiaľ nemám aké. no a prvé peniaze z abs.praxe mi prídu až 19.11. a to je ešte ďaleko. preto ma začalo zaujímať to, či sú rodičia povinní o mňa starať sa alebo nie. čo by ste mi poradili?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Nikinka, ja viem,že budeš na mňa nadávať teraz ale musím ti to povedať-nehanbíš sa takto rozmýšľať, málo ti rodičia dali za celé detstvo?Panebože ,však si 22 ročná zdravá,mladá žena a práve ty by si sa mala snažiť aby si rodičia oddýchli a nie ešte od nich čakať aby ťa živili...
Prepáč mi to...,ale musel som to napísať...
Stanko, nepochopil si výklad zákona o dávkach v hmotnej núdzi. Prvý príspevok nie je napísaný najvhodnejšou formou. Myslím, že Nika to nežiada od rodičov, "odbili" ju na Úrade práce a tak hľadá spôsob ako to zmeniť.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

veronikasad Pozri príspevok
Stanko, nepochopil si výklad zákona o dávkach v hmotnej núdzi. Prvý príspevok nie je napísaný najvhodnejšou formou. Myslím, že Nika to nežiada od rodičov, "odbili" ju na Úrade práce a tak hľadá spôsob ako to zmeniť.
žiada od rodičov-pozri si aj predchádzajuci príspevok nikinkin..
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

niky32123 Pozri príspevok
absolventskú prax som začala teraz 1.10. na štyri mesiace... ide mi proste o to, že teraz mám napr. problém taký, že potrebujem peniaze na MHD a nemám žiadne. rodičia mi odmietajú dať, že sa mám starať samá o seba a platiť im za byt. ja by som im rada dala peniaze ale bohužiaľ nemám aké. no a prvé peniaze z abs.praxe mi prídu až 19.11. a to je ešte ďaleko. preto ma začalo zaujímať to, či sú rodičia povinní o mňa starať sa alebo nie. čo by ste mi poradili?
Veronika, jasné ako delo,že žiada od rodičov...-si to prečítaj...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

niky32123 Pozri príspevok
absolventskú prax som začala teraz 1.10. na štyri mesiace... ide mi proste o to, že teraz mám napr. problém taký, že potrebujem peniaze na MHD a nemám žiadne. rodičia mi odmietajú dať, že sa mám starať samá o seba a platiť im za byt. ja by som im rada dala peniaze ale bohužiaľ nemám aké. no a prvé peniaze z abs.praxe mi prídu až 19.11. a to je ešte ďaleko. preto ma začalo zaujímať to, či sú rodičia povinní o mňa starať sa alebo nie. čo by ste mi poradili?
Poprosiť rodičov, aby ti požičali - ak dostaneš z abs.praxe - vrátiš.Môžno ťa chceli len "nakopnúť", že si už dosť "veľká", aby si sa začala o seba starať sama. Aj keď verím, že nájsť si nejaké pracovné miesto v tejto dobe nie je ľahké.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Veronika, jasné ako delo,že žiada od rodičov...-si to prečítaj...
dobre žiada - možno nie najvhodnejšou formou. Ale ak potrebuje na abs.prax cestovať a nemá za čo - ako rodič by si nepomohol svojmu dieťaťu ?
0 0
niky32123 niky32123

niky32123 je offline (nepripojený) niky32123

no proste ja ľudia ja by som rodičom dala aj celú výplatu keby nejaká bola... ale chcú po mne 70 € mesačne za to že bývam u nich, jem, sprchujem sa, spím... a ak tých 70 € nemám, stále vravia, že ak sa mi to zdá veľa tak môžem sa odsťahovať... v tom je problém...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

veronikasad Pozri príspevok
dobre žiada - možno nie najvhodnejšou formou. Ale ak potrebuje na abs.prax cestovať a nemá za čo - ako rodič by si nepomohol svojmu dieťaťu ?
Veronika,panebože-ja keď som mal 17 rokov tak som chodil umývať okná na autách,predával som noviny atď atď-ak som niečo chcel si kúpiť navyše-možno aj preto reagujem takto prchko,lebo ja som bol inak vychovaný...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

