Zavrieť

Porady

preukaz ZŤP a dialničná známka

Dobrý deň,
ak je človek držiteľom preukazu ZŤP/S je povinný mať na svojom motorovom vozidle dialničnú známku? Ako je to s preukazmi ZŤP a dialničnými známkami v Českej republike?
Za odpovede ďakujem
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Xanti je offline (nepripojený) Xanti

  Xanti
  LILIEZ Pozri príspevok
  Dobrý deň,
  ak je človek držiteľom preukazu ZŤP/S je povinný mať na svojom motorovom vozidle dialničnú známku? Ako je to s preukazmi ZŤP a dialničnými známkami v Českej republike?
  Za odpovede ďakujem
  Držiteľ preukazu ZŤP je povinný mať dialničnú známku v iných štátoch.
  Na Slovensku nemusí mať dialničnú známku, pokiaľ je odkázaný na individuálnu prepravu, a má aj také rozhodnutie od UP a tiež je držiteľom parkovacieho preukazu .
  3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  miroslav.t Mam podobnu otazocku ak by ste mi odpovedali budem len rad. Som drzitel ZTP-S a aj prenosneho parkovacieho preukazu, idem cestovat do Ciech musim si kupovat dialnicku znamku? Ak nie potrebujem mat pri sebe nejake ddalsie doklady napr. o poberani prispevku na satstvo a pod. ?
  arizona Ved to mas hore napisane, ze oslobodenie plati iba na Slovensku! Staci, ak mas so seboz ZTP preukaz,tvoje satstvo policajtov nezaujima... V zahranici si musis znamku kupit. Precitaj si celu temu, tu mas jasne vysvetlene v prispevkoch
  Katy a R šatstvo síce nie - ale k modrému preukazu (parkovací) musí mať aj rozhodnutie o poberaní príspevku na PHM (v SK) .. v ČR - známka!
    zbaliť

  Dana 22 je offline (nepripojený) Dana 22

  ZŤPO-Sclerosis multiplex Dana 22
  Doplním uvedené info - od roku 2009 platí:

  Od 1.2.2009 platí nový zákon č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov, ktorý nestanovil podmienky používania diaľničných známok pre osoby ZŤP , Ministerstva dopravy pôšt a telekomunikácií SR týmto osobám udelilo nasledujúcu výnimku:

  Diaľničné známky pre ZŤP - výnimky z platenia úhrady za používanie diaľnic
  Výnimka platí pre fyzické osoby s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorým je poskytovaný peňažný príspevok na kompenzáciu zvýšených výdavkov súvisiacich s prevádzkou osobného motorového vozidla podľa zákona č.447/2008 Z.z. o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Poberanie príspevku preukáže prepravovaná osoba rozhodnutím Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny.
  Fyzická osoba s ťažkým zdravotným postihnutím nemusí byť vlastníkom osobného motorového vozidla, ale
  1) musí sedieť vo vozidle a preukázať sa kópiou rozhodnutia o peňažnom príspevku
  2) vodič, ktorý pre fyzickú osobu s ZŤP ide alebo ju odviezol musí mať kópiu rozhodnutia o peňažnom príspevku a zároveň doklad o umiestnení tejto osoby do domova sociálnych služieb, školského zariadenia, zdravotníckeho zariadenia a pod.
  Výnimka má platnosť len pre územie SR a týka sa len tých fyzických osôb, ktorým vydal rozhodnutie o peňažnom príspevku na kompenzáciu zvýšených výdavkov súvisiacich s prevádzkou osobného motorového vozidla príslušný Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v SR.
  Občania ČR majú platnú výnimku len na území ČR. Na našom území sú povinní označiť svoje vozidlo platnou slovenskou nálepkou.
  Zdroj: www.telecom.gov.sk - INFO PRE OBČANOV > Najčastejšie otázky > Rok 2009 >. Diaľničné známky pre ZŤP - výnimky z platenia úhrady za používanie diaľnic.

  Dana 22

  preukaz ZŤP a dialničná známka

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.