Zavrieť

Porady

Výberové konanie v štátnej správe

Ahojte.
Idem na výberové konanie na miesto v štátnej správe. Ak mi nieko viete poradiť, čo sa pýtajú v tej druhej časti - osobný pohovor?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    elaurie je offline (nepripojený) elaurie

    elaurie
    rozeta Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď. Tam sa však píše len o prvej časti a mňa zaujíma hlavne tá druhá časť ak by som sa tam "náhodou" dostala - teda osobný pohovor.
    Inak aj som absolvovala už raz jedno VK a so mnou do finále postúpili 2 ženy a z toho jedna už na úrade dokonca pracovala - teda fraška na n-tú potrebovali mať len oficálne potvrdenie že ju môžu prijať.
    Na osobnom pohovore sa zisťuje odborná znalosť z problematiky, ktorej sa obsadzované miesto týka, pokiaľ sa vyžaduje znalosť cudzieho jazyka, môže byť na osobnom pohovore nejaký ten preklad, ďalej sa môžu pýtať na Tvoju motiváciu, t. j. prečo chceš pracovať práve na tom mieste, atď.
    A nečuduj sa, keď je na výberovom konaní niekto, kto v danej organizácii už pracoval pravdepodobne v dočasnej štátnej službe, že ho prijmú, podľa zákona ho inak na miesto do stálej štátnej služby prijať nemôžu... Nejde teda o frašku, je prirodzené, že vyberú človeka, ktorého prácu poznajú niekoľko mesiacov, možno aj niekoľko rokov a neuprednostnia neznámu osobu, ktorú iba pár minút spovedali na VK...
    Naposledy upravil elaurie : 14.10.09 at 13:09

    rozeta je offline (nepripojený) rozeta

    rozeta
    Ďakujem za odpoveď. Tam sa však píše len o prvej časti a mňa zaujíma hlavne tá druhá časť ak by som sa tam "náhodou" dostala - teda osobný pohovor.
    Inak aj som absolvovala už raz jedno VK a so mnou do finále postúpili 2 ženy a z toho jedna už na úrade dokonca pracovala - teda fraška na n-tú potrebovali mať len oficálne potvrdenie že ju môžu prijať.

    Výberové konanie v štátnej správe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.