Zavrieť

Porady

Stratená faktúra

Firma uhradila faktúru za pevnú linku a teraz ziťujú, že po faktúre sa "zľahla zem"

Úhradu mám na bankovom výpise. Myslím si, že z úhrady by som mala vypočítať DPH, zahrnúť ho do mesiaca a faktúru zaúčtovať, keď si zabezpečia opis. (Daňová povinnosť v tomto prípade nastala dňom úhrady) Je môj postup správny?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    § 51 ods. 1 písm. a) právo na odpočítanie môže platiteľ uplatniť ak má faktúru od platiteľa.

    Ak dostanete opis faktúry do dátumu termínu na podanie DP DPH môžte uplatniť odpočet v tom zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočet vzniklo. (§51 ods.2).

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    petra:-)
    § 51 ods. 1 písm. a) právo na odpočítanie môže platiteľ uplatniť ak má faktúru od platiteľa.

    Ak dostanete opis faktúry do dátumu termínu na podanie DP DPH môžte uplatniť odpočet v tom zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočet vzniklo. (§51 ods.2).
    Doporučujem dokladovať korešpondenciou, resp. zápisom z tlf rozhovorov, mailom atď.

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    ahojte,
    zistila som, že nám chýba jedna došlá faktúra až keď nás urgovali o úhradu. Faktúra bola vystvená v auguste. /materiál dodaný v auguste/Dodávateľ nám teraz dodatočne poslal faktúru.Faktúra sa musela stratiť na pošte, alebo.......
    Je možnosť uplatniť si odpočet dph teraz v 4 Q, alebo musím podať dodatočné daňové priznanie za 3Q?

    Ďakujem za pomoc,
    Laura

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Odpočet si môžeš uplatniť v zdaňovacom období, v ktorom si obdržala účtovný doklad.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Súhlasím s Danilou a doplním, že v tvojom prípade je to zrejmé zo zákona od DPH:

    §51 odst. 2
    Platiteľ vykoná odpočítanie dane v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie vzniklo alebo v prvom zdaňovacom období, nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo,...

    Pre teba je zdaňovacím obdobím štvrťrok.

    invest je offline (nepripojený) invest

    invest
    Prosím Vás o pomoc. Mám takýto problém. Firma zaplatila cez účet faktúru v 11/2008 no potom sa záhadne stratila. Požiadali sme o opis faktúry, ktorú sme však dostali až v 02/2009. Môžem to zaúčtovať takto?

    úhrada 395/221 v r. 2008
    f. do nákladov r. 2008 501/326
    došlý opis faktúry 326/321 v r. 2009
    ID úhrada opisu 321/395 v r. 2009
    no a DPH v 02/2009??????

    Skúste mi niekto poradiť. Vrelá vďaka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.