niky32123 Pozri príspevok
no proste ja ľudia ja by som rodičom dala aj celú výplatu keby nejaká bola... ale chcú po mne 70 € mesačne za to že bývam u nich, jem, sprchujem sa, spím... a ak tých 70 € nemám, stále vravia, že ak sa mi to zdá veľa tak môžem sa odsťahovať... v tom je problém...
Niky, prvý krok si už urobila, verím že tá abs.prax ti pomôže trošku sa zorientovať v práci a možno si ťa tam potom aj nechajú, ak sa osvedčíš. Budúcnosť máš vo svojich rukách.
Určite ťa rodičia nechcú vyhodiť z domu, len prinútiť, aby si sa začala vážne obzerať po nejakom pravidelnom príjme.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

niky32123 Pozri príspevok
no proste ja ľudia ja by som rodičom dala aj celú výplatu keby nejaká bola... ale chcú po mne 70 € mesačne za to že bývam u nich, jem, sprchujem sa, spím... a ak tých 70 € nemám, stále vravia, že ak sa mi to zdá veľa tak môžem sa odsťahovať... v tom je problém...
niki,keby si mala 17 ale máš 22-ja neviem,ale ani rodičia nemožu ťahať všetko finančne sami-však voda a všetko stojí kopu peňazí...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Veronika,panebože-ja keď som mal 17 rokov tak som chodil umývať okná na autách,predával som noviny atď atď-ak som niečo chcel si kúpiť navyše-možno aj preto reagujem takto prchko,lebo ja som bol inak vychovaný...
Stanko, klídek, vtedy bola iná doba. Aj ja robím od 17 rokov a moje dcéry nemali ani dnes problém zohnať si prácu po skončení školy ...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Veronika ,ale je vždy možnosť nájsť si prácu v zahraničí. A ja som toho názoru, že kto chce, ten si prácu vždy nájde..akurát nesmie mať veľké oči a čakať hneď kopec peňazí. Nechcem sa chváliť..ale moje deti nikdy nečakali pomoc od nás. Hneď po škole si našli prácu a osamostatnili sa. Syn mal jeden čas také maniere v prvom ročníku vysokej školy a začal mi splietať niečo o medziročníku. Tak som mu povedala...v pohode.... 5 rokov financujem školu tvoju ja, zbytok si budeš sám. A boli skúšky v termíne. Ja si myslím, že je to o výchove . Dieťa má po skončení školy cítiť potrebu osamostatniť sa. Žiaľ je veľa mladých ľudí, čo sú stále ešte aj v 40 - ke pri rodičoch a nechajú sa nimi živiť.
0 0
niky32123 niky32123

niky32123 je offline (nepripojený) niky32123

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Veronika,panebože-ja keď som mal 17 rokov tak som chodil umývať okná na autách,predával som noviny atď atď-ak som niečo chcel si kúpiť navyše-možno aj preto reagujem takto prchko,lebo ja som bol inak vychovaný...
prosím ťa nechci vedieť, čo som ja musela do teraz robiť aby som mala na bývanie a to som im dávala aj často viac ako po mne chceli... len posledné 2-3 mesiace to už robiť nemôžem kvôli zdravotnému stavu...
0 0
niky32123 niky32123

niky32123 je offline (nepripojený) niky32123

ja viem, že sa dá ísť do zahraničia, ale aj na to treba mať peniaze... mohla som už ísť, ale rodičia povedali, najprv si zarob na cestu a potom niekam choď... a keby ste prišli domov a mali zbalený malý ruksak tak vám nie je všetko jedno...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

DanielaSĽ Pozri príspevok
Veronika ,ale je vždy možnosť nájsť si prácu v zahraničí. A ja som toho názoru, že kto chce, ten si prácu vždy nájde..akurát nesmie mať veľké oči a čakať hneď kopec peňazí. Nechcem sa chváliť..ale moje deti nikdy nečakali pomoc od nás. Hneď po škole si našli prácu a osamostatnili sa. Syn mal jeden čas také maniere v prvom ročníku vysokej školy a začal mi splietať niečo o medziročníku. Tak som mu povedala...v pohode.... 5 rokov financujem školu tvoju ja, zbytok si budeš sám. A boli skúšky v termíne. Ja si myslím, že je to o výchove . Dieťa má po skončení školy cítiť potrebu osamostatniť sa. Žiaľ je veľa mladých ľudí, čo sú stále ešte aj v 40 - ke pri rodičoch a nechajú sa nimi živiť.
Daniela, súhlasím s tebou. Myslím, že Niky už prvý krok urobila (absolventská prax), tak ju nesúďme. A rodičia by jej mali na ten autobus požičať - a ona čestne vrátiť ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať