Zavrieť

Porady

DzMV a prerušenie živnosti

Ahojte, chcem Vás poprosiť o radu. SZČO predal nákladný automobil inej SZČO s tým, že sa dohodli, že DzMV zaplatí predávajúci až kým kupujúci nesplatí celú sumu za auto. Teraz už kupujúci splatil celú sumu za vozidlo, takže chceme vozidlo odhlásiť z DzMV. Problém je v tom, že predávajúci v júli prerušil živnosť, a ja neviem, či môžem teraz odhlásiť toto vozidlo, alebo ako mám postupovať? Prosím poraďte mi. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan7 je offline (nepripojený) Milan7

    Milan7
    Nerozumiem , ak SZČO /A/ predal vozidlo SZČO /B/ tak v podstate mal vozidlo vyradiť z majetku - vozidlo predsa ďalej nepoužíval - a na DÚ ohlásiť zánik daňovej povinnosti k dani z MV. Tým pádom by platil alikvotnú časť dane z MV. To že platil daň v podstate za iného daňovníka SZČO /B/ je nedaňový výdaj. SZČO /B/ mal urobiť presný opak - oznámiť vznik daňovej povinnosti DÚ ...

    Milan7 je offline (nepripojený) Milan7

    Milan7
    To že si v júli prerušil živnosť - predpokladám že do konca roka - tak si mal v lehote do 30 dní oznámiť zánik daňovej povinnosti k MV. Urob tak čím skôr , mohol by si to urobiť aj spätne , ale už aj s pokutou za omeškanie ohlasovacej povinnosti. A vlastne kto je zapísaný v TP ako majiteľ vozidla ?

    daja je offline (nepripojený) daja

    daja
    Milan7 Pozri príspevok
    To že si v júli prerušil živnosť - predpokladám že do konca roka - tak si mal v lehote do 30 dní oznámiť zánik daňovej povinnosti k MV. Urob tak čím skôr , mohol by si to urobiť aj spätne , ale už aj s pokutou za omeškanie ohlasovacej povinnosti. A vlastne kto je zapísaný v TP ako majiteľ vozidla ?

    V TP je stále zapísaný ako majiteľ FO - Predávajúci.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    daja Pozri príspevok
    V TP je stále zapísaný ako majiteľ FO - Predávajúci.

    Na čo vlastne predávajúci čaká , prečo to ešte neprepísal ?

    daja je offline (nepripojený) daja

    daja
    Predávajúci má záujem o prepis ale kupujúci, si nevie nájsť čas na to aby sa tam dostavil (keďže tam musia byť obaja aj s autom)

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    daja Pozri príspevok
    Predávajúci má záujem o prepis ale kupujúci, si nevie nájsť čas na to aby sa tam dostavil (keďže tam musia byť obaja aj s autom)
    Na to aby predávajúci odhlásil auto zo svojho mena, tak nepotrebuje kupujúceho. Ja by som odhlásil, a to, že kupujúci kedy prihlási by ma netrápilo.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    nam sa toto stalo... auto sme odhlasili na predavajuceho a on si myslel ze to je vsetko, staci ze videl svoje meno a nebol to na seba prihlasit...

    a po dvoch rokoch ked chcel zapisat zmenu pneu do technicaku nato prisli... prihlasenie ich stalo zevraj dakych 40tis Sk... vyvolavali nam potom kvoli tomu, ale to nebola nasa chyba...

    daja je offline (nepripojený) daja

    daja
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Na to aby predávajúci odhlásil auto zo svojho mena, tak nepotrebuje kupujúceho. Ja by som odhlásil, a to, že kupujúci kedy prihlási by ma netrápilo.
    http://www.minv.sk/?zmena-drzitela-prepis-v-okrese

    Keď je to v jednom okrese tak sa to asi nedá

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    daja Pozri príspevok
    http://www.minv.sk/?zmena-drzitela-prepis-v-okrese

    Keď je to v jednom okrese tak sa to asi nedá

    Aj z okresu do okres sa dá. Čerstvá skúsenosť. Asi pred 3 týždňami brat kupoval auto z iného okresu. Na odhlásenie z pôvodného majiteľa nebol potrebný ani brat a ani auto.

    daja je offline (nepripojený) daja

    daja
    áno keď sú v rôznych okresoch tak sa to dá /vlastná skúsenosť/, ale keď sú z toho istého /čo je náš prípad/ tak musia byť obidvaja prítomný aj s vozidlom.
    Ale už sa dohodli, že to prepíšu koncom roka - vtedy už nie je toľko roboty na nákladné autá /tiež vlastná skúsenosť/ Tak hádam to už doriešime

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    auto odhlasuje majitel, je jedno komu to da vybavit ak mu da splnomocnenie... auto k tomu netreba...

    k prihlaseniu vsak treba ist s autom overit cisla a potom ist na policiu prihlasit auto na seba... resp. so splnomocnenim ina osoba...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.