Zavrieť

Porady

po kontrole-sociálna poisťovňa

Dobrý deň,SP ukončila kontrolu (obdobie 10 rokov ), prišlo rozhodnutie z ktorého vyplýva:
1.) 10 EUR úhrada riadneho poistného za rok 2002,2003. Ako to správne zaúčtovať?
2.) máme preplatok , ktorý odrátam od budúcej povinnosti
Poraďte ako zaúčtovať správne
Dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    A stav v účtovníctve ? Evidujete záväzok - pohľadávku ? Teraz ma napadlo - ako môžete mať aj nedoplatok aj preplatok ?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Johanka Pozri príspevok
    A stav v účtovníctve ? Evidujete záväzok - pohľadávku ? Teraz ma napadlo - ako môžete mať aj nedoplatok aj preplatok ?
    Johanka v SP je všetko možné. Mám taký istý prípad. Preplatok cez 1000 eur, a nedoplatok 16 eur. A požadujú zaplatenie nedoplatku. Alebo také prípady, že evidujú tzv. "mrtvé duše" v rôznych firmách. Pošlú zoznam rodných čísiel, ktoré podľa nich sú registrované v danej firme. Podľa r.č. skontroľujem zamestnancov (aj bývalých), ani jedno r.č. nesedí. Keď zavolám, že nech dajú aspoň k tým r.č. aj mená, tak odpoveď... "v systéme k r.č. nie je priradené meno". A daj to do poriadku..... veď ani fiktívnu odhlášku nevieš urobiť, keď nemáš aspoň meno.

    bazalka je offline (nepripojený) bazalka

    bazalka
    veď práve..prebrala som účto v roku 2007 a neevidoval sa ani preplatok, ani nedoplatok...no čo stým...

    po kontrole-sociálna poisťovňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